Вітаємо на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

Навчання у «Школі сучасного бібліотекаря» на тему «Формуємо націю читачів: сучасні методики та технології бібліотечної роботи»

12.04.2016
  В наш час наявність висококваліфікованих кадрів є одним із найважливіших факторів розвитку будь-якої галузі. Дедалі більшого значення набувають такі чинники, як професіоналізм, компетентність, прагнення і здатність до отримання знань упродовж життя. Саме тому, з 2014 року Тернопільська обласна бібліотека для дітей організовує навчання у «Школі сучасного бібліотекаря».
  5 та 12 квітня 2016 року в рамках занять «Школи» відбулося чергове 2-х денне навчання на тему «Формуємо націю читачів: сучасні методики та технології бібліотечної роботи», в якому взяли участь працівники сільських бібліотек-філій Козівського, Теребовлянського та Тернопільського районів.
 Заступник директора з наукової роботи Обласної бібліотеки для дітей Надія Чайківська під час консультації на тему «Бібліотека – центр громадського життя і культурного спілкування» зосередила увагу присутніх на питаннях: правові аспекти діяльності бібліотек, професіоналізм та етична культура бібліотекаря. Особливо гостро обговорювалось підвищення ролі книгозбірень у житті місцевої громади.
  Враховуючи вимоги сьогодення, книгозбірні намагаються використовувати у своїй діяльності різноманітні сучасні форми роботи. Актуальність змісту, творчий підхід, нетрадиційні назви заходів – усе це привертає увагу користувачів бібліотек, сприяє залученню нових відвідувачів. Тому, у своєму виступі  «Масова робота в бібліотеці як реклама книгозбірні»  завідувачка науково-методичного відділу Тетяна Хованець познайомила присутніх із новими, сучасними формами роботи з користувачами.
  Цікавою і корисною була консультація завідувачки інформаційно-бібліографічним відділом Людмили Ігнатюк  за темою «Бібліографічна діяльність як важлива складова іміджу бібліотеки», під час якої доповідач докладно зупинилися на правилах складання бібліографічного опису різних видів документів, ознайомила присутніх з державними стандартами з бібліографічного опису і важливими змінами, нещодавно введеними в дію та представила ряд бібліографічних видань підготовлених ОБД, які зможуть використати у своїй роботі сільські бібліотекарі.
  Завідувачка сектору інформаційних технологій та електронних ресурсів Оксана Мотрук та працівник сектору Сергій Гвізда в ході лекції-практикуму «Соціальні мережі як платформа для висвітлення діяльності бібліотеки» ознайомили присутніх з теоретичними основами створення сторінки книгозбірні у соціальній мережі, після чого усі учасники «Школи» приступили до практичного застосування набутих знань – створення персональних сторінок та сторінок своїх бібліотек у популярній мережі Facebook, що їм легко вдалось.
  Секретами залучення до бібліотеки дітей віком від 1 року поділилась завідувачка відділу обслуговування дошкільників та учнів 1–4 класів Галина Стецій у консультації «Організація розвитку та дозвілля найменших читачів у бібліотеці». Вона познайомила учасників навчання із сучасними інтерактивними формами роботи з дітьми від 1 до 10 років, розповіла про методику проведення пізнавальних та розвиваючих заходів з найменшими користувачами бібліотеки. Також присутнім було продемонстровано заняття-гру «Нагодуй Колобка» із циклу розвиваючих ігор за методикою Марії Монтессорі для малюків віком 2–3 років. А от під час практичного  заняття  «Манний вернісаж» учасники повернулись на деякий час у дитинство та на власному досвіді переконались у корисності та легкості організації розвиваючих занять-ігор для дітей.
  Окрім вищезазначених тем, під час навчання обговорювались особливості обслуговування соціально-незахищених категорій населення, національно-патріотичне, естетичне виховання користувачів, тісна співпраця із організаціями та установами.
  Заняття у «Школі» проходили жваво – у формі діалогу між учасниками навчання. Бібліотекарі працювали в малих групах, виконували практичні завдання та ділились власним професійним досвідом.
  На завершення усім учасникам вручено посвідчення про підвищення професійної кваліфікації у «Школі сучасного бібліотекаря».


Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 3, всього 1411
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua