Архів документів / Надходження (архів) / Нові надходження 2015 р. / Вересень 2015 / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку


З усіх прижиттєвих видань Шевченка «Кобзар» 1840 р. мав найбільш привабливий вигляд. Книжка надрукована на якісному папері, чіткими шрифтами, має офорт, де зображено старого кобзаря із хлопчиком-поводирем, виконаний художником В. Штернбергом. Видання містить 8 творів та 6 присвят, кожна назва і присвята надруковані на окремому аркуші, обсяг 114 сторінок.




Коли ми говоримо: «Тарас Шевченко», то передусім уявляємо собі сивоусу людину з сумним, важким поглядом. Так, це знайомий нам з дитинства великий Кобзар. Він народився кріпаком, був круглим сиротою і тільки у 24 роки став вільною людиною. Ці факти відомі всім. Але не всі знають, що молодий Шевченко входив до санкт-петербурзького мистецького бомонду, відвідував оперу, був бажаним гостем у багатьох кращих домах, любив жінок, навіть думав оженитися. Саме такий — маловідомий — Тарас постає зі сторінок цієї книжки. Автор показує не просто геніального поета, а передусім людину — людину, яка любила життя у всіх його проявах, яка страждала від несправедливості, яка так хотіла щастя і яка, зрештою, була такою нещасливою...
.jpeg)
Дана книга – це внесок краєзнавців України у вивчення спадщини Тараса.

.jpg)


Книга висвітлює погляди видатного поета ХХ століття, вченого-енциклопедиста, академіка НАН України Миколи Платоновича Бажана – проникнення в особливості театру, кіно, музики та живопису, які відлунилися в літературно-критичних статтях, численних перекладах. У ній вміщено маловідомі широкому загалу твори цього великого майстра слова у царині мистецтва. Його переклад «Бурі» В. Шекспіра і сьогодні в репертуарі Київського театру ім. І. Франка; відомі опери «Князь Ігор» О. Бородіна, «Хованщина» М. Мусоргського, «Катерина Ізмайлова» Д. Шостаковича, успішно йшли в 1960–1970 рр. в Національній опері України. Неминущу цінність зберігають есеї про Леся Курбаса і Всеволода Мейєрхольда, Олександра Довженка, Катерину Білокур та інших діячів культури.

Роман класика російської літератури, створений у жанрі інтелектуального детективу, є визнаним шедевром світового красного письменства. Перекладений практично всіма мовами світу, твір великого романіста був геніальним і суворим пророцтвом - точним психологічним портретом "людини майбутнього", здатної на свідомий злочин в ім'я химерних ідей. У ХХ ст. ця книга стала розрадою для людства, яке потерпало від людиноненависницьких ідеологій: адже автор стверджує кінцеву перемогу гуманізму. Нині, у ХХІ ст., читач безперечно знайде новий ракурс прочитання шедевра Достоєвського. У цьому йому допоможуть стаття і докладний коментар сучасного дослідника.



Князі Острозькі: науково-популярне видання / під. наук. ред. Ігоря Тесленка; пер. з лит. Володислава Журби; макет та худож. оформлення Олександра Андрощука. - К.: Балтія-Друк, 2014. - 279 с.

Дія роману відбувається у другій половині XVI сторіччя у Львові. На прохання бургомістра Якуба Шольца місцевий лікар Домінік Гепнер влаштовує… публічний розтин людського тіла.
А уночі обурений єпископ тягне бургомістра на Личаківський цвинтар, щоб вистежити того, хто розкопує могили. Бо є підозра, що займається цим сам лікар Гепнер… І це тільки початок таємничої, загадкової та містичної історії.
А уночі обурений єпископ тягне бургомістра на Личаківський цвинтар, щоб вистежити того, хто розкопує могили. Бо є підозра, що займається цим сам лікар Гепнер… І це тільки початок таємничої, загадкової та містичної історії.
Самійленко, В. Слова і думки: поетичні твори, статті, автобіографічні нотатки та спогади / Володимир Самійленко; упорядю, передмова та приміт. Михайла Чорнописького. - К.: Веселка, 2014. - 335 с.


Автор нового науково-популярного видання, присвяченого 175-літтю української фотографії, відомий фотограф і дослідник фотографії Трачун Олександр Йосипович, спростовуючи поширену думку про відсутність фотографічної традиції й школи в Україні, наочно доводить, що світлини вітчизняних майстрів різних часів не поступалися найкращим європейським зразкам, про що свідчили й отримані ними багаточисленні нагороди на фотовиставках Європи та Америки. В книзі простежується історія української фотографії від її зародження до наших часів у прізвищах та жанрах.
До нового видання увійшло більше 800 унікальних світлин з авторської, а також інших музейних і приватних колекцій, на яких оживають події та постаті вітчизняної історії
До нового видання увійшло більше 800 унікальних світлин з авторської, а також інших музейних і приватних колекцій, на яких оживають події та постаті вітчизняної історії

До книги вибраного ввійшли есеї та літературні статті, писані протягом півсторіччя. Автор згадує не лише добре знані імена, а й імена непересічних людей, з якими доля звела його на тернистому життєвому шляху в часи неволі і в умовах свободи. Ці імена є тими світлими голосами, які, попри похмуре обличчя доби великого знецінення людини, животворили культуру, розширювали сферу добра, сповідували неперебутні істини й найвищі вартості, дзвінко відлунюючи у наснажених, шляхетних і хоробрих серцях кожного покоління.

Представлена книга присвячена видатному режисеру Андрію Тарковському. Досліджується життя восьми поколінь великої фамільної династії Тарковських, що жили в різних країнах, у різний час.
Тільна, О. Жовтий підводний човен: повість: літературно-художнє виданняпо Брайлю / Ольгатільна; Ред. по О. М. Савченко. - К.; 2014 с.

У видавництва «Либідь» – у певному розумінні сенсаційна новинка. Тут уперше надрукували книжку віршів класика української прози Валерія Шевчука «Місто Днів». Не всі й знали, що він пише поезію, а інші (наприклад, я) давно і марно видивлялися її серед книжок та інших публікацій. Тільки окремі тексти виринали, головно в спогадах. А тут ціле ошатне видання, з передмовою та коментарями! Отож, охочі відтепер можуть відкрити для себе зовсім іншого Валерія Шевчука.