Вітаємо на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

Навчання «Формуємо націю читачів: сучасні методики та технології бібліотечної роботи»

08.12.2016
   «Школа сучасного бібліотекаря» – проект Тернопільської обласної бібліотеки  для дітей, який діє з 2014 року, –  це унікальний шанс вдосконалити фахові навики, збагатитись досвідом та відкрити нові грані улюбленої професії для її учасників.
   8 грудня в рамках «Школи» відбулося чергове навчання на тему «Формуємо націю читачів: сучасні методики та технології бібліотечної роботи», в якому взяли участь бібліотекарі міських бібліотек для дітей Тернопільської міської ЦБС.
   Відкрила навчання  заступник директора з наукової роботи Надія Чайківська.  Учасники «Школи» познайомились з історією, структурою та основними напрямками діяльності книгозбірні. Під час консультації «Професійна компетентність бібліотекаря: нові вимоги, нові пріоритети» Надія Андріївна зосередила увагу присутніх на таких питаннях: правові аспекти діяльності бібліотек, національно-патріотичне виховання, створення позитивного іміджу книгозбірні в сучасних умовах та професіоналізм бібліотекаря.
 З усіма тонкощами бібліографічного опису учасників заняття ознайомила завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Людмила Ігнатюк.  А от перевірити  власні професійні навички, бібліотекарі мали змогу під час практичного заняття – здійснюючи аналітичний опис видання.
   Цікавою і корисною була консультація головного бібліографа Марії Колопенюк за темою «Універсальні та службові картотеки: їх оформлення та наповнення», під час якої вона надала низку рекомендацій щодо ведення та поповнення різних видів картотек.
  Про «Організацію розвитку та дозвілля найменших читачів у бібліотеці» розповіла завідувач відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Галина Стецій. Вона познайомила учасників навчання із сучасними інтерактивними формами роботи з дітьми від 1 до 10 років, розповіла про методику проведення пізнавальних та розвиваючих заходів з найменшими користувачами бібліотеки. Присутнім було продемонстровано майстер-клас з виготовлення аплікацій «Паперові фантазії» для малюків віком 2–3 років. А от спробувати свої можливості учасники змогли під час гри для дітей 4–6 років.
   Особливості обслуговування соціально-незахищених категорій дітей, національно-патріотичне, естетичне виховання користувачів, тісна співпраця із організаціями та установами. Ці та багато інших питань обговорювались під час консультації «Бібліотека і юний читач: спілкування, взаємодія, співпраця» проведеної Світланою Нецко, завідувачем відділу обслуговування учнів 5-11 класів.
   Враховуючи вимоги сьогодення, книгозбірні намагаються використовувати у своїй діяльності різноманітні сучасні форми роботи. Актуальність змісту, творчий підхід, нетрадиційні назви заходів – усе це привертає увагу користувачів бібліотек, сприяє залученню нових відвідувачів. Тому, у своєму виступі «Масова робота в бібліотеці як реклама книгозбірні» завідувач науково-методичного відділу Тетяна Хованець познайомила присутніх із новими формами подачі інформації користувачам.
   Підводячи підсумки навчання директор Обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька наголосила, що бібліотеки на сучасному етапі потрібні суспільству як соціально-культурні інституції з національно-патріотичного, правового, гуманістичного розвитку  особистості, як заклади  із задоволення всебічних інформаційних та дозвіллєвих потреб населення.


Статистика перегляду сторінки: сьогодні 3, з початку місяця 3, всього 1149
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua