Книгоманія / Автор дарує книгу / Лисий Степан
Лисий Степан
Лисий Степан Гнатович народився 4 червня 1940 р., у с. Вербовець, нині Лановецького району - журналіст, літератор. Член НСЖУ (1983), обласної літературної премії ім. В. Вихруща (2002). Закінчив Кременецький лісотехнічний технікум (1957), Вищу партійну школу в м. Київ (1972). Працював інженером, кореспондентом газет у Кемеровській області (нині РФ). Від 1965 р. - на Тернопільщині: кор.-організатор Лановецького радіомовлення, від 1975 р. – головний редактор облтелерадіокомітету, його голова, заступник редактора газети "Вільне життя". 1986-95 рр. - голова обласного комітету охорони державних таємниць у пресі, згодом - заступник навчання обласного управління у справах преси та інформації. Нариси, статті опубліковані в українській та російській періодиці, добірки віршів - у щоквартальниках "Поезія-70", "Поезія-71", альманасі "Вітрила-?!", журналах "Дніпро", "Україна", "Тернопіль" та ін.
Автор збірки поезій "Дим золотого перетину", "Байдина стріла" (обидві вийшли 2004).
Автор збірки поезій "Дим золотого перетину", "Байдина стріла" (обидві вийшли 2004).
Лисий, С. Трой-зілля / Степан Лисий. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. — 144 с.
У царстві зелен-розмаю верб, пастівнів та прикісків, серед тружденних наділів, моргів і десятин дід «гладив риб золотих-колоски у пшеничнім прибої». У старій вітцівській хаті — «храмі снів», на подушці із сон-травою, «в сповитку і пісень, і скрипок» стала колисковою співана- переспівана «по цей бік гора». А перед тим — купіль-хлюпання в нецьках відваром ромашки і м’яти. На додаток до святкового «ароматизатора» — вистеленій на долівці лепехи...
Так на Святу Трійцю починався для автора цей казковий світ родовідних традицій — клечанням і трой-зіллям.
Лисий, С. Г. Паралелі оріїв: вірші / Степан Лисий. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2006. — 112 с.
У новій, третій збірці — своєрідній поетичній тетралогії — автор продовжує осмислювати далеку минувшину і сучасні реалії після багатовікового потопту чорнобрового цвіту на чорноземних просторах праукраїнського хліборобського материка, його вулканічні виверження пісень, цивілізаційних міграцій , і осявань, і руйновищ, коли на сторінках степів писались скрижалі вольності зеленою кров’ю зернин і рабською мозолястою сукровицею, щоб врешті сталось оте, пророче «німим отверзуться уста», а нині збулось повнотою страждань і щастя Симоненківське, Василеве пророкування, що нагадує старозавітне, апокрифічно-ангельське сурміння: «Народ мій є! В його волячих жилах козацька кров клекоче і гуде».
Лисий, С. Г. Байдина стріла: вірші / Степан Лисий. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2005. – 112 с.
Щемливий біль, неначе від уціленої в груди Байдиної стріли, за призабугу козацьку славу із притлумленим духом свободи — на стежках Хортиці, полинна гіркота від покинутих і забур’янених рідних ланів, де блукають сирітками по рушниках споришів дитячі спогади, — такі резонатори-голосники нової збірки Степана Лисого, до якої увійшло майже сто віршів, написаних недавно і тридцять літ тому.
Лисий, С. Г. Ой ти, гора... / Степан Лисий; мал. Л. Нейтарка. - Збруч,- 2010,- 184 с.: іл.
Чотири речі оті дивовижні, не пізнані до кінця:
якого Господнього дня створено стихію води?
як пройти попід веселкою, аби торкнутися небесних просвітлень?
непрочитані сувої долі і познаки попереджень, що приходять у видіннях снів;
справжня історія великомучеництва України.
Чотири речі оті - неначе гори з чотирма крутизнами. Усе життя притягують, та не кожна доступна.
Спробуймо, долаючи разом з автором, хоч одну дослідити...
Лисий, С. Г. Дим золотого перетину / Степан Лисий; передм. П. Сороки. – Тернопіль: Рада, 2004. – 64 с.
Світлі бризки із співзвучних глибин - з дитинства, просвітлена задума осінніх замилувань і вічні питання- відповіді душевних поривів, де біль і сумнів пережитих сучасних протиріч - усе це вмістила збірка поезій, що так довго шукала стежину до читача.