Вітаємо на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

Працівники бібліотеки щиро вдячні за подаровані книги
відомому скульптору Олегу Пінчуку, який завітав у бібліотеку, щоб представити спільний проект "5 телеканалу" та програми "Бібліоміст" про сучасні бібліотеки України


 
Пінчук-АРТ: скульптура: [музей історії міста Києва] / КМДА, Гол. упр. культури; ідея проекту Л. Добжанська; текст: Г. Лобановська, О. Ременяка; фотогр.: М. Андреєв, Ю. Білак, А. Котлярчук. - К.: Новий друк, 2012. - 180 с.: фотогр.






 


PINCHUK: PINCHUK ART MUSEUM / Project idea: Stepan Pinchuk; texts: Lilia Dobzhanska, Oxana Remenyaka, Katerina Stukalova; photo... M. Andreev, Y. Bilak, C. Girardet. - Kyiv: Novy Druk, 2008. - 296 s. - (WORLD ART TREASVRES). - текст англ.









Стецько, В. Таїна Пінзеля: мистецький альбом = Pinzel's Mystery: Art Album / Віра Стецько; пер. на англ. О. Пащак-Трач; світлини К. Сачек. - К.: МАЙСТЕР КНИГ, 2012. - 168 с. - (Культурна спадщина українців).








 

 
 
Бібліотека вдячна видавництву "Зелений пес"
за подаровані книги:



Ячейкін, Ю. Агент візантійської секрети: пригодницька повість / Юрій Ячейкін. — К.: Зелений пес, 2004. — 192 с.

   Жоден володар не може поважати себе, якщо не ховає в рукаві якоїсь, хай навіть найнікчемнішої секретної служби, шпигунів, розвідників, ніндзя чи ще когось. Про всяк випадок, звичайно. Раптом знадобиться.
   І будьте певні, потреба виникає. Особливо якщо твоїм сусідою є дикий, але надзвичайно хитрий народ, а їхній володар-варвар прагне стати на рівень з найсильнішими державами світу. Якщо твоя держава розірвана зрадою і немає на кого спертися. Що ж переможе - дипломатія «меча й кинджала», витончена політичними інтригами й підкріплена таємним мистецтвом агентів-перевертнів, а чи впевнена у своїй правоті сила правителя диких земель?








Потапова, А. Зуар Безстрашний / Алла Потапова. - К.: Зелений пес, 2006. - 192 с.

   Чи варто водитися з духами? Кожна розумна людина знає: не варто. Особливо з духами злими, адже від них завжди можна чекати якогось підступу.
    Зуар, молодий воїн племені ліасів, і не гадки не мав, що прийде час, коли йому доведеться просити про допомогу не в людей, а в духів. Що злий дух Грієн врятує хлопця - в обмін на обіцянку принести чародійну воду зі священного джерела, дістатися до котрого може лише людина. Отже, залишається подолати страшний шлях, знайти чарівну воду і віднести її новому господарю.
    Але ж духи нічого не роблять просто так. І ані сміливий хлопчак, ані мудрі старійшини племені не могли уявити, яку плату вимагатиме дух за свою допомогу.
     Чи витримає герой останнє випробування? Відповідь під обкладинкою.








Холоденко, С. В іншому вимірі: фантастичні повісті / Сергій Холоденко. - К.: Зелений пес, 2005. - 192 с.

    Кожна людина хоч раз у житті хотіла потрапити у казку, в інший світ, де все не так, як у звичайному житті. Кожен мріє про пригоди й подвиги, битви й перемоги, які дозволили б виявити власну силу, мужність і мудрість. І коли раптом опиняєшся у такому незнайомому і неймовірному світі... Тепер все залежить саме від тебе. Ким ти станеш - героєм і переможцем чи зрадником і відступником?
     Сергій Холоденко знає відповідь. А ти?











Болото, А. Вдова узурпатора: фантастичні повісті та оповідання / Аліна Болото. - К.: Зелений пес, 2005. - 192 с.

   Як стати королем? Якщо ви принц - немає проблем, дочекайтеся свого часу і - з Богом. А якщо ні? Невже все так безнадійно?
    Є один спосіб. Треба знайти собі прекрасну принцесу, у якої помер батько, а брат-спадкоємець іще неповнолітній, скористатися складною ситуацією в державі, яка змушує бідолашну дівчину поневірятися по чужих краях, познайомитися, закохати її в себе - і готово. Ти вже король. Ти переміг. А підступні вороги кусають собі лікті.
    Тільки що це за дивна усмішка блукає вустами твоєї королеви. Відповідь знайдеш під обкладинкою.









Бойко, І. Полювання на царя / Ігор Бойко. - К.: Зелений пес, 2006. - 112 с.

   Бути царем - справа не легка.
     Атож, треба вміти правильно носити корону так, щоб вона не спадала на ніс і не затуляла очей. Треба поважно нахиляти голову, благородно поводити плечима, а при нагоді ще й роззявляти ікласту пащу - аби піддані боялися й тремтіли. Треба виконувати купу страшенно нудних обов'язків, як то піклуватися про народ і державу, приймати послів. А що вже бали та всіляке там полювання... Нудота...
    Якщо вам здається, що царем бути не цікаво, то спробуйте зробити навпаки - влаштувати полювання на царя разом з веселими героями книжки Ігоря Бойка. Гарантуємо - нудьгувати не доведеться!




 


Висловлюємо щиру вдячність авторам за подаровані книги


Шевело, Л. Барвисте диво нашої землі: вірші: [для дітей мол. та сер. шк. віку] / Львівське крайове т-сто "Рідна школа;  Лідія Шевело; іл. А. Стешка. - Львів: СПОЛОМ, 2001. - 72 с.: іл., портр.

   До нової збірки увійшли поезії, покладені на музику із збірки "Таїна богині Флори"; вірші про пори року із збірки "Росинка" і неопубліковані твори. Поєднання у збірці поезії, музики і графічних малюнків сприятиме естетичному, свідомому сприйманню і глибшому пізнанню дітьми рослинного розмаїття, викличе потребу бережливого ставлення до барвистого дива нашої землі.








 
 
 
 
 
Шевело, Л. Вибрані поезії в двох томах. т. 2 / Лідія Шевело; передм.: П. Красюк, П. Демиденко. - Л.: Кобзар, 2006. - 199 с.: портр.

     У другий том “Вибране” увійшли поезії відомої української поетеси Лідії Шевело, лауреата літературної премії “Гілка золотого каштана” із збірок “Таїна богині Флори”, “Барвисте диво нашої землі”, адресованих дітям молодшого і середнього шкільного віку. Вагомим доповненням є пісенник “Рослинні голоси”, де поезії із збірок покладено на музику композитором Вірою Євтушек. А також сценарії театралізованих тематичних дитячих ранків “Цілющі трави гомонять”, “Тополенька, її друзі — захисники у недузі”, “Овочевому роду нема переводу”, автором яких є Лідія Шевело.




 

 Шевело, Л. Рослинні голоси: пісенник / Лідія Шевело; Віра Євтушек. - Львів: Українські технології, 2003. - 100 с., ноти.

   “Рослинні голоси” — це пісенник, присвячений дивовижному світові рослин, що прийшов до дітей завдяки натхненній співпраці відомої української поетеси Лідії Шевело і талановитого львівського композитора Віри Євтушек. Ці твори розкривають перед юними виконавцями та їх слухачами таїну цілющих рослин, вчать їх гордитися рідною землею, любити і оберігати природу, бути спостережливими і допитливими.
  







Шевело, Л. Таїна богині Флори: вірші для дітей мол. та серед. шк. віку / Лілія Шевело; передм. М. Хоросницької; іл. А. Стешка; післям. В. Панасюк. - Львів: Каменяр, 1995. - 107 с.: іл.

   До нової книги сучасної української поетеси ввійшли вірші, адресовані дітям молодшого і середнього шкільного віку. Об'єднані в чотири тематичні розділи: "Цілющі трави гомонять”, "Зелені обереги", "Овочевому роду нема переводу”, "Загадки і здогадки", - наповнені своєрідним баченням навколишнього світу і тонким ліризмом, вони вчать маленьких читачів любити природу, все суще на планеті Земля.








   Мельничук, Б. Кава на лезі шаблі: п’єси / Богдан Мельничук. - Тернопіль: Воля, 2011. - 432 с.

     Збірник, що завершує чотиритомник драматичних творів Б. Мельничука, склали ориґінальні п’єси та інсценізації тернопільського письменника, які він створив одноосібно чи у співавторстві. Вони призначені для постановки у професійних драматичних, музично-драматичних театрах, театрах ляльок, а також можуть бути використані в художній самодіяльності, зокрема у школах. Окремий розділ, як і в попередніх трьох томах, — радіоп’єси (автор - лауреат всеукраїнських конкурсів радіоп’єс).





 
  Мельничук, Б.  Пригоди Гномика Чарлі:  казка / Б. Мельничук, Г. Шулим. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2013. — 60 с.




 








     Мельничук,  Б. І. Слова від серця: вибрані поезії / Богдан Мельничук; пер. з рос. А. Яні; худ.: П. Шпорчук, Я. Омелян, Є. Удін. - Тернопіль: Терно-граф, 2012 - 400 с.: іл.

  Книжку сучасного тернопільського письменника, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата кількох літературних премій склали нові поезії, а також кращі вірші з попередніх збірок. Видано до 60-річчя автора.










Мельничук, Б. І. Слова від серця-2: крапелини, присвяти, епіграми, переклади, вірші для дітей, пісні / Богдан Мельничук; худ.: М. Дмітрух, П. Шпорчук. - Тернопіль: Терно-граф, 2012. - 352 с.: іл.

    Книжку тернопільського письменника склали його присвяти відомим людям, епіграми, переклади та переспіви віршів з інших мов, твори для дітей, а також тексти пісень, переважно з нотами. Ця збірка - своєрідне продовження книжки «Слова від серця». Видано до 60-річчя автора.

 






 
Мельничук, Б. І. Дорога до себе: нові новели, п’єси і радіоп’єси; спогади, статті, нариси, рецензії, бувальщини, казки та інші тексти / Богдан Мельничук; худ.-оформ., екслібриси: Є. Удін, О. Зілінко, Я. Омелян. - Тернопіль: Терно-граф, 2012. - 1280 с.: іл., портр.

Збірник текстів сучасного тернопільського письменника, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата кількох всеукраїнських літературних премій та конкурсів склали твори різних жанрів, не опубліковані в його попередніх книжках. Подано також матеріали про Б. Мельничука і його творчість. Видано до 60-річчя автора.


 




Мельничук Б. І., Роксоляна, декан і жлоби: оптимістична повість у песимістичних діалогах / Богдан Мельничук, Ніна Фіалко; худ. оформ. Є. Удін. - Львів: Піраміда, 2011. - 128 с.

Що змушує людей брехати, конфліктуючи з християнською мораллю і власною совістю? Чому зажерливість, любов до грошей та інших матеріальних благ виявляється інколи сильнішою, ніж родинні стосунки? Невже деякі люди не бояться, що їм за свої гріхи доведеться відповідати перед Всевишнім? Задуматися над цими та іншими непростими запитаннями разом із героями своєї нової книжки пропонують тернопільські письменники.

 




Джоджик, І. Г. Подорож у часі: спогади українського повстанця / Іван Джоджик; упоряд.: Б. Новосядлий, О. Товарянська. - Тернопіль: Терно-граф, 2013. - 128 с.: іл.

   У пропонованій книзі спогадів Івана Джоджика йдеться про події його юності. Читач дізнається, як автор потрапив до лав юнацької сітки Організації українських націоналістів та якими були повстанські будні рядового вояка Української повстанської армії. Розповідь завершується перебуванням на вугільних шахтах Воркути та поверненням до звичайного життя в Україні уже як радянського громадянина.
   Для всіх, хто цікавиться історією України, рідного краю.






Кук, В.  Степан Бандера. Роман Шухевич / Василь Кук; упоряд., передм. Б. Гордасевич. - Львів: Бона, 2012. - 144 с.

    Увазі читачів пропонується два біографічні нариси про видатних діячів опору та націоналістичного руху в Україні: Степана Бандеру та Романа Шухевича, які написав один з найкращих знавців цієї теми - їх близький товариш та побратим по зброї, останній Головний Командир Української Повстанчої Армії — генерал-хорунжий УПА Василь Кук.
    В ролі додатка публікується рідкісна за вживанням у оббігу праця Степана Бандери про Романа Шухевича, написана вже після трагічної загибелі останнього, отже цілком одверта і виважена у висновках.
     Книга призначена для істориків, краєзнавців, політологів.





Ткачук-Гнатович, Т. М. Пташиний ранок: казка-п’єса для дітей / ТамараТкачук-Гнатович; муз. В. Сорока. — Тернопіль-Харків: Ранок, 2012. — 32 с., ноти. — (Музична казка).

    Посібник пропонує черговий дарунок для дорослих і малят — нову музичну казку. Її можна поставити як на шкільній сцені, так і у дитячому садочку. Адже взаємодопомога, дружба, підтримка потрібні як у казці, так і в житті. 
   Для вчителів, педагогічних працівників ДНЗ, керівників шкільних театральних гуртків.







Заблуда, А. "Дозвольте, мудреці, сказати..." / Анатолій Заблуда; передм. М. Ониськів; післям. О. Герман. - Тернопіль: Горлиця, 2012. - 100 с.
 
  Книга Анатолія Заблуди «Дозвольте, мудреці, сказати...» складається з чотирьох частин. У першій частині автор веде розмову про сутність свого «Я»; в другій - веде уявний діалог із видатними філософами минувшини; в третій - відповідає на постулати матері Терези; в четвертій мандрує думкою в космічному просторі, шукаючи сущих на інших планетах.






 
 

Сердюк, З. Бо настав такий час: вірші / Зиновій Сердюк; худ. С. Бєдна. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2012. — 128 с.

   Увазі читачів пропонується нова збірка віршів відомого тернопільського поета Зиновія Сердюка, присвячена Армії нескорених — УПА.
Для широкого кола читачів.











Бортник, М. У світ поезії лечу... / Мар'яна Бортник; передм. Є. Зозуляк. - Тернопіль: Горлиця, 2011. - 48 с.

    Перший віршований доробок Бортник Мар’яни у книжечці «У світ поезії лечу» за змістом є певного сімейного характеру.
Тут: мати, батько, братик, бабуся і дідусь.
   І це правильно, оскільки тут - початок та основа сімейного кореня.
    У Мар’янки - цікаве бажання: писати одну книжечку кожного року зокрема, щоби потім можна було порівняти рівень свого мислення.
    Тож, хай щастить...
 


Вікарук, А. В. Вічне і тлінне: вірші / Арсен Вікарук; передм. Л. Білик; худ. О. Пашкарчук. - Тернопіль:Терно-граф, 2011. - 184 с.: іл., портр.

   Лірику, легенди, образки природи, філософські роздуми про тлінне і вічне, звеселяючий серце гумор - всього потроху дарує читачеві автор цієї поетичної збірки, випромінюючи словом світло любові до людей і до життя.









 
Козловский, В. В. Загадки зеленого портфеля: взрослые истории с окнами на детство / Владимир Козловский; худ. Р. Сахалтуев. - К.: Веселка, 2012. -142 с.: ил.

     В сказках молодого талантливого автора, как ни странно, нет традиционного положительного героя. Хотя, казалось бы, где-где, а в зтом жанре он быть просто обязан. Но в том и особенность предлагаемого повествования, что придуманный, затерянный в ирландских болотах мир в меру веселых, в меру коварных, а иногда и попросту ужасных персонажей кельтской мифологии все же сохраняет общечеловеческие принципи победы добра над злом, любви к ближнему, снисходительности к слабому. Зто и обьединяет главньи действующих лиц ирландских сказок с нашими земляками в последней из пяти историй.
   Книга воспринимается легко, написана с широким размахом фантазии и тонким юмором, может заинтересовать не только подростков, но и взрослых читателей.

  
                     



Зернятка мудрості: збірка казок, переказів та оповідок для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку / уклад. І. Мацко. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2013. — 176 с.

   До збірки увійшли авторські та фольклорні казки, перекази, легенди й оповідки.
  Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вихователів дитячих садків, батьків, усіх небайдужих до художнього слова.









Кулик, Н. І. Хай світить сонечко завжди!: вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку / Надія Кулик; худ. В. Якубовський. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2012. — 16 с.: іл.

   У віршах Надії Кулик змальовано неповторний світ природи з різнотрав’ям літа, сумом осені, білими сніжинками зими і першим подихом весни.
    Ця книга для тих, хто мріє — щоб завжди світило сонечко. Миру вам, сонця і тепла, дорогі юні читачі!








Підлужна, Я. І. "Дзень-дзелень", - новий день: для дошк. та мол. шк. вііку / Ярослава Підлужна; іл. Д. Тимоніна. - Львів: Афіша, 2011. - 16 с.: іл.










Чопик, М. Т. Кажуть, що посеред нас... / Марта Чопик; іл. Н. Кордуби. — Тернопіль: Лілея, 2012 — 28 с.: іл.

   «Кажуть, що посеред нас...» — ще одна книжечка відомої дитячої поетеси Марти Чопик. Кожен вірш сповнений щирою любов’ю, теплом, добротою та гумором, неповторною мелодикою, що передає багатство української мови і силу слова. Прості та доступні до читання і сприйняття, ці вірші є глибокими за змістом та суттю, спонукаючи маленьких читачів пізнавати навколишній світ в усій його красі, мислити і творити. Хлопчики та дівчатка мають нагоду передати власні емоції, розмальовуючи рисунки, якими оздобила вірші художниця Наталія Кордуба. Вміщено у книжці і пісеньки на слова Марти Чопик. Композитори Володимир Войнарський та Марина Пігович підібрали до них веселі та запальні нотки, які без сумніву сподобаються малечі.




Чопик, М. Рукавичка: стара казка на новий музичний лад / Марта Чопик, Володимир Войнарський. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2012. - 48 с.

  Для вихователів дошкільних закладів, вчителів, студентів, батьків.








 


 Бібліотека щиро вдячна «Дому книги»
за подаровані книги в рамках реалізації проекту
«Бібліомістечко»

 

Машини-помічники людей / уклад. І. Волосевич. - Львів: Апріорі, 2006. - 32 с.: іл.








 

Побелян, М. Ф. Вранішня казаночка: для дошк. та мол. шк. віку / Микола Побелян; худ. О. Ліснич. - Харків: Septima, 2006. - 10 с.: іл.













Шевчук, Г. Я. Школа етикету для маленьких леді: для дошк. та мол. шк. віку / Галина Шевчук; худ. А. Брюшин. - Донецьк: ВЕСКО, 2007. - 10 с.: іл. - (Б-ка дит. садка).









Шевчук, Г. Я. Школа етикету для маленьких лицарів: для дошк. та мол. шк. віку / Галина Шевчук; худ. А. Брюшин. - Донецьк: ВЕСКО, 2007. - 10 с.: іл. - (Б-ка дит. садка).










Підлужна, Я. Дітям про професії: для мол. та серед. шк. віку / Я. Підлужна, Д. Тимоніна; худ. Д. Тимоніна. -  Львів: Апріорі,
2013. - 16 с.
: іл. - (Апріорі-дітям).

Ця книжечка, де зібрались незвичні загадки, збагатить уявлення дитини про такий чудовий, привабливий навколишній світ. Допоможе зрозуміти суть деяких професій та спонукає до роздумів про корисність і необхідність їх у повсякденному
житті. Така обізнаність, можливо, сприятиме вибору професії в майбутньому.

 





Верховець, В. В. Космічні мандри: для дошк. та мол. шк. віку / Володимир Верховець; худ. О. І. Курдюмова. - Харків: SEPTIMA, 2008. - 13 с.: іл. - (Мудра казка).

Ця космічна мандрівка допоможе тобі відчути себе справжнім космонавтом. Ти можеш грати з батьками або друзями. Переможе той, хто перший долетить до фінішу.
Як зустрінеш комету — пролети уперед, а якщо метеорит — повернися назад. Бажаємо успіхів!








Демерджі, Д. Друзі: для дошк. та мол. шк. віку / Дмитро Демерджі; худ. Л. Чешкова. — К.: Марія, 2011. — 16 с.: іл.

Чудова, добра, яскраво ілюстрована казка про веселі пригоди трьох звірят: ведмедика, зайченя і порося. Звуть їх ласкаво і ніжно — Волохатик, Лапанок і Чуча. Книжка навчить дітей цінувати дружбу і допомагати один одному у важкі хвилини.
Казка «Друзі» востаннє була видана у 1961 році. Тоді вона викликала справжній фурор серед читачів. Проте і в наші часи книжка неодмінно сподобається діткам.





Маслова, М. Пригоди Туп-Тупів: казка / Мирослава Маслова. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2012. — 48 с.








Денисенко, Л. Ліза та Цюця П. зустрічаються / Лариса Денисенко; худ. О. Шикура. — К.: Грані-Т, 2008. — 128 с.: іл. (Сучасна дитяча проза).

Неймовірні пригоди Цюці П. та її друзів тривають.
Нова розповідь від Лариси Денисенко про те, як Цюця П. дивним чином опинилася в квартирі Андрійка Злодійка, і як її знайшли цюцепошуковці за допомогою собак, пташок і навіть Варки-Пліткарки.
Справді святкова історія про те, як Ліза та Цюця П. нарешті зустрічаються, а також про нові мрії і подорожі.





Курмашев, Р. Ф. Все вище та вище...: для читання дорослими дітям / Рінат Курмашев; пер. з рос. Л. Опанасенко; іл. П. Репринцева. - Харків: Ранок, 2012. - 8 с.: іл. - (Книжки-пазли-машинки).
 
 






Курмашев, Р. Ф. Машини-будівники...: для читання дорослими дітям / Рінат Курмашев; пер. з рос. Л. Опанасенко; іл. К. Тельпіса. - Харків: Ранок, 2012. - 8 с.: іл. - (Книжки-пазли-машинки).



 




Курмашев, Р. Ф. Ми їдемо, їдемо...: для читання дорослими дітям / Рінат Курмашев; пер. з рос. Л. Опанасенко; іл. К. Тельпіса. - Харків: Ранок, 2012. - 8 с.: іл. - (Книжки-пазли-машинки).







Яковенко, Л. В. Дітям про безпеку на вулиці: вірші / Любов Яковенко; худ. оформ. О. В. Назаренко, М. Г. Бутько. - Харків: Торнадо, 2009. - 30 с.: іл. - (Моя перша книжка).








Ушинський, К. Д. Чотири бажання: казки та оповідання для дітей / Костянтин Ушинський; пер. з рос. О. П. Макаренко. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2012. - 36 с.: іл.








Кошарний, А. М. Повітряний транспорт: для мол. шк. віку / А. М. Кошарний; худ. В. А. Паславський. - К.: Книжкова хата, 2010. - 14 с.: іл.









Як звірі хату будували: казка: [для мол. шк. віку] / худ. М. Ф. Коршунова. - Харків: SEPTIMA, 2010. - 10 с.: іл. - (Читаємо по складах).









Шуваєва, О. О. Пригоди на воді: для дошк. та мол. шк. віку / Ольга Шуваєва; худ. М. Ф. Коршунова. - Харків: SEPTIMA, 2007. - 14 с.: іл. - (Мудра казка).









Відповіді чомучкам: Про людину / упоряд. Н. Л. Вадченко; худ. Е. П. Гринько, Є. А. Зарбі. - Донецьк: ВЕСКО, 2008. - 32 с.: іл.









Дванадцять місяців: казка: [для мол. шк. віку] / худ. С. Д. Кім. - Харків: SEPTIMA, 2003. - 10 с.










Шевчук, Г. Це малятам треба знати: для дітей дошк. та мол. шк. віку / Г. Шевчук; худ. А. Брюшин. - Донецьк: ВЕСКО, 2007. - 10 с.: іл. - (Бібліотека дитячого садка).









Шуваєва, О. О. Небезпечні пригоди: для дошк. та мол. шк. віку / Ольга Шуваєва; худ. М. Коршунов. - Харків: SEPTIMA, 2006. - 14 с.: іл. - (Мудра казка. Безпека малят).









Шуваєва, О. О. Краплинчина подорож: вірші: [для дошк. та мол. шк. віку] / Ольга Шуваєва; худ. І. Сасюк. - Харків: SEPTIMA, 2008. - 14 с.: іл. - (Мудра казка).









Шуваєва, О. О. Подивись та порівняй: для мол. шк. віку / Ольга Шуваєва; худ. О. Звольська. - Харків: SEPTIMA, 2010. - 14 с.: іл. - (Читаємо по складах).









Співак, Н. М. Будинок №10: для дошк. та мол. шк. віку / Наталія Співак; худ. А. Брюшин. - Донецьк: ВЕСКО, 2009. - 10 с.: іл. - (Бібліотека дит. садка).









Шевчук, Г. Я. Автомобілі: для дошк. та мол. шк. віку / Галина Шевчук; худ. А. Брюшин. - Донецьк: ВЕСКО, 2008. - 10 с.: іл. - (Б-ка дитячого садка).








 

   
   Андрій Юрійович Курков — російськомовний письменник, журналіст, кіносценарист. Народився у 1961 у селі Будогощ Ленінградської області. З раннього дитинства живе у Києві. 1983 — Закінчив Київський державний педагогічний інститут іноземних мов. З 1985 по 1987 служив охоронцем в Одеській виправній колонії № 51.
    Закінчив Школу перекладачів японської мови. Працював редактором видавництва «Дніпро», сценаристом на кіностудії О. Довженка, викладав у Белл Колледжі (Кембридж, Англія). З 1988 член англійського ПЕН-клубу. Член Спілки кінематографістів України (з 1993) та Національної спілки письменників (з 1994). З 1998 — Член Європейської кіноакадемії. З 1998 — Постійний член журі премії Європейської кіноакадемії «Фелікс». У 2011 входить до складу журі літературного конкурсу "Юне слово". Одружений з Елізабет Шарп (консультант у Британській раді в Україні), має трьох дітей.
    Андрій Курков є автором 13 романів та 5 книжок для дітей. За його сценаріями поставлено понад 20 художніх і документальних фільмів. Курков — єдиний письменник країн пострадянського простору, чиї книжки потрапили в топ-десятку європейських бестселерів. Його найпопулярніший роман «Пікнік на льоду» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників — більше, ніж будь-яку іншу книжку будь-якого іншого сучасного українського письменника. Книги Куркова перекладені 36 мовами.
На початку 2005 року Андрій Курков став персоною нон-грата в Росії. На теренах РФ припинено поширення його книг, зв'язок з його російським видавництвом «Петербургский писатель» розірвано. Однією з можливих причин такого явища Андрій Курков називає свої виступи у пресі під час помаранчевої революції, у яких він давав негативні оцінки щодо офіційної політики Росії та її втручання у хід українських виборів-2004.
    З кінця минулого тисячоліття всі твори Куркова російською в Україні видає видавництво «Фоліо» (Харків). З 2005-го року весь «дорослий» Курков в Росії видається видавництвом «Амфора» (Санкт-Петербург).


   Курков, А. Чому їжачка ніхто не гладить: казка / А. Курков; іл. Т. Горюшиної. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012. - 18 с.: іл.

 
 
 






 

            Висловлюємо щиру вдячність авторам за подаровані книги!


    Києво-Печерський Патерик: середньовіччя VI - XIV ст. / Пер. з церковносл. М. Кашуба, Н. Пікулик; худ. оформ. Л. Генташ-Маруняк. - 2-ге вид., випр. — Львів: Свічадо, 2010. - 192 с. - (Джерела Християнського Сходу).

  Автори (апографи) Патерика, свідомі великої відповідальності перед Богом та людьми, створили цей шедевр, який явив світові іконографію самобутньої української душі.
    Розуміючи цінність Патерика як пам'ятки української культури, передовсім хочемо адресувати його для духовного читання, щоб продовжити багатовікову традицію, упродовж якої він був джерелом «літературної утіхи та морального поучення».
    Для широкого кола читачів.




    Баліцька, М. На берегах Стрипи й Серету: поезії / Марія Баліцька, Володимир Хом'як. — Тернопіль : Горлиця, 2012. — 160 с. : іл.

    «На берегах Стрипи й Серету» — книга двох земляків, які оспівують Зборівщину і Залозецький край славного Тернопілля.
    Поезії Марії Баліцької і Володимира Хом'яка, — дитинство яких пройшло на берегах відомих в Україні і вагомих для екології й економіки держави річок; що починаються з цілющих джерел, а відтак мають здатність зцілювати спраглі душі людей, що п'ють воду із Серету, зі Стрипи, з Дністра; які купаються у названих річках, у лимані біля Білгород-Дністровського на Одещині й взагалі у Чорному морі, — суголоссям оспівують ідею гармонії Людини і Природи, навчають пошанівку до коріння Роду, до витоків Життя...






    Сердюк, З. Більшої любові нема...: вірші / Зиновій Сердюк; обклад. С. Бєдної. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2011. - 128 с.

    Увазі читачів пропонується нова збірка віршів відомого тернопільського поета Зиновія Сердюка, присвячена Армії нескорених — УПА.
Для широкого кола читачів.











    Лобас, Н. Песик і вітер: вірші для дітей / Наталя Лобас; мал. І. Герчанівська. - Тернопіль : Тернопіль, 2012. - 23 с.: іл.







 



 



   
Янченко, В. А. Небесний вогонь: цикл поезій: т.1. / Віра Янченко; худ. А. Косупа. - К.: Компьютерпрес, 2010. - 440 с.: портр.
     Провідним завданням поезії Віри Янченко є відповісти на запитання про мету існування на Землі та в усебутті людини загалом та власну ціль, що означає осягати безмежний внутрішній світ втіленого духа.
    Віра Янченко знана читачам як автор двох видань чарівних повістей-казок, що вийшли друком у 2006 - 2009 роках. Тепер у прихильників художнього слова є змога ознайомитися з її поезією. Віра Янченко почала складати вірші, навчаючись у старших класах середньої школи. Проте зараз подаються поезії, створені нею з 1996 року та об'єднані у цикли. їхня ідейна система передує, перегукується або є відлунням казок, які писалися в одному часі з віршами.
     Письменниця не намагається відмежуватися від так званого ліричного героя, бо вважає його образним відображенням власної душі, її постійних духовних пошуків. Адже пізнати себе - це осягнути безмежний внутрішній світ свого «я». Наскрізне завдання поезії Віри Янченко є таким же, як і в її казках: віднайти відповіді на запитання про мету існування людини на Землі та в усебутті.
     У першому томі цього видання подаються вірші, створені Вірою Янченко в 1996 - 1999 роках.




   Янченко, В. А. Зоряні хорали: цикл поезій: т.2. / Віра Янченко; худ. А. Косупа. - К.: Компьютерпрес, 2010. - 559 с.


    У другому томі «Поезій» Віра Янченко продовжує осмислювати провідне питання своєї творчості: що являє собою особистісний дух як жива людська істота на Землі та безтілесна сутність - у безмежних вселенських просторах. Ось дві думки щодо цього: «Душа збагнула - безміри у ній»; «Мета у духів щонайвища: буття вдихати в попелища».











   Янченко, В. А. Нитка долі: повісті-казки: т.4. / Віра Янченко; худ. А. Косупа; передм. В. Задорожний. - К.: Компьютерпрес, 2011. - 487 с.

    Повісті-казки Віри Янченко, представлені в 4 томі, будуть насправді цікавими лише для тих читачів, що певною мірою поділяють світогляд авторки, її думки про вселенське покликання людини як самоусвідомленої сутності, котра відкриває мету свого проявленого існування на Землі та починає виконувати її.
    Саме отакий стан душі повністю змінює планетне буття казкових персонажів, поступово піднімаючи їх над тваринними інстинктами та обертаючи в пломенистих всемогутніх духів — помічників Творця при налаштуванні Ним світу згідно з непорушними законами гармонії.
У четвертій книжці об єднано 8 казок, написаних, як і попередні повісті, ритмічною прозою, що з першого рядка природно викликає в душі відчуття винятковості подій та героїв, котрі постануть на безмежних білих крилах і цього видання. Якраз вони, крила, принесли в художньо-філософський простір чарівних оповідей образи Арістотеля і Сенеки, Лукреція Кара й Спінози, Бетховена та Сен-Санса...

  
 



   Чижова, Л. Я. Сонце на столі: вірші для дітей шк. віку / Людмила Чижова. — Миколаїв: В-цтво Ірини Гудим, 2011. — 40 с.: іл.

     Книга «Сонце на столі» - поетична розповідь про найсвятіше, найблагородніше диво наше - Хліб.
    Автор доносить до нас прадавні народні звичаї, обряди, пов'язані з хлібом, навчає дітей прекрасних хліборобських істин.
      Хліб - одвічне, як життя, мірило всіх цінностей, має бути нашою святинею не на сьогодні і не на завтра - на усе життя.







    Кізілова, А. Сповідь: поезії / Анастасія Кізілова; передм. Б. Мельничук. - Тернопіль: Воля, 2008. - 48 с.

   Це - перша збірка поезій дев'ятикласниці з Тернополя. Її вірші приваблюють органічною правдивістю, щирістю, бажанням запросити читачів у високий храм істинної духовності, любові до рідного народу, України.










 Книга пам'яті ветеранів ядерних випробувань Тернопільщини / упоряд.: Б. Газилишин, В. Липницький; вступ. сл. Ю. Лисенко. - Тернопіль: Воля, 2011. - 336 с.: іл., портр.












   Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в'язнів / автори тексту: Ігор Олещук, Орест Савка; світлини: Василя Балюха, Івана Пшоняка. - Тернопіль: Воля, 2011. - 25 с.: фотогр.


 




 

Людмила Павлівна Cавчук  народилась 1 жовтня 1935 р. у селі Шарівка Ярмолинецького району Хмельницької області. Працювала на Хмельницькій міжміській телефонній станццї, а згодом на Хмельницькому заводі ковальсько-пресового устаткування на різних посадах — останні 20 років — старшим інженером відділу зовнішньої комплектації. Зараз пенсіонерка,живе у Хмельницькому. Член Національної спілки письменників України. Видається з 1969 року («Веселка» м. Київ). У творчому доробку — близько 40 видань для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, у тому числі велика книга серії 
«Золота колекція» української поезії для дітей «Смачний малюнок» (видавництво «Школа», м. Харків, нотна збірка пісень.
 






     
   Савчук, Л. П. Горобчики: вірші для дітей / Л. П. Савчук; худ. О. В. Шіхова. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2011. - 16 с.: іл.















  Савчук, Л. Сміхуни: вірші / Людмила Савчук; худ. Н. Петреченко-Теслюк. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2011. - 16 с.: іл.















    Савчук, Л. П. Так і ні: вірші для дошк. та мол. шк. віку / Л. П. Савчук; худ. Л. Мазур. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. - 12 с.:іл.














   
Савчук, Л. П. Треба ділитись: вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку / Л. П. Савчук; худ. Л. Мазур. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. - 16 с.: іл.

 












 

 


      Обшарська Раїса Володимирівна народилася 9 серпня 1964 року в с. Устечко Кременецького району Тернопільської області.
   Закінчила Чортківське педучилище в 1983 році та Рівненський педінститут (факультет - педагогіка та психологія дошкільна) - 1995 р. Проживав в м. Чорткові Тернопільської області. Працює на посаді завідувача дошкільним навчальним закладом м. Чорткова.
    Серед композиторів, з якими працює авторка, — Віталій Лазаренко, Микола Ведмедеві, Оксана Морозюк, Ігор Лавро, Ігор Уруський, Ярослав Злонкевич, Василь Дунець, Орест Слободян, Ярослав Скринник, Олег Майданик та інші. Її твори надруковані у колективних збірниках «Освітянська скриня», «Подільська толока», «Рушник», літературно-мистецьких альманахах «Пектораль», «Сонячне гроно», «Поетична Шевченкіана Тернопілля», пісенних збірках «Мелодії тернового поля», «На крилах надії».
    Упродовж кількох років очолювала клуб «Натхнення» для обдарованих школярів м. Чорткова. Веде тематичний гурток «Зернятко» для дітей дошкільного віку.
    Наша сучасниця долучилася до створення книги «Літературно-мистецька та наукова Чортківщина» — автори Яромир та Ольга Чорпіти, — Чортків, 2007 р., і написала переднє слово до збірника.
    Раїса Обшарська — член клубу творчих особистостей міста. Для громади Чорткова провела в районному будинку культури три великі презентації своїх книг, численні зустрічі в школах міста та району, міст Борщева, Бучача і Тернополя.
   Немає теми, яку б не зачепила мисткиня у своїх творах: і події визвольних змагань, і голодомор в Україні, і сторінки далекої історії, і теми сьогодення, що хвилюють наш народ.
    Працюючи на посаді завідуючої дитячим закладом, Раїса Володимирівна сприяє відродженню української національної системи виховання через духовність. Без віршів, пісень на слова Раїси Обшарської не обходиться жоден захід для малят. її люблять діти, поважають працівники та батьки. Вона дбає про зв'язок дошкільного закладу з громадськими організаціями. Діти «Золотої рибки» проводять концерти-зустрічі з людьми різних організацій — благодійної служби «Карітас», дитячої бібліотеки, музею, організації «Діти війни». Проводяться екскурсії на хлібокомбінат, до пам'ятників міста, організовуються зустрічі з цікавими людьми, родинні свята. Все це благодійно і благочинно впливає на свідомість дітей, змушує їх виростати чуйними, милосердними, добрими людьми. Дошкільний заклад №1— неодноразовий переможець у конкурсах районного та обласного значення з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку.
    Мабуть, і тому їй доручили благородну місію — вітати поетичним словом від Чортківщини святійшого Патріарха Філарета під час його приїзду цього року в місто Чортків.
   У 2009 р. Раїса Обшарська одержала подяку і пам'ятну вазу від Чортківської міської ради за активну громадську діяльність та вагомий внесок у розвиток рідного краю — міський голова І. М. Билиця, та подяку за підготовку матеріалів для радіопередач Чортківського районного радіомовлення — редактор Р. К. Островський.
    Р. Обшарська — член обласного літоб'єднання, член НСНСУ, лауреат багатьох конкурсів та літературних премій, серед них «Людина року — 2009», «Жіночі історії», «Я вірю в майбутнє твоє, Україно».
  Визнана видатним діячем та почесним громадянином Чортківщини.
«Медунки для мрійниці» — дванадцята книга авторки.
   Дипломант обласного конкурсу "Голос серця", присвяченого 10-ій річниці Незалежності України (2001 р.)
    Брала участь у роботі ІІІ-го зїзду письмеників України.
    Друкується в періодичній пресі.




     Обшарська, Р. В. Мелодія літньої ночі: сучасні українські пісні / Р. В. Обшарська;  В. І. Лазаренко. - Тернопіль: СорокА, 2006. – 20 с.


















    Обшарська, Р. В.  У міжгір'ї буття: поезії / Раїса Обшарська. - Т.: СорокА, 2006. - 64 с.

    Для творчого стилю поетеси характерні межова щирість, вишуканість жанрових форм і широта філософських узагальнень. Все у неї пропущене крізь серце, все зігріте вогнем любові й душевних переживань.
У світі Раїси Обшарської немає місця для зла і заздрості, підступу і неправди. Це світ чистий, як доглянуте польове джерело, лагідний, як осінній сонячний промінь, відкритий і привітний, як усмішка здорової дитини. У цьому світі легко і просто, в нього так радісно входити і так легко перебувати, його не хочеться покидати.






  
Обшарська, Р. В. Я розкажу Вам про Любов [Звукозапис]: збірка віршів / Раїса Обшарська. - Тернопіль: ТроЛіс, 2004.




 







 



 


    Ольга Петрівна Василишин після закінчення Теребовлянського тоді ще культосвітнього училища 21 рік працювала в бібліотеці. Ентузіастку від культури давно помітив тодішній директор музею-садиби, нині покійний Анатолій Дереш і хотів її взяти науковим працівником, але в райкомі були проти. А вже після його смерті Ольгу Петрівну призначили директором. На цій посаді вона з 1989 року.
  Очоливши музей-садибу, пані Ольга панікувала передусім через те, що мало знала про Леся Курбаса. Довелося стільки всього перечитати, що голова, здавалося, не витримає перенавантаження інформацією. Пригадує, як день і ніч читала, а потім переповідала, походжаючи по хаті, тренувалася перед дзеркалом…
   Пані Ольга адаптувала за роки праці свою екскурсію для людей різного віку й зацікавлень, її слухають навіть діти. Щодня працює над собою, удосконалюється і не думає про відпочинок. Єдиний син Михайло мешкає з родиною в Тернополі, внучки вже дорослі — бавити нікого, господарки майже нема…



    Василишин, О. Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса: нарис-путівник / Ольга Василишин; вид. 1-е. – Тернопіль: Укрпрінт-Захід, 2007. – 82 с.: іл. – (до 120-річчя від дня народження Л. Курбаса).

    Нарис-путівник знайомить з експозицією меморіального музею-садиби Леся Курбаса в селі Старий Скалат на Тернопільщині, де пройшли дитячі та юнацькі роки видатного українського режисера, актора, великого мислителя, організатора театрів, педагога і публіциста, драматурга і перекладача, сценічного діяча і театрального філософа, народного артиста України. Її складають численні документи, фотографії, афіші, листи, спогади сучасників, особисті речі. Експонати музею розповідають не лише про життєвий та творчий шлях Л.Курбаса, а й про його учнів та однодумців, які працювали з ним на підмостках театральної сцени в 20-х - початку 30-х років минулого століття.
     Видаючи цей нарис-путівник, ставимо за мету ознайомити читачів з творчістю режисера, допомогти серцем відчути його співзвучний ритм до нашого сьогодення та викресати в душі вогонь високого патріотизму.

 


 
     Лемішка Ярослав Петрович (26.07.1961) — оперний і камерний співак, заслужений артист України (1997).
  Народився 26 липня 1961 року в с. Соснові Теребовлянського району. Навчався у восьмирічній школі в рідному селі, яку закінчив у 1976 році. З дитинства займався співом, брав участь у шкільному хорі.
   Після закінчення школи Я. Лемішка навчався в Тернопільському ПТУ № 4, яке закінчив у 1979 році. У 1980-1982 роках проходив військову службу в рядах Радянської армії. Після звільнення працював майстром виробничого навчання в Тернопільському ПТУ № 4 й одночасно навчався в Бережанському технікумі сільського господарства (заочна форма навчання).
    Любов до пісні та мрія про професійний спів не полишали його ніколи.
    Музичну освіту здобув у Тернопільському музичному училищі, а в 1985 році вступив до Київської консерваторії на вокальний факультет (клас К. Огневого). У 1990 році, після її закінчення, повернувся в Тернопіль, у Тернопільський муздрамтеатр на посаду актора драми, де працював до 1992 року. Виконував партії Андрія («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Петра («Наталка Полтавка» М. Лисенка).
      Згодом Я. Лемішка став солістом-вокалістом Тернопільської обласної філармонії. У репертуарі співака — провідні арії з опер «Травіата» та «Ріголет- то» Дж. Верді, «Тоска» Дж. Пуччіні, «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Шукачі перлів» і «Перська красуня» Ж. Бізе, «Майська ніч» М. Римського-Корсакова, «Євгеній Онєгін» П. Чайковського, а також романси й народні пісні.
Своїм голосом артист зачаровував слухачів і за межами України: виступав у Бельгії, Голландії, Німеччині та інших країнах Європи. Його мистецтвом насолоджувалися й у США.
   Свої знання та досвід Я. Лемішка передає студентам Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, викладаючи у них вокальне мистецтво. Доцент кафедри музикознавства, методики музичного виховання та акторської майстерності.
      У 2007 році Ярослава Петровича Лемішку призначено директором Тернопільської обласної філармонії.



    Чуйко, І. Покликаний піснею: Ярослав Лемішка: творчий портрет / І. Чуйко, Б. Мельничук. - Тернопіль: Економічна думка ТНЕУ, 2011. - 172 с.: іл.

    Книга про народного артиста України, директора Тернопільської обласної філармонії Ярослава Лемішку з нагоди його п'ятидесятилітнього ювілею. В ній автори розповідають про життєвий і творчий шлях співака, котрий отримав благословення знаменитого тенора І. С. Козловського.
    На сторінках книги вміщено унікальні біографічні відомості про становлення сільського хлопчини, якого згодом іспанські газетярі йменували "український Паваротті".
    Книга розрахована на масового читача.


 



 




    Павловська, Л. М. Ясніє зоря...: поезії / Л. М. Павловська. -Житомир: Полісся, 2011. - 88 с.

    Збірка поезій "Ясніє зоря..." - поетичне сприйняття дійсності в роздумах над власним життям. Воно переплітається зі щирим каяттям, прагненням любов'ю і милосердям виміряти глибину свого серця.
Осмислюючи себе, як живу людину з усіма хибами, авторка не розчаровується, а прагне досконалості в паломницькій дорозі до Вічності. "Духовний пошук людини починається з її пробудження", - стверджує Людмила Павловська.







 
 


    
    Кобзар, Т. Притчі про Україну / Тимур Кобзар; худ. В. Миколайчук. - К.: Власті, 2011. - 48 с.


      "Притчі про Україну" - це високодуховні, алегоричні оповіді про тернистий шлях нашого народу до волі. В них виховуються почуття гідності, патріотизму, любові до нашої історії і духовних надбань.







 













 





      Михно, Н. Скарби твого міста: Теребовля / Наталка Михно. – Львів: Астролябія, 2011. – 47 с.: іл.

     Скарби твого міста: Теребовля" Наталки Михно — є першою книжкою із серії "Мандрівка Україною". Це видання — оригінальний підхід до подання легенд назв міст, сіл та селищ України, переказів про історичні особи, події та факти.












      Михно, Н. Скарби твого селища: Микулинці / Наталка Михно; фоток. Н. Балянт. – Львів: Астролябія, 2011. – 47 с.: іл.

     «Скарби того селища: Микулинці» Наталки Михно – є другою книжкою із серії «Мандрівка Україною». Це видання – оригінальний підхід до подання легенд назв міст, сіл та селищ України, переказів про історичні особи, події та факти.
        Для широкого кола читачів.








 

Лисий Степан
 

    Лисий Степан Гнатович народився 4 червня 1940, у с. Вербовець, нині Лановецького району - журналіст, літератор. Член НСЖУ (1983). Обласної літературної премія ім. В. Вихруща (2002). Закінчив Кременецький лісотехнічний технікум (1957), Вищу партійну школу в м. Київ (1972). Працював інженером, кореспондентом газет у Кемеровській області (нині РФ). Від 1965 - на Тернопільщині: кор.-оргнізатор Лановецького радіомовлення, від 1975 – головний редактор облтелерадіокомітету, його голова, заступник редактора газети "Вільне життя". 1986-95 - голова обласного комітету охорони державних таємниць у пресі, згодом - заступник начання обласного управління по пресі, на інших посадах. Нариси, статті опубліковані в українській та російській періодиці, добірки віршів - у щоквартальниках “Поезія-70”, “Поезія-71”, альманасі “Вітрила-?!”, журналах “Дніпро”, “Україна”, “Тернопіль” та ін.
    Автор збірки поезій “Дим золотого перетину”, “Байдина стріла” (обидві вийшли 2004).





    Лисий, С. Трой-зілля / Степан Лисий. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. — 144 с.


    У царстві зелен-розмаю верб, пастівнів та прикісків, серед тружденних наділів, моргів і десятин дід «гладив риб золотих-колоски у пшеничнім прибої». У старій вітцівській хаті — «храмі снів», на подушці із сон-травою, «в сповитку і пісень, і скрипок» стала колисковою співана- переспівана «по цей бік гора». А перед тим — купіль-хлюпання в нецьках відваром ромашки і м’яти. На додаток до святкового «ароматизатора» — вистеленій на долівці лепехи...
    Так на Святу Трійцю починався для автора цей казковий світ родовідних традицій — клечанням і трой-зіллям
.








    Лисий, С. Г. Паралелі оріїв: вірші / Степан Лисий. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2006. — 112 с.


    У новій, третій збірці — своєрідній поетичній тетралогії — автор продовжує осмислювати далеку минувшину і сучасні реалії після багатовікового потопту чорнобрового цвіту на чорноземних просторах праукраїнського хліборобського материка, його вулканічні виверження пісень, цивілізаційних міграцій , і осявань, і руйновищ, коли на сторінках степів писались скрижалі вольності зеленою кров’ю зернин і рабською мозолястою сукровицею, щоб врешті сталось оте, пророче «німим отверзуться уста», а нині збулось повнотою страждань і щастя Симоненківське, Василеве пророкування, що нагадує старозавітне, апокрифічно-ангельське сурміння: «Народ мій є! В його волячих жилах козацька кров клекоче і гуде».








    Лисий, С. Г. Байдина стріла: вірші / Степан Лисий. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2005. – 112 с.

    Щемливий біль, неначе від уціленої в груди Байдиної стріли, за призабугу козацьку славу із притлумленим духом свободи — на стежках Хортиці, полинна гіркота від покинутих і забур’янених рідних ланів, де блукають сирітками по рушниках споришів дитячі спогади, — такі резонатори-голосники нової збірки Степана Лисого, до якої увійшло майже сто віршів, написаних недавно і тридцять літ тому.













    Лисий, С. Г. Ой ти, гора... / Степан Лисий; мал. Л. Нейтарка. - Збруч,- 2010,- 184 с.: іл
.

    Чотири речі оті дивовижні, не пізнані до кінця:
    якого Господнього дня створено стихію води?
    як пройти попід веселкою, аби торкнутися небесних просвітлень?
    непрочитані сувої долі і познаки попереджень, що приходять у видіннях снів;
    справжня історія великомучеництва України.
    Чотири речі оті - неначе гори з чотирма крутизнами. Усе життя притягують, та не кожна доступна.
    Спробуймо, долаючи разом з автором, хоч одну дослідити...











    Лисий, С. Г. Дим золотого перетину / Степан Лисий; передм. П. Сороки. – Тернопіль: Рада, 2004. – 64 с.



    Світлі бризки із співзвучних глибин - з дитинства, просвітлена задума осінніх замилувань і вічні питання- відповіді душевних поривів, де біль і сумнів пережитих сучасних протиріч - усе це вмістила збірка поезій, що так довго шукала стежину до читача.







 

 

    Остап’юк, В. О. Букварик електробезпеки: для мол. і сер. шк. віку / Володимир Остап’юк; худ. оформл. Н. Романкевич. – Тернопіль: Лілея, 2012. – 48с.: іл.

 
    Дитячий посібник «Букварик електробезпеки» створено з метою розширення знань про небезпеку електричного струму. Книжечка знайомить читачів із самим поняттям електричного струму, із правилами надання першої допомоги. Вона вчить нас, як правильно користуватись електроприладами,застерігає від неправильної поведінки біля струмовідних частин.
    Вірші тут розміщені в алфавітному порядку, до кожного з яких додаються чудові відповідні ілюстрації, які стали результатом праці учнів шкіл Тернопільської області.
    Книжка розрахована на дітей молодшого і середнього шкільного віку.




 




    Леонтьева, У. Офисенок Роди: волшебство начинается / Ульяна Леонтьева и Евгений Игумнов; худ. З. Григорьев. — СПб.: Реноме, 2010. — 176 с.


    Вы прекрасно знаете, что в каждом доме проживают странные и невидимые для нас существа, которых мы называем домовыми. Они следят в домах за порядком и уютом. А если речь идет не об обычных домах, а об офисцентрах? Кто живет в них? Чем они занимаются? Об етом, а также о том, с какими невероятными приключениями придется столкнуться нашим героям, вы, дорогие читатели, узнаете из книжки, которую держите в своих руках. И помните — сказка всегда рядом. В добрый путь!







 



 
     Ониськів, М. Автографи. Бібліографі. Вибране... / Михайло Ониськів; текст і світлини В. Крупко, Н. Тлумацька та ін. — Тернопіль: Джура, 2012. — 732 с.

 
    У книжці під однією обкладинкою зібрано все краще, що вилущене із соняха творчого доробку відомого поета і краєзнавця, журналіста і літературного пошуковця та громадського діяча упродовж п'ятдесяти літ його невтомної праці на Вінниччині, Буковині, Прибалтиці і Тернопіллі і котре певною мірою дає ключ до розуміння реалій, в яких довелося жити і творити його поколінню. Книга пересипана рідкісними фотосвітлинами, окремі з яких публікуються вперше. Автор буде вдячний усім, хто дочитає цей томик до кінця.



 

 

 

   

    М
ацко, І. О. Пригоди маленького Мобіка: розповідь-казка: [для мол. шк. віку] / Ірина Мацко; худ. Д. Тимоніна. - Тернопіль: ІрМа, 2010. - 42с.: іл.















    Мацко, І. О. Мамине серденько: казка: [для дошк. та мол. шк. віку] / Ірина Мацко; худ. В.Стецюк та ін. - Тернопіль: ІрМа, 2011. - 12с.: іл.

    Чи знаєш ТИ, що таке мамине серденько?
    Думаєш, воно таке, як на малюнку в енциклопедії?
    Ні, дитино, серце набагато більше.
    Цього незобразиш на жодному малюнку.
    А головне, що у серці основне місце займаєш ТИ.
    Так-так, саме ТИ...
    Дивне серце, правда? Поки Тебе не було, там поміщалося багато всього.     Але після Твого народження це все потіснилось, і більшу частину серденька зайняла дитина.
    Саме діти є господарями маминого серденька.
    І лише вони його можуть розбити.