Книгоманія / Нові надходження / 2017 рік / Серпень / Література для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку

Вітаємо на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей
Воронина , Л. Слон на ім’я Ґудзик : для мол. шк. віку / Леся Воронина ; іл. Катерини Штанко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 111 с.
     Певно, кожен з вас мріє потрапити у казкову пригоду. Дівчинці Ясі пощастило – одного чудового літнього дня вона познайомилася з крихітним слоником Ґудзиком і саме з цього знайомства почалися неймовірні події, про які ви дізнаєтесь, прочитавши цю книжку. Адже разом з чарівним Ґудзиком дівчинка за мить може перенестися зі спекотного літа у зиму, врятувати від лихих заманюк доброго оленя Мартина, відчути чари Вогняної Квітки, перемогти хитрого чаклуна Вітасика-Лякасика і разом зі своїми друзям потрапити на фантастичний Карнавал Чудодіїв!






Гаврош,О. Різдвяний песик : оповідання / О. Гаврош ; худож. Лілія Василенко. - Тернопіль : Навчальна книга- Богдан, 2016. - 48 с.
    Святковий день Різдва для жителів маленького містечка, що в Карпатах, проходить, як один із буднів. Старий вчитель математики знову на самоті зі своїми сумними роздумами, сім’я Грубасів активно вирішує свої ділові справи, хтось закрився в своєму домі та злиться на всіх довкола, а в інших – багато своїх проблем і бід. Однак, всі персонажі, далеко в душі, бажають пережити справжнє диво Різдва. Але тільки одному маленькому семирічному Юрчикові з щирим та простим дитячим серцем вдалось побачив справжнє різдвяне чудо...







Дєнисенко , Л.Майя та її мами / Лариса Дєниченко; худож. Марія Фоя. - 1-е вид. здійснено за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. - Київ: Видавництво, 2016. - 64 с.

      «Видавництво», відоме читачам за феміністичною книжкою для підлітків, розповіло БараБуці про свій другий книжковий проект. «Майя та її мами» – спільна робота «Видавництва», Лариси Денисенко (текст), Марії Фої (ілюстрації) за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля разом з Анною Довгопол. Ідеться про толерантність на рівні сім’ї та прийняття різних сімей у соціумі. В українській дитячій літературі ці теми донині старанно оминалися.










Касдепке, Г. Бон чи тон , або гарні манери для дітей: оповідання: [ для мол. шк. віку ] / Гжегож Касдепке ; пер. з пол. Я.Івченко; худож. Єва Поклевська - Козелло. - Львів. Урбіно, 2016. - 152 с.
        Цікаво, а чи знаєте Ви, що таке бонтон? Це французьке слово, яке означає "гарні манери". А їх, поза всяким сумнівом, краще мати кожному, хто вважає себе вихованою та культурною людиною. Є гарні манери, про які ми знаємо вже змалечку. Наприклад, про те, що не можна балакати, коли їси. Або перебивати співрозмовника. Або колупатися в носі чи обгризати нігті. Це всім відомо. Але є манери, про існування яких можна дізнатися з порадника гарних манер або... із цієї книжки.






Кервуд, Д.О. Король Гризлі : для мол. шк. віку / Джеймс Олівер Кервуд; післямова А.Саган; пер. з англ. А.Саган; іл. Н.Ярова. - Львів: Видавництво Старого Лева , 2016. - 233 с.
     Тор – велетенський ведмідь гризлі, справжній король не лише ведмежого роду, а й усіх гір, де він мешкає. Мисливець Джим Ленгдон та його помічники прийшли на ті терени з єдиною метою – вбити Тора. Вони переслідують його всюди. А грізний гризлі тим часом усиновлює осиротіле ведмежатко на ім’я Мусква і навчає його виживати у лісі. І от одного дня Ленгдон зустрічається з Тором. Вони стоять на краєчку скелі, рушниця Ленгдона зламалася. Переслідувач перетворився на переслідуваного. Ведмідь і людина протистоять одне одному, і людина не має тут жодних переваг… Хто вціліє? У чиєму серці переможе добро?







Лущевська, О.В. Єдиноріг: оповідання / Оксана Василівна Лущевська; худож. Настасья Шигаєва. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. - 32 с.
      Це книжка-картинка про іграшкового Єдинорога, якого загубив хлопчик Макс. Текст про сум Єдинорога і його втрату: як йому без Макса? Єдиноріг не знає, як знайти хлопчика. А Макс не знає, як повернути Єдинорога. І лише збіг обставин таки приводить Єдинорога до Макса. Книжка розрахована на читачів групи "3-8 років", а також на самостійне читання і читання вголос.















Лущевська, О. Синя парасоля : для мол. шк. віку / Оксана Лущевська; іл. Ольги Гаврилової. - Чернівці: Чорні Вівці, 2016. - 34 с.

    Дощ буває такий різний! Тільки уяви… То на човні припливає Сірий Король, то на долоню сідає бедрик, щоби перечекати зливу. На велику в дощ не їдеш – летиш! І парасоля, яку ти несеш татові, береже його від усіх дощів на світі. До збірки ввійшло п’ять дивовижних оповідань про дощові несподіванки і сонячну радість, про щиру любов і тихий сум, про безмежну уяву і заповітні мрії.








Мозер, Е.  Фантастичні історії на добраніч / Ервін Мозер; пер. з нім. Неля Ваховська. - Чернівці: Чорні вівці. 2016. - 239 с.
   
      Книжка Мозера "Неймовірні історії надобраніч" складена з найкращих оповідок та ілюстрацій із понад десяти його раніших книжок. У ній маленькі читачі зустрінуться з котом Ксав’є Хутрорудом, що полюбляє книжки, хвостатими пожежниками із Мишеграду, мовчазним мурахоїдом Джакомо з-під Ведмедінгтена та безліччю інших, веселих і кмітливих звірят. Знаєте, як навчити кенгуру їздити на лижах? А хто знайшов черепашачий скарб? І як на космічному качкольоті долетіти до зірок? Про це та більше дізнаєтеся з книжки...









Паронова , В. Оповідання про сім'ю / Віра Паронова; худож. О.Томків. - Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2017. - 32с.

        Збірка оповідань Віри Паронової розкриває непрості ситуації, що виникають у сім’ях, підказує шляхи вирішення проблем чи непорозумінь між дорослими і дітьми. Видання призначене для вчителів і учнів початкової школи, для сімейного прочитання, для студентів педагогічних навчальних закладів.













 
Плат, С. Кухня пані Вишеньки: для дошк. та мол. шк. віку / Сидьвія Плат ; пер. з англ. К.Міхаліциної; худож. Б.Бондар. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 35 с.
       Якось помічники пані Вишеньки захотіли помінятися своїми ролями на кухні. Міксер і Духовка надумали прасувати, Праска — пекти вафлі, Пралька — бісквіт, а Кавоварка прагнула скуштувати морозива…
І маленькі домовички, які пильнують лад у кухні пані Вишеньки, дозволили кухонним мешканцям виконувати не свою роботу. Але чи впораються вони з нею?..