Вітаємо на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей
Результат пошуку зображень за запитом
     Володимир Іванович Даль народився у селищі Луганський завод (нині — Луганськ) 10 листопада 1801. Його сім’я була високоосвіченою. Батько був лікарем, лінгвістом, а мати — піаністкою, знала кілька мов, цікавилася літературою. Володимир отримав прекрасну домашню освіту. У дитинстві прив’язався душею до рідного краю, пізніше навіть узяв собі псевдонім Козак Луганський. Освіту отримав в Петербурзькому Морському кадетському корпусі.
     Закінчивши його в 1819 році, відправився служити на флот. Але після кількох років вирішив обрати інший шлях — почав вивчати медицину в Дерптському університеті (зараз — Тартусский університет). У 1828-1829 році бере участь у російсько-турецькій війні. Даль бере участь у боях, допомагає пораненим, оперує в умовах польових госпіта
лів.
     Відзначений нагородами, починає працювати у військово-сухопутному госпіталі Петербурга в якості ординатора. Даль стає відомим лікарем. За час своєї медичної практики, в тому числі військової, Даль написав кілька статей, нарисів. Потім Даль всерйоз зайнявся літературою.
     У 1832 році були опубліковані його «Російські казки. П’ят перший». Він заводить знайомства і дружбу з відомими письменниками та поетами: Гоголем, Пушкіним, Криловим, Жуковським та іншими. Разом з Пушкіним Даль подорожує по Росії. Даль був присутній при смерть Пушкіна, лікував його після дуелі. Загалом Володимир Даль написав більше ста нарисів, в яких розповідав про російське життя, яке він добре знав.
     Також Даль склав підручники «Ботаніка», «Зоологія», а в 1838 році став членом Петербурзької академії наук. Але найзначнішою та об’ємної роботою Даля залишається «Тлумачний словник», що містить приблизно 200 000 слів. Будучи добре знайомим з багатьма професіями, ремеслами, прикметами і приказками, Даль всі знання помістив в «Тлумачний словник живої великоросійської мови».
     З 1849 по 1859 Даль проживав в Нижньому Новгороді, де служив управителем удільної контори, після переїхав до Москви. За цей час надрукував безліч статей, робіт. Перший том «Тлумачного словника» вийшов в 1861. А через рік були опубліковані «Прислів’я російського народу».
      Помер Даль 22 вересня (4 жовтня) 1872 в Москві.