Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Про нас » Відділи бібліотеки » Відділ удосконалення методики бібліотечної роботи з дітьми

тел.: 25 - 39 - 41

     
      В обласній бібліотеці для дітей методичний відділ розпочав своє функціонування у 1954 році. Першою завідуючою стала Гайдадіна Світлана Миколаївна - випускниця Харківського бібліотечного інституту.
       Сучасна назва -  відділ удосконалення методики бібліотечної роботи з дітьми. Він є координаційним та консультативним центром обласної бібліотеки для дітей з надання кваліфікованої методичної та практичної допомоги бібліотекам області.

Діяльність відділу спрямована на:

 - підвищення ролі центральних бібліотек для дітей як методичних центрів з питань стимулювання дитячого читання через інноваційні методи роботи;

 -  урізноманітнення форм та методів навчання бібліотекарів, підвищення якості системи навчання з використання сучасних та ефективних форм підвищення бібліотечної майстерності: тестувань, майстер-класів, методичних стажувань, виїздних семінарів-практикумів, міжобласних семінарів, занять у обласній школі методиста на базі кращих ЦБ тощо.


Одним з важливих напрямків діяльності є:


 - забезпечення бібліотек для дітей області методично-бібліографічними матеріалами: дайджестами новин, аналітично-статистичними оглядами, методичними порадами, інформаційними бюлетенями з досвіду роботи.

         Цікавою для бібліотекарів є серія видань «Наші ювіляри - бібліотекарі області»

 
        


   Діяльність відділу зосереджена на проведенні всеукраїнських та регіональних соціологічних досліджень «Краща книга року...», «Задоволення професійних потреб бібліотекарів...» та ін.

Активніше в роботі відділу впроваджуються новітні технології:


- практикується створення методичної скарбнички на веб-сайті ОДБ (див. окремий розділ);

- надаються консультаційно-інформаційні послуги через використання Інтернету, електронної пошти тощо;

- в електронному режимі надаються консультації фахівців, юристів щодо законодавчо-інструктивних матеріалів та їх застосування в бібліотеках для дітей області;


     Новою формою роботи стало впровадження методичних годин в інтернет-режимі (проведення оглядів нових професійних журналів та актуальних, проблемних статей з періодики.


         Пріоритетним напрямком роботи відділу є узагальнення та поширення кращого досвіду бібліотек для дітей, області, України.

    Серед бібліотекарів області користується популярністю розділ на веб-сайті ОБД «Скарбничка методиста», який інформує про впровадження сучасних форм
діяльності бібліотек з поширення культури читання дітей, створення позитивного іміджу бібліотеки та використання фандрайзингової діяльності у бібліотеках для дітей.
Активно використовуються тернопільські ЗМІ.
       Щороку відділом друкується 5-6 заміток з проблемних питань діяльності дитячих бібліотек області.
     Ведеться активна організаційно-методична діяльність щодо залучення школярів та бібліотекарів області у всеукраїнських та регіональних конкурсах, творчих акціях, фестивалях.


 
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря