Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Скарбничка методиста » Конкурси » Книжчині іменини - 2011
 

Свято читання і книжки

(рекомендації до проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання у березні 2011 року)

Щоб підготувати людину духовно
до самостійного життя,
треба ввести її у світ книг


В.О.Сухомлинський

  Традиційно в нашій країні у березні щорічно проводиться Всеукраїнський тиждень дитячого читання (до 2008 року – Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги).
Всеукраїнський Тиждень дитячого читання проводиться з метою розвитку читацької культури і компетентності читачів, формування культури роботи з книгою засобами залучення учнів до читання художньої, науково-пізнавальної, довідкової літератури, періодичних видань. Провідним завданням при проведені Тижня має бути стимулювання у дітей інтересу до читання та самостійного вибору книг, підвищення інтелектуального та духовного потенціалу школярів, посилення ролі книги в безперервному освітньому процесі. Спілкування з книгою поглиблює рівень знань, допомагає формувати у учнівської молоді художній смак, гармонійний розвиток особистості, сприяє самоосвіті.

Формувати читацькі інтереси користувачів допоможуть:

 використання новітніх та нестандартних форм бібліотечної роботи (бенефіси читача, інтерактивні бесіди, написання творів-відгуків на книги та ін.);
 цикл бібліотечних уроків з прищеплення навичок користування довідково-пошуковим апаратом бібліотеки (каталогами, картотеками, енциклопедичними виданнями), правильним поводженням з книгою;
 робота з різними джерелами інформації (книгами, періодичними виданнями, електронними базами даних світової мережі Інтернет);
 використання інформаційно-комунікаційних технологій (віртуальні виставки, екскурсії, подорожі, проекти, презентації);
 виховування в учнів культури спілкування під час колективного обговорення прочитаних творів (ведення діалогу, обмін думками тощо).
Всеукраїнський Тиждень дитячого читання радимо присвятити залученню читачів до різноманітних заходів, а саме:

Конкурсів:

 «Найкращий читач 2011року»;
 «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»;
 «Дитина читає – Україна процвітає».

Виставок:

 «Намалюй малюнок до улюбленої книжки»;
 «Герої літературних казок».

Акцій:

 «Подаруй книгу шкільній бібліотеці»;
 «Приведи друга до бібліотеки»;
 Ярмарок обміну книжок та ін.

     Найактивніших читачів радимо нагородити подяками, грамотами, заохочувальними призами.
    Звертаємо Вашу увагу, що Національна бібліотека України для дітей (www.chl.kiev.ua) є ініціатором Проекту «Україна читає дітям», метою якого є підняття престижу книги і читання як важливого чинника у формуванні молодої генерації українського народу із сучасним світобаченням. Головна ідея проекту полягає в тому, що публічні люди – відомі актори, співаки, спортсмени, політики, письменники, видавці, журналісти, представники різних гілок влади – будуть спілкуватися з читачами, розповідати їм про роль книги у своєму житті і становленні їх як особистостей, фахівців, ділитимуться спогадами та враженнями від твору або героя, які вплинули на їхній життєвий вибір.
       Розширити рамки Тижня можна включивши відзначення 21 березня – Всесвітнього дня поезії, 27 березня – Міжнародного дня театру, 2 квітня – Міжнародного дня книги. 2011 рік оголошений Верховною Радою України Роком української першокниги (з нагоди 450-річного ювілею українського перекладу Пересопницького Євангелія (1556-1561).

Орієнтовний план проведення днів Тижня:

Перший день. День відкриття Тижня, 3-4 класи «Мандруємо книжковим світом» (презентація бібліотечних новинок);
Другий день. День казки. Вікторина «Чарівна скринька», 2 клас (за сторінками улюблених казок);
Третій день. День періодичних видань, 5-6 класи (бібліотечний урок-розповідь про сучасні дитячі газети та журнали для дітей);
Четвертий день. День енциклопедій «Я пізнаю світ», 7-8 класи (Гра-конкурс для допитливих);
П’ятий день. День ювіляра «Книги письменників-ювілярів», 9-10 класи (усний журнал);
Шостий день. День мистецтва, 11клас (інформаційна година про зв'язок художньої літератури з іншими видами мистецтва – кінематографом, театром і образотворчим мистецтвом);
Сьомий день. День закриття Тижня. «Читаємо від березня до березня»
(повернення книг до бібліотеки та нагадування про те, що книги потрібно читати протягом усього життя).
 
Дорогий друже!

       Протягом семи днів весняних канікул на тебе чекають дивовижні мандрівки неосяжним всесвітом цікавих книг! Завітай до нашої бібліотеки - і ти опинишся в країні Казок, відвідаєш острів ПіФ (Пригод і Фантастики), побуваєш у різних куточках нашої планети. Машина часу перенесе тебе в минулі часи, а чарівне слово «поезія» відкриє паралельний світ, що знаходиться поруч з тобою. І, нарешті, за допомогою добрих чарівників-письменників ти познайомишся зі своїми однолітками з країн світу. Не забудь прихопити в мандри любов до книги, кмітливість, гумор і добру посмішку.              
       Чекаємо на тебе, невтомний мандрівнику!

 
Список рекомендованої літератури:

1. Концепція Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.09.2009р. №1228-р. //Шкільна бібліотека. Плюс. – 2010.- №20. – С.3-5.
2. Безручко О., Осадча Ю. Список літератури для читань у рамках Національного проекту «Україна читає дітям». Вип.1 //Шкільна бібліотека. – 2011.- №2. – С.68-69
3. Волканова В.В. Тиждень книги //Шкільна бібліотека. – 2011.- №2. – С.86-89.
4. Календар знаменних і пам’ятних дат у галузі освіти і педагогічної науки на 2011 рік//Шкільна бібліотека. Плюс. – 2010. - №17-18. – С.3-63.

 

odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря