Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Про нас » Про нас пишуть » Публікації за 2011 рік » 18 березня 2011 р. Дітям потрібні книги. Але де їх взяти?
  Шеховцова, Т. 
Дітям потрібні книги. Але де їх взяти? [Текст] : [альтернативні джерела поповнення фондів в ОБД]  / Т. Шеховцова // Вільне життя. - 2011. - 18 березня. - С. 5.

Дітям потрібні книги. Але де їх взяти?
 
    Нині книгозбірня стає чи не єдиним центром збереження і розвитку національної культури, а також осередком формування та задоволення інформаційних потреб читачів-дітей.
    Останнім часом ми є свідками того, як зміни, що відбуваються в державі, впливають на діяльність бібліотек. Наприклад, упродовж останніх років виділення коштів на комплектування залишаються на нульовому рівні. Тому обласна бібліотека для дітей активно використовує інші джерела поповнення фондів: дарунки читачів та авторів, ділові контакти з видавництвами, придбання літератури за кошти, що надходять від платних послуг.
    Дієвим способом також є організація благодійних заходів. Зокрема, книгозбірня розпочинає доброчинну акцію «Подаруй бібліотеці прочитану книгу», до якої можуть долучитися всі.
    Не стоять осторонь наших проблем і тернопільські письменники. Радує нас своїми дарунками член НСПУ Марія Баліцька. Нещодавно вона подарувала півсотні примірників своєї книги «Веселкове диво».
    Порадувала нас і тернопільська поетеса Тамара Ткачук-Гнатович. Вона презентувала нам книги поезій «Розхитаю дорогами обрій», «Поезії», а також вірші для дітей старшого дошкільного віку «У бабусинім дворі».
    На жаль, бібліотека не має змоги забезпечити читачів достатньою кількістю книг. Не вистачає у фонді видань за шкільною програмою з української та зарубіжної літератур. Потрібні твори М. Коцюбинського, О. Довженка, О. Кобилянської, В. Винниченка, І. Карпенка-Карого, Б. Харчука, В. Гжицького, П. Загребельного, М. Чабанівського, М. Трублаїні, В. Малика. З російських класиків — М. Булгакова, Л. Толстого, О. Купріна, М. Лермонтова. Із зарубіжних авторів найбільше бракує Е. Золя, Т. Манна, Ф. Кафки, Б. Брехта, А. Камю, А. Стендаля, Т. Маркеса, Е. Гофмана, М. Вольтера. Мало у фондах творів сучасних українських та зарубіжних письменників, а також науково-пізнавальної, технічної літератури, книг з історії України, мистецтва та ін.
    Працівники бібліотеки будуть щиро вдячні всім доброчинцям за подаровані видання.

Т. ШЕХОВЦОВА,
завідувачка відділу комплектування та обробки літератури
Тернопільської обласної бібліотеки для дітей.

odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря