Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Скарбничка методиста » Консультації, методичні поради » «Острів читання на планеті Літо – 2011» (Методичні поради)
 
        Розпочинається літньо-оздоровчий відпочинок школярів – наших читачів. В бібліотеках зменшиться відвідування дітей, яким необхідна книга для навчання.
       Бібліотеки для дітей на цей період планують літні читання, масову роботу намагаються проводити за межами книгозбірень. А тому пропонуємо провести літні читання школярів під гаслом «Бібліотека іде до дітей».
       Для цього більшість бібліотечних акцій, виховних, дозвіллєвих, культурно-освітніх заходів слід перенести ближче до місця відпочинку, оздоровлення дітей. Це – відкриті дитячі майданчики, сквери, парки, табори відпочинку.
      Необхідною умовою бібліотечної роботи поза стінами бібліотеки, зокрема на місцях, де зосереджені табори відпочинку, буде узгодження програмних заходів літніх читань з адміністрацією чи вихователями відпочинкових та оздоровчих закладів для дітей.
      До бібліотечної роботи влітку бажано залучати волонтерів із студентського середовища, активних читачів, друзів і прихильників бібліотек для дітей. А в теплі, сонячні дні пропонуємо організувати неподалік бібліотеки своєрідний дитячий мобільний філіал «Бібліотека під парасолькою».
      Напевне дітям така новація буде цікавою, адже вона не зовсім звична. Тут бажано зробити викладки найкращих зразків дитячої літератури, яку має бібліотека: «Відпочинь з книгою», «Книга шукає читача», «Я рекомендую книгу», «Книгу рекомендує твій ровесник». Влаштовувати хіт-паради найчитаніших книг бібліотеки, виставки книг-рекордсменів (найбільших, найменших) тощо. Слід спробувати рекламувати періодику для дітей.
      Діти зможуть взяти участь у веселих іграх, хвилинках-цікавинках, «краєзнавчих сходинках», літніх літературних марафонах: «Читають всі і скрізь», «Душу зцілює добро і слово», «Чи вмієте ви дружити?», «Назвіть п’ять найсуттєвіших позитивних рис вашої подруги (друга)», «Щоб я показав другові у нашому місті?», «Чарівний світ квітів».
       В програму літніх читань необхідно включити бесіди-консультації для батьків, бабусь, дідусів з розвитку інтересу до художньої книги, створення атмосфери, що сприяє дитячому читанню в родині: «У нашій сім’ї книгу люблять усі...», «Як обговорювати з дітьми прочитане» тощо. Практикувати вуличні акції «Я рекомендую». Під час якої діти вкладають в бібліотечні книги закладки з особистою рекомендацією, а також проводити бліц-турніри для дітей та батьків «Все про книгу та бібліотеку». Але не слід забувати про те, що в кінці літа бібліотекам необхідно підсумувати зроблене. А також визначити:


- «Лідерів літніх читань».

- «Найоригінальніший бібліотечний захід літа – 2011».

- «Найцікавішу форму роботи із циклу «Бібліотека іде до дітей».


     Інформацію про проведення літніх читань школярів у бібліотеках для дітей просимо надіслати до 10.09.2011 року на електронну адресу ОБД:с[email protected]
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря