Архів документів / Надходження (архів) / Нові надходження 2015 р. / Грудень 2015 / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку

Вітаємо на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей
Вайльд, О. Портрет Доріана Грея: роман / Оскар Вайльд; пер. З англ. Олени Ломакіної. – К.: Знаня, 2015. – 283 с.

Оскар Вайльд (1854—1900) — ірландський письменник, драматург, поет, есеїст, видатний представник європейського декадансу. “Портрет Доріана Ґрея” — єдиний опублікований роман Оскара Вайльда. Цей твір своєю появою спричинив грандіозний скандал, викликавши­ суперечливі оцінки сучасників, але водночас зробив автора знаменитим і забезпечив йому місце в пантеоні найвідоміших письменників світу. Поєднавши риси готичного роману, комедії характерів, трактату про взаємовідносини між мистецтвом і мораллю, “Портрет Доріана Ґрея” досі залишається загадкою для читачів і саме тому не втрачає свою актуальність.







Вдовиченко, Г. Маріупольський процес: роман / Галина Вдовиченко; худож. Ред. Т. О. Волошина. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 с.

…Я бачив пекло, бо я був під Іловайськом. Усі мої побратими загинули, а то були люди зі щирого золота. Мене врятувала дівчина з-під Маріуполя, яка любила розмальовувати контурні карти й сидіти на черешні.












Вдовиченко, Г. 36 і 6 котів / Галина Вдовиченко; худож. Оформленя Наталка Гайда. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 135 с.

36 і 6 котів – саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв Галини Вдовиченко – оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.





Винниченко, В. Записки кирпатого Мефістофеля: роман / Володимир Виниченко. – К.: Знаня, 2015. – 271 с.: іл. – (Скарби).

Роман має декілька сюжетних ліній, які об’єднує головний герой ― успішний адвокат, гравець у життя і звичайний чоловік ― Яків Михайлюк на прізвисько «Кирпатий Мефістофель». Саме від його імені й ведеться оповідь, тому події в романі читач сприймає крізь призму свідомості Михайлюка.











Вітлі, А. Історія живопису: науково-популярне видання для дітей / Абігайл Вітлі; іл. Уве Мейєра та Іана Макні. – К.: Країна Мрій, 2015. – 96 с.

Яскрава книжка з цікавими малюнками Уве Мейєра та Іана Макні цікаво та дотепно розповість про зародження та становлення живопису, це історія, яка починається з давніх-давен і продовжується до наших днів. Ви матимете змогу зазирнути в печери з дивовижними малюнками прадавніх художників, в палаци і піраміди давнього Єгипту, де складний настінний розпис виконували тисячі ремісників, побувати у Стародавній Греції і Стародавньому Римі, де працювали митці, які залишили людству безсмертні витвори мистецтва. Через буремні і темні часи середньовіччя вийдете на простір Відродження з його творчим і науковим злетом, відкриттями й шедеврами. Наприкінці цієї захопливої мандрівки ви опинитесь у сучасній художній майстерні, де побачите, як можна створювати витвори мистецтва за допомогою новітніх технічних засобів.




Воронина, Л. Таємне товариство брехунів, або пастка для синьоморда / Леся Воронина; худож. Володимир Штанко. – К.: Знаня, 2015. – 135 с.: іл.

Що б ви зробили, якби довідались, що на Землю має прибути десант космічних піратів-синьомордів? Мабуть, знизали б плечима й вирішили, що це дурний жарт. Та, виявляється, загроза цілком серйозна, адже синьоморди мають на нашій планеті своїх агентів, котрі вже підготували вторгнення космічних завойовників. І лише Клим Джура та його вірні друзі можуть врятувати людство від страшної катастрофи. Але для цього треба проникнути у підземний саркофаг, розгадати таємницю давніх єгипетських богів і оживити Сонячного Сфінкса.







Грюнтведт, НЕ Абсолютно нецілована: повість / Ніна Елізабет Грюнтведт; пер. З нор. Наталі Іванчук. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 320 с.: іл.

«Абсолютна нецілована» – друга книжка норвезької письменниці Ніни Елізабет Ґрьонтведт, написана у формі щоденника дівчинки-підлітка, який авторка сама й проілюструвала. Героїня Уда Андреа Стоккгейм – вже знайома українським читачам за книгою «Привіт, це я!» – знову пише про себе, свою найближчу подругу Геллє, молодшу сестричку Ерле, тата й маму, шкільних друзів. І… про свої перші закоханості. Словом, про всі-всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в чудовому новенькому записнику-щоденнику, який замикається на ключик.




Гюго, В. Собор Паризької Богоматері: роман / Віктор Гюго; пер. з англ. Петра Тернюка. – К.: Велмайт, 2015. – 608 с.

«Собор Паризької Богоматері» — один із найвідоміших романів класика французького романтизму Віктора Гюго. У творі відображені сильні людські пристрасті, розкриті проблеми історичного прогресу і соціальної справедливості, а також вічна проблема боротьби добра і зла.














Малик, Г. Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії / Галина Малик; іл. Грася Олійео: Кн. 1. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 224 с.: іл.

Герої популярної трилогії «Незвичайні пригоди Алі», яку написала улюблена казкарка української малечі Галина Малик, допоможуть тобі зрозуміти, що все-все на світі залежить від кожного з нас. А найбільше від нас залежить наше майбутнє! І тому дуже важливо доводити усі справи до кінця і, подібно до дівчинки Алі, відважно боротися з брехливими обіцянками-цяцянками та іншими сяк-таками. Адже через невиконані обіцянки наше майбутнє може перетворитися на мильну бульбашку... Повість увійшла до шкільної програми. 





Матіяш, Д. Марта з вулиці святого Миколая: повість / Дзвінка Матіяш; іл. Наталії Пастушенко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 240 с. іл.

Повість Дзвінки Матіяш «Марта з вулиці Святого Миколая» адресована підліткам. Це історія дорослішання дівчинки, яка мріє стати художницею, становлення її як особистості. Це оповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. І про народження нового життя…











Моргунова, К. Забавні саморобки з пластикових пляшок / Клавдія Моргунова; іл. О. Жилін. – Донецьк: Скіф, 2015. – 64 с.: іл. – (Забавні саморобки)

Сьогодні виробники продуктів харчування, косметики і засобів побутової хімії для привертання уваги покупців до своїх товарів використовують різну за кольором і формою пластикову тару: пляшки, пляшечки, флакони тощо. Зустрічаються такі незвичайні ємності, що їх навіть шкода викидати. Дехто збирає колекцію пляшок, однак найчастіше вона, на жаль, порошиться на полицях у коморі. І тільки в руках справжнього майстра усі ці й багато інших пластикових дрібниць перетворюються на казкових істот, комах і квіти, представлені на сторінках книги «Забавні саморобки з пластикових пляшок».
У виданні автор за допомогою поетапних інструкцій і детальних фотографій розповідає, як виготовити робота, клоуна, бджолу, вазу, перегоновий автомобіль, троянду, сніговика, динозавра, тюльпани й інші оригінальні вироби. На початку опису кожної моделі зазначені потрібні матеріалі, однак до їхньої заготівлі можна підходити творчо: якщо ви не знайшли необхідні пляшку або пробку — замініть їх схожими за формою і кольором, але такого самого розміру.






Носов, М. Пригоди Незнайка та його друзів / М. Носов; худож. О. Ю. Горбушин. – Х.: Ранок, 2015. – 240 с.: іл. – (Улюблена книга дитинства).

Казкова повість Миколи Носова розповідає про неймовірні історії про Незнайка та його друзів. Мешканці Квіткового міста — коротульки полетять на повітряній кулі, проїдуться на газованому автомобілі, доведуть, що касторка та йод корисніші від медового пластиря. Ці та інші пригоди героїв чекають на юних читачів у добрій книжці. «Улюблена книга дитинства» — не просто перевірені часом казки, оповідання та повісті. Ми підібрали найкращі твори талановитих дитячих авторів на народны казки, що передають вічні людські цінності з покоління в покоління.





Орвелл, Д. Колгосп тварин: казкова повість / Джордж Орвелл; пер. з англ. Юрій Шевчук. – К.: Видавництво Жупанського, 2015. – 120 с. – (Майстри світової прози).

Твір  був написаний у 1944 році і мав на меті показати західному суспільству справжнє обличчя Радянського Союзу, який, прикриваючись облудною пропагандою і ніби-то соціалістичними ідеями, насправді здійснював репресії над мільйонами власних громадян, водночас прагнучи увесь зовнішній світ перетворити на один великий концтабір за власними лекалами. 








 
Свіфт, Д. Мандри Гуллівера / Джонатан Свійт; пер. з англ. Микола Іванов; іл. Владислав Єрко. – 5-те вид. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 383 с.: іл. – (Книги які здолали час).

Один з найвидатніших творів світової літератури — «Мандри Ґуллівера», написаний знаменитим англійським письменником Джонатаном Свіфтом (1667—1745). У формі фантастичної оповіді про подорожі Ґуллівера до різних вигаданих країн Свіфт жорстоко висміює державний лад та суспільні порядки сучасної йому Англії і виступає непримиренним ворогом брехні, лицемірства й тиранії. На жаль, світ і люди в ньому майже не змінюються, тому «Мандри Ґуллівера» сприймаються актуально завжди і в кожній країні, зокрема і в нашій, і саме сьогодні.




Симоненко, В. Казки / Василь Симоненко; худож. О. Кононенко. – Черкаси: видавець Чабаненко Ю. А., 2015. – 28 с.: іл.

“У Василя Симоненка є дві дитячі казки. І якщо “Цар Плаксій та Лоскотон” є в шкільній програмі, то “Подорож у країну навпаки” з неї випадає.








Твен, М. Пригоди Тома Сойєра / Марк Твен; пер. з англ. Ю. Корецького; іл. Женька Мусієнко. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – К.: 272 с.: іл. – (Книги які здолали час)

Знаменита повість видатного американського письменника Марка Твена (1835—1910).
З неперевершеною майстерністю автор змальовує світ захоплень хлопчика-непосиди, бешкетного, невгамовного, але щирого і по-справжньому доброго.
«Пригоди Тома Сойєра» — один із найяскравіших творів для дітей за всю історію дитячої літератури.







Третякова, М. Об’ємний декупаж / Марина Третякова; іл. О. Жилін. – Донецьк: Скіф, 2015. – 64 с. іл.

Усім відомо, що можливості декупажу практично безмежні, однак мало хто знає, що більшою мірою це твердження стосується об’ємного декупажу. Завдяки йому скляна банка для спецій легко перетворюється на хатку із солом’яним дахом, поверхня керамічної скриньки стає металевою, дах шпаківні швидко вкривається черепицею тощо. А найбільш надзвичайним є те, що прийоми об’ємного декупажу дозволяють малювати картини навіть тим, хто зовсім не вміє цього робити. Заінтриговані? Автор книги «Об’ємний декупаж» з радістю розповість вам про тонкощі даного виду декорування речей.