Книгоманія / Автор дарує книгу / Сорока Василь
Ім'я викладача Теребовлянського коледжу культури і мистецтв, талановитого педагога Василя Івановича Сороки знане багатьом шанувальникам музичного мистецтва не лише на Тернопільщині, а й далеко поза її межами.
Його багатогранна творча діяльність склала доробок, який нараховує більше сотні музичних творів різних жанрів та стильових спрямувань.
А все розпочиналося ще в юнацькі роки, коли після закінчення дитячої музичної школи №1 м. Тернополя Василь Сорока вступив на відділ народних інструментів Тернопільського державного музичного училища імені Соломії Крушельницької(клас баяна Юрія Валентиновича Максема) й спробував перших азів самостійної композиторської творчості. Щоденні вправляння на баяні породили в його ліричній душі не лише жагу до засвоєння творів української та світової класики, а й вміння самому творити музику.
Спочатку це були аранжування народних пісень для баяна, а потім з'явилися й пісенні твори. Згодом перші захоплення творити музику переросли у професійну потребу, що стало способом його творчого життя.
Перший вокальний твір, що мав назву "Акація" (вірші Володимира Маленького), був написаний у 1968 році й опублікований в Гусятинській районній газеті "Прапор комунізму". Публікація окрилила молодого композитора й надихнула на подальші творіння.
Невдовзі з'являється збірка "Вибрані твори та обробки українських народних пісень для баяна та акордеона", у 2003 році - збірка вокальних творів "Калиновий цвіт", а через деякий час - видання власних творів та етюдів для студентів вищих навчальних закладів культури і мистецтв І-ІІ рівня акредитації "Сходинки до майстерності".
Василь Сорока також є автором музики до казок Богдана Мельничука "Скарби Довбуша", "Котигорошко та Шапочка в горошок", казки-п'єси для дітей "Пташиний ранок"(Ткачук-Гнатович Т.М.)
У 2010 році видано пісенник для дітей молодшого шкільного віку "Україну вітаю зі святом!". На вірші В. Залізного побачила світ збірка "Пісенний зорецвіт", а у 2015 році - методична розробка з теорії музики "Вивчаємо інтервали".
У коло його поетичних інтересів увійшли такі поети, як Володимир Вихрущ, Василь Ярмуш, Ярослав Павуляк, Євген Зозуляк, Богдан Мельничук, Антон Гриб, Дмитро Чередниченко та ін.
Власне широкий спектр поетичних творів й робить багатоманітною творчу скарбницю музичних напрацювань композитора Василя Сороки, заслуженого працівника культури України.
Сорока, Василь.
Мелодії душі : зб. вокальних творів різножанрової тематики на слова українських поетів / В. І. Сорока ; передм. О. С. Смоляк ; ред. П. Козловський ; муз. ред. М. Мечник ; набір нот В. Градовий. — Тернопіль : Терно-граф, 2019. — 92 с.
До збірки увійшло понад шістдесят різнохарактерних вокальних творів. Це - авторські композиції, твори духовної тематики, патріотичні, ліричні жартівливі пісні та романси.
Видання адресоване викладачам і студентам вищих та середніх навчальних закладів, керівникам ансамблів, хорів, учителям музики загальноосвітніх шкіл, усім шанувальникам української пісні.