Книгоманія / Автор дарує книгу / Крем'янчанка Неоніла

Вітаємо на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

   Крем'янчанка Неоніла (справжнє прізвище Дригуш-Следзінська Неоніла Ігорівна) народилася 29.05.1959 р. у м. Кременці на Тернопіллі.
   Закінчила Тернопільський педінститут(нині ТНПУ ім. В. Гнатюка), була вчителем, науковим працівником ТОКМу. Із 1992-член Галицько-Волинського обєднання літераторів, із 1996- член літобєднання при обласній організації НСПУ.
   Друкувалась у волинській і галицькій пресі(газети "Свобода", "Вільне життя", "Сіяч", "Діалог", "Тернопільська газета"),у виданні УРП "Тернистий шлях" (Тернопіль) і часописі "Незборима нація"(Київ"), у альманахах "Курінь", Літературний Тернопіль", щорічниках"Тернопілля-95" та "Тернопілля-96", "Подільська толока".
   Видала книги: " Орлине гніздо"(1995)-літературні обробки легенд Кременеччини (доповнена і перевидана в 2001 та 2013 рр., у 2013-му ввійшла майже повністю до антології "Слово про Кременець"), "Було в матері три сини"(1999)-нариси та оповідання про боротьбу УПА на Тернопіллі(перевидана у 2009 р. Інститутом Історії України НАН України, Крменецьким ОГ-ПІ ім. Т.Шевченка в збірнику "Нескорена Кременеччина у першій половині ХХ століття (сторінки пам'яті)"), збірку поезій "Зорепад любові"(2013),книгу нарисів та оповідань про Майдан і Небесну сотню "Рабів до раю не пускають" (2015), повість про українських заробітчанок "Заробітчанське щастя"(2017).
   Член НСПУ, НСЖУ, НСКУ, НТШ.




Крем'янчанка, Неоніла.
     Живу тобою, Україно!  : поезія та проза / Н. Крем'янчанка ; Терн. обл. орг. Нац. спілки письменників України. — Тернопіль : Принтер-Інформ, 2019. — 144 с. 


   Ця книга - збірник творів автора, написаних у період з 1985 по 2018 роки.
   До неї увійшли літературні обробки легенд Кременеччини, поезія патріотичного характеру, оповідання та нариси про УПА, про Героїв Небесної сотні з Тернопільщини, оповідання про захисників України на Сході, написані на конкретних фактах.
   Книга стане у пригоді вчителям та учням у проведенні уроків патріотизму, а також всім, хто цікавиться історією рідного краю.