Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Мій рідний край » Моє місто » Пам'ятники » Пам’ятник Степану Бандері
 
  Пам'ятник Степану Бандері

      Пам'ятник Степану Бандері у Тернополі розташований у парку імені Тараса Шевченка, перед обласною державною адміністрацією на вул. Соломії Крушельницької. Встановлений 2008 року. Урочисто відкритий 26 грудня 2008 року з нагоди 100-річчя від дня народження Степана Бандери (1 січня).

    Висота гранітного постаменту — 2,5 м, висота бронзової фігури в повний зріст — 4 м.

    Виготовив пам'ятник місцевий скульптор Роман Вільгушинський. Виготовлявся на заводі «Оріон». Пам'ятник зроблений у вигляді фігури Бандери, який рішуче рветься вперед, а за ним ввись майорить широкий прапор. Оскільки до відкриття пам'ятника його не встигли покрити міддю, скульптуру, яка стоїть на гранітному постаменті, просто пофарбували у коричневі тони. Продовжити роботи над пам'ятником планували навесні 2009 року.

    Ідея спорудження пам'ятника Бандері у Тернополі зародилася задовго до його встановлення. 20 липня 2007 року головою Тернопільської облдержадміністрації Іваном Стойком та Тернопільським міським головою Романом Заставним було оголошено конкурс на кращий проект пам'ятника Степану Бандері. Він тривав від 1 серпня 2007року до 1 жовтня 2007. 10 жовтня 2007 року у приміщенні картинної галереї Тернопільської обласної організації Національної Спілки художників України було відкрито огляд для громадського обговорення проектів пам'ятника Степанові Бандері. На розгляд конкурсної комісії надійшло 7 проектів пам'ятника Степану Бандері, авторами яких були, як окремі особи, так і колективи з Тернопільської, Львівської та Закарпатської областей.
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря