Книгоманія / Бібліотека вдячна / 2018
Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей щиро вдячний
Яні Шкуратовій, організатору соціального гардеробу "ОдежиНА", за подаровані книги, які стали вагомим внеском у поповнення книжкового фонду бібліотеки
Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей щиро вдячний
дитячому арт-видавництву "ЧОРНІ ВІВЦІ" за співпрацю та подаровані книги
Яні Шкуратовій, організатору соціального гардеробу "ОдежиНА", за подаровані книги, які стали вагомим внеском у поповнення книжкового фонду бібліотеки
Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей щиро вдячний
дитячому арт-видавництву "ЧОРНІ ВІВЦІ" за співпрацю та подаровані книги
Шубігер, Юрг. Двоє закоханих / Ю. Шубігер ; іл. В. Ельбрух ; пер. з нім. О. Григоренко. — Чернівці : Чорні вівці, 2018. — 44с. : іл. – ISBN 978-617-614-194-5.
Безтурботно про кохання та інші речі.
Любка, Андрій. Твій погляд, Чіо-Чіо-сан : роман / А. Любка ; іл. А. Шум ; обкл. А. Стьопіна. — Чернівці : Meridian Czernowitz, 2018. — 336с. : іл. – ISBN 978-966-97679-7-4.
П’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та відомстить. Психологічний трилер про сучасну Україну, де вартість людського життя вимірюється хабарами, а вбивці стоять у перших рядах на церковних службах. Але до чого тут Пучіні і здатний спопелити душі обох антагоністів погляд мадам Батерфляй? І чи справді поділ на добро і зло є в цьому романі таким однозначним? Відповіді на останнє запитання читач не знайде до самої розв’язки. А можливо, й після неї.
Моребах, Петра. І раптом вечір : роман / П. Моребах ; пер. з нім. Л. Нор ; обкл. В. В. Гапоненко. — Чернівці : Чорні вівці, 2018. — 614с. : іл. – ISBN 978-617-614-213-3.
«І раптом вже вечір» – це історія життя попівської доньки Люсі, яка прагне бути щасливою. Вона шукає порятунку в коханні, однак ‒ можливо, саме тому – залишається здебільшого покинутою сама на себе. До того ж життєві обставини – нелегкі: як і решта її співвітчизників, Люся борсається у в’язкому болоті абсурдної, ригідної системи, що впливає на найінтимніші сфери приватного життя; потрапляє у жорна ідеології, якою, втім, без надмірних сумнівів і застережень намагається послуговуватись. Вона робить помилки, витрачає безліч зусиль, зустрічає інших людей, що також борються – з обставинами й одне з одним; врешті, в підсумку залишаються понівечені долі, життя, країна. Роман, події якого розгортаються в Ленінграді/Cанкт-Петербурзі, – це грандіозна, воістину толстовського масштабу панорама «vitae sovjeticae», 70 років історії Радянської імперії, втіленої в одній жіночій долі. Цей протокол занепаду – рідкісна для західної літератури спроба художнього осмислення гуманітарної трагедії, спричиненої тоталітаризмом, але й водночас історія невтомного духу боротьби, мужності й гумору, любові і дружби – захоплива, дотепна, жахлива, неймовірна історія російської матінки Кураж. Першорядний взірець великої літератури про «маленьку людину», де серед строкатої імперської поліфонії чи не вперше звучить – виразний і трагічний – український голос.
Мозер, Ервін. Чудові історії на добраніч : для дітей віком від 4 років / Е. Мозер ; пер. з нім. Н. Ваховська. — Чернівці : Чорні вівці, 2018. — 236с. : іл. – ISBN 978-617-614-190-7.
Збірка веселих оповідок австрійського письменника Ервіна Мозера «Чудові історії на добраніч» – це друга книжка автора від дитячого арт-видавництва «Чорні вівці». Перша – «Фантастичні історії на добраніч» – стала бестселером за два роки існування «овечок».
До нового видання увійшли тексти і малюнки з 11 різних книжок письменника. Вони розраховані на дітей віком від 4-х років. Переклад із німецької здійснила Неля Ваховська. «Чудові історії на добраніч» розповідають про двох слоників, які вперше побачили сніг, мишку Аліну, що вирішила перезимувати у хатинці борсучка Норберта, кішечку Фенеллу та її друга-ворона Мельхіора, короля-лева Ламберта і його любов до мистецтва тощо. Кожна з цих оповідок викличе у читачів позитивні емоції та потішить яскравими авторськими ілюстраціями.
Гельсінг, Леннарт. Трелі та вушка дракона : кн. про інструменти / Л. Гельсінг ; іл. А. Густавссон ; пер. з швед. Н. Іваничук. — Чернівці : Чорні вівці, 2018. — 26с. : іл. – ISBN 978-617-614-203-4.
У симфонічному оркестрі зібралося докупи чимало інструментів. Труби, кларнети, флейти, скрипки, фаготи. Якщо добре прислухатися, можна почути контрабас, який бурчить, немов ведмідь, і гобой, який змусить затанцювати навіть кобру в Самарканді.
До книжки додається диск із записами класичних музичних творів таких відомих композиторів, як Моцарт, Бетховен, Дебюссі й Альфен у виконанні Симфонічного оркестру Гьотеборга.
Тушинська Агата. Наречена Шульца / А. Тушинська ; пер. з пол. В. Меньок ; обкл. А. Стьопіна. — Чернівці : Чорні вівці, 2018. — 3566с. : іл. – ISBN 978-617-614-212-6.
«Між мною та Юною усе скінчено… Жаль мені нас обох та й усього нашого майбутнього, приреченого на загибель. Другої такої, як вона, я вже не знайду». Так писав Бруно Шульц про розрив з Юзефіною Шелінською – єдиною жінкою в його житті, з якою був заручений і планував одружитися. Мала блакитні очі і багато капелюхів. Висока, зі стрункими ногами. Йому було сорок один, їй – двадцять вісім, коли між ними спалахнуло кохання. Юна – як тільки він її називав – понад усе прагнула бути разом із ним. Не склалося. Вона вирвалася із задушливого провінційного Дрогобича до Варшави – він не міг покинути єдиного місця своїх мистецьких візій. Він загинув 19 листопада 1942 року у своїй «особливій провінції» лише через те, що був євреєм – вона пережила Другу світову війну і похмурі часи соціалістичної Польщі. Він ніколи не знайшов другої такої, як вона. Вона ніколи не шукала іншого. Аґата Тушинська написала літературну біографію Юзефіни Шелінської. Юна перестала бути лише тінню майстра. Документальна оповідь Тушинської, поєднана з фабульною фікцією, відкриває пристрасні й драматичні картини життя своїх героїв.
Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей щиро вдячний
колегам з Миколаївської обласної бібліотеки для дітей за подаровані книги, які стали вагомим внеском у поповнення книжкового фонду бібліотеки
Кваша, Олексій. Прекрасні тварини нашої країни : поетична збірка : для дітей дошк. та мол.шк.віку / О. Кваша ; іл. О.Кваши. — Миколаїв : Шамрай, 2016. — 59 с. : іл. – ISBN 978-617-680-049-1.
Ця збірка віршів молодого автора. Вона звертає увагу дітей на багатогранний тваринний світ. Тут ви знайдете вірші і про диких і про свійських тварин, про їх проблеми у природі і буденне життя в сільському господарстві.
Свірська, Тетяна Дмитрівна. Подорож у дивне, або Нова Казка : казка : для дітей серед.шк.віку / Т. Д. Свірська. — Миколаїв : Іліон, 2017. — 78 с. – ISBN 978-617-534-445-3.
Фантастичне та неймовірне неодмінно приходить у життя тих, кому звичного та буденного замало. Саме бажання дива, а ще вміння бачити незриме довкола себе відкрило перед головною героїнею казки Надійкою чарівний світ Тридев'ятого царства, даруючи їй та її подругам дивовижні зустрічі та незабутні враження.
Крихели, Ангелина. Как котёнок Правду искал=Як кошеня Правду шукало=How a kitten looked for truth [Текст] : сказка / А. Крихели ; пер.укр. А. Кріхелі ; пер.англ. В.Пісарєва ; іл. А. Кріхелі ;. — Николаев : Илион, 2018. — 85 с. — Текст рус., укр., англ. – ISBN 978-617-534-382-1.
Коли з родини кращого друга от-от піде справжнє Щастя, хто як не маленьке кошеня спроможнє врятувати ситуацію? Тож пухнастик вирушає у небезпечну подорож, щоб відшукати Правду та врятувати сімейний затишок. Чи знайде він її та кого зустріне на своєму шляху, ви дізнаєтесь зі сторінок книги.
Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей щиро вдячний
колегам з Хмельницької дитячої книгозбірні за подаровані книги, які стали вагомим внеском у поповнення книжкового фонду бібліотеки
Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей щиро вдячний
випускникам Тернопільської обласної школи мистецтв ім. І. Герети
за подаровані книги.
Книги стануть вагомим внеском у поповнення книжкового фонду бібліотеки.