Вітаємо на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей
Klaus Mann.jpg

     Клаус Манн - німецький письменник, старший син Томаса Манна. Народився 18 листопада 1906 в Мюнхені в родині Томаса і Каті Манн. Клаус говорив про свою родину як про «проблематичному щастя».
     До 1922 року він навчався в гімназії Вільгельма (Мюнхен). За його власними словами, він зневажав і ненавидів школу, хоча він від цього і не страждав. Удома він часто пустував, що засмучувало його батька.     
    Батьки вирішили віддати сина на виховання в приватний інтернат. Разом зі своєю сестрою Ерікою він відвідував школу-інтернат в Хохвальдхаузене. Після того як школу закрили, Еріка повернулася до Мюнхена, а Клаус перейшов у приватну школу в Залем. Там він справив враження самовдоволеного, не по роках розвиненого і здатного хлопчика. Йому порекомендували вільну школу педагога-реформатора Пауля Гехеба. Клаус навчався в школі Гехеба в Оберхамбахе з вересня 1922 року по червень 1923 а потім кинув її за власним бажанням.
      Він був дуже вдячний як самій школі, так і її керівнику, але інші школи вирішив не відвідувати. У першій п'єсі Клауса Манна «Аня і Естер» відображена його життя в приватних школах-інтернатах. Після школи-інтернату Клаус Манн їде зі своєю сестрою Ерікою в Берлін. Так починається його життя в готелях, пансіонах і у друзів. У Берліні він віддається нічним розвагам з друзями. Навесні 1925 він подорожує по Європі і закохується в Париж.
     У 18 років він починає працювати критиком у газеті «12-Uhr-Blatt» в Берліні. Короткі оповідання він почав писати в 1924 році. Його перший літературний твір було опубліковано в 1925 році. Через свою бісексуальність він нерідко був жертвою нападок своїх сучасників. У 1924 році він заручився з Памелою Ведекинд.
     Уже в 1925 році відбулася прем'єра його постановки «Аня і Естер» в Гамбурзі з Памелою Ведекинд, Ерікою Манн і актором Густафом Грюндгенсом. Еріка Манн виходить заміж за Грюндгенса 24 липня 1926 року. Разом з нею Клаус вирушає в 1927 році в багатомісячну подорож по світу по США, Японії, Кореї та СРСР. Завдяки всесвітньої популярності батька і його друзям їм скрізь раді. Записки про їхню подорож публікуються під назвою «Навколо» в 1929 році. Гроші вони заробляють лекціями або отримують їх від батьків. Після подорожі вони виявляються в боргах.
     Томас Манн отримує в тому ж році Нобелівську премію і розплачується за борги своїх дітей. У 1933 році Клаус Манн залишає Німеччину і переїжджає в Париж, а потім в Амстердам. У 1936 році він емігрував до Америки, а в 1943 році отримав громадянство США. Під час Другої світової війни він служив в американській армії, воював у Північній Африці і в Італії.   
     Клаус Манн помер в Каннах від передозування снодійного (покінчив життя самогубством).
Похований на кладовищі Гран-Жас.