Вітаємо на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

Семінар-практикум «Бібліотека для дітей в умовах децентралізації влади: нові можливості, нові ідеї, нова якість обслуговування»

26.10.2016
  Про децентралізацію, реорганізацію та активну бібліотечну позицію йшлося під час семінару-практикуму для завідувачів центральними районними та міськими бібліотеками для дітей «Бібліотека для дітей в умовах децентралізації влади: нові можливості, нові ідеї, нова якість обслуговування», який відбувся 26 жовтня у стінах Тернопільської обласної бібліотеки для дітей. Серед запрошених гостей були представники від влади – заступник начальника управління культури облдержадміністрації Марія Гудима та директор офісу реформ у Тернопільській області Віктор Литвинчук, а також директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді Леся Гук.
   Відкриваючи семінар, директор обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька звернула увагу присутніх на те, які зміни очікують бібліотекарів області в умовах децентралізації влади і зокрема зміни, передбачені Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
   Запрошений гість, директор Тернопільського офісу реформ Віктор Литвинчук, вислухавши наболіле зі сторони бібліотечних фахівців, а особливо питання скорочення кадрів, закриття книгозбірень в області, дав суттєві роз’яснення щодо мети, завдань та перспектив майбутньої діяльності закладів культури в умовах добровільного об’єднання територіальних громад. Віктор Литвинчук зазначив, що миттєвих позитивних змін чекати не варто, адже громади щойно створились і фінансова база ще не впорядкована. Однак, необхідно вести безперервний діалог з представниками громад для досягнення компромісу в будь-яких питаннях. Подальша доля бібліотек залежить від активності самих бібліотекарів.
   Про те як зацікавити навіть найвибагливішого читача і тим самим врятувати хитке становище бібліотек учасникам семінару розповіла директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді Леся Гук. Вона поділилась досвідом книгозбірні, якою керує вже не перший рік. З допомогою відео-презентації, продемонструвала цікаві форми роботи, які допоможуть бібліотекам утвердитись в статусі інформаційних та культурних осередків.
   Виступ директора Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надії Новіцької був присвячений нормативно-правовому регулюванню у сфері діяльності бібліотек. Зокрема, особливу увагу було звернено на зміни до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» та Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Надія Семенівна наголосила, що на сьогодні, вагомим чинником розвитку бібліотеки залишається соціальне партнерство і закликала коллег до активної співпраці .
   З особливостями планування і прогнозування діяльності бібліотеки на 2017 рік учасників семінару ознайомила заступник директора з наукової роботи Надія Чайківська. Вона також зазначила, що окрім звичних обов’язків, важливим завданням бібліотекарів сьогодні є налагодження контакту з представниками громади.
   Методичні поради щодо надання якісних бібліотечних послуг в умовах новостворених територіальних громад представила завідувач науково-методичного відділу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Тетяна Хованець.Увазі присутніх було продемонстровано відео-презентацію на тему ефективності роботи бібліотеки, як базового елемента культурної, освітньої та інформаційної інфраструктури краю.
    
Новітні форми бібліотечної діяльності, які успішно впроваджуються в робочий процес найсучасніших книгозбірень України та світу презентувала у своєму виступі завідувачка сектору інформаційних технологій та електронних ресурсів Оксана Мотрук. З допомогою якісного відеоматеріалу вона навела низку яскравих прикладів ведення бібліотечних блогів, що приваблюють інтернет-користувача оригінальним змістовим та мультимедійним наповненням. 
  Фаховими секретами якісного комплектування книжкового фонду поділилась завідувач відділу комплектування і обробки літератури Тетяна Шеховцова. За її словами, важливими факторами при відборі документів є : вікові особливості читачів, інформаційні потреби, врахування цінності видання відповідно до наявних у бібліотеки коштів.
   З добрими новинами і подарунками для найталановитіших дітей Тернопільщини на семінар завітав директор видавництва «Навчальна книга – Богдан» Богдан Будний. З його ініціативи відбулось нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд». Приємну місію – передати юним талантам призи та грамоти від Тернопільської обласної бібліотеки для дітей і видавництва «Навчальна книга – Богдан» було доручено директорам районних книгозбірень.
   Підсумовуючи усе сказане і почуте, учасники семінару дійшли спільного висновку: бібліотеки повинні існувати і розвиватись, незалежно від того, які зміни і перетворення переживає суспільство в той чи інший момент. Лише завдяки невтомній праці та активному діалогу бібліотекаря з представниками територіальних громад, книгозбірня зможе зберегти статус соціально-інформаційного і культурного осередка місцевої спільноти. 


Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 1, всього 1538
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua