Вітаємо на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей
(28.09. - 04.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Оксани Данилевської "Журавлиний край"

 

Данилевська, О. Журавлиний край: Мандрівка в минуле з легендами та переказами / Оксана Данилевська. — К.: А.С.К., 1998. — 96 с.: іл.

Книжка "Журавлиний край" — цікава й повчальна мандрівка в минуле нашої землі. Невеличкі історичні оповідання, побудовані на основі легенд і переказів, розповідають дітям про події давноминулих днів, а також про ті, які зовсім недавно стали надбанням історії. Майстерно виконані ілюстрації та запитання до текстів оповідань допоможуть краще уявити безіменних героїв і справжніх історичних діячів, котрі протягом століть боронили рідну землю від підступних завойовників, споруджали храми й міста, творили книги; усіх тих, хто став славою України сьогоднішньої — вільної, незалежної держави.
Книжка може бути використана на уроках позакласного читання та на уроках українознавства в початковій школі й у різноманітній позакласній виховній роботі.



у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Володимира Рутківського "Ганнуся. У гості до лісовика"



Рутківський, В. Ганнуся. У гості до лісовика / Володимир Рутківський; іл. Івети Ключковської. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 229 с.: іл.
 
Ця повість є продовженням повісті «Ганнуся». Третій «А» подорослішав на рік, про те від того життя його не стало нуднішим. Ще б пак – хіба можна всидіти в наметі посеред лісу, коли невідомі злочинці попереджають, щоб ви поводилися тихо і нікуди не висовували свого цікавого носа? Хіба можна відмовитися від знайомства з русалкою Ган чи отримати подарунок від зайця? А ще – відчути вірне плече друга, переконати у своїй правоті невіруючого Хому Назаровича і, звісно, закохатися по самісінькі вуха у прекрасну однокласницю?



 
(21.09. - 27.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
"Українські легенди, прислів'я, лічилки, скоромовки, загадки"

      Українські легенди, прислів'я, лічилки, скоромовки, загадки  Упоряд. Г. М. Кирпа, Г. В. Біляєва. - Х.: Белкар-книга, 2010. - 192 с. - (Скарбничка школяра).

 Учитися у народу, запозичувати його досвід і знання — мета сучасної школи та суспільства. Саме тому у серію "Скарбничка школяра" ввійшла збірка скарбів народної мудрості: українські народні легенди, приказки, прислів'я, загадки, народні та авторські скоромовки й лічилки, колядки, щедрівки, веснянки, гаївки, купальські пісні тощо. Ця книга — порадник, помічник, учитель. Завдяки їй ви дізнаєтесь, звідки пішли назви міст, річок, квіток. А зміст прислів’їв, загадок, скоромовок — це життя, звичаї, взаємини людей, явища природи тощо.
 
 
 
 

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Оноре де Бальзака "Шаргенева шкіра"

 
 
    Бальзак, О. Шаргенева шкіра. Батько Горіо. Гобсек: романи; повість: для ст. шк.. віку / О. де Бальзак; пер. із фр. – К.: Веселка, 1998. – 527 с.: іл. – (Шкільна бібліотека)
 
До книжки увійшли два романи та повість із славнозвісної епопеї "Людська комедія" великого французького письменника-реаліста Оноде де Бальзака.
 










 
(14.09. - 20.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Бруна Феррера "365 коротких історій для душі"
 
    Ферреро, Б. 365 коротких історій для душі / Бруно Ферреро. - Львів: Свічадо, 2012. - 456 с.

     У цій книжці зібрано короткі, але такі милі нашому серцю історії на кожен день. Ці оповідання - наче промінчик сонця, що освітлює і зігріває душу. Досить уважно прочитати, замислитися - і можна побачити, як над нами відкривається небо. Тоді стає так легко жити і з’являються сили, щоб змінити на краще себе і весь світ довкола.
 





 




у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?"

 
 
    Мирний, П. Хіба ревуть воли, як ясла повні?: [для серед. та ст. шк. віку] / П. Мирний; передм. О. Шевченко. - К.: Школа, 2007. - 336 с. — (Шкільна хрестоматія).

    Дане видання пропонує роман «Хіба ревуть воли, як ясла повнії» видатного українського письменника Панаса Мирного (1849-1920), про якого І. Франко сказав: «Свіжий і сильний талант». Своє творче покликання Панас Мирний визначив ще в юності, записавши в «Щоденнику»: «... хочу показати безталанну долю життя людського, високую його душу, тепле серце». Мети він досяг в одному зі своїх кращих творів.
    Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю Панаса Мирного.
 



 
(07.09. - 13.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Віри Паронової "Іспит милосердя"


    Паронова, В. Іспит милосердя: оповідання / В. Паронова; худ. В. Дунаєва. - Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2010. - 32 с.












 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Івана Нечуя-Левицького "Повісті"

 
 
    
    Нечуй-Левицький, І. С. Микола Джеря; Бурлачка; Кайдашева сім'я: Повісті / К.: Дніпро, 2001. — 428 с. (Бібліотека школяра).

    До книжки класика української літератури, видатного письменника-демократа (1838—1918) ввійшли повісті «Микола Джеря», «Бурлачка» та «Кайдашева сім'я», які є яскравим взірцем соціально-побутової прози.
 










 
(31.08. - 04.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Бориса Грінченка "Поезії. Повісті. Оповідання"

 


Грінченко, Б. Поезії. Повісті. Оповідання. / Борис Грінченко; Київ.: Наукова думка, 2002. - 432 с. - (Бібліотека школяра).

У книзі вміщено поетичні та прозові твори Бориса грінченка, рекомендовані для текстуального вивчення Програмою середньої загальноосвітньої школи з української літератури.
 










 
у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
"Міфи Давньої Греції"
 

   
 Міфи Давньої Греції: для серед. та ст. шк. віку / переказала К. Гловацька; [авт. передм. А. Білецький]; худ. Р. Масаутов. — К.: Веселка; Тернопіль: Навчальна книга — Богдан; 2005, — 295 с.: іл. — (Б-ка світової л-ри для дітей у 100 томах «Світовид»).

    Книжка знайомить читачів із найвідомішими міфами Давньої Греції.