Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Скарбничка методиста » Ділимось досвідом » Дитяча бібліотека: ідеї, майстерність, пошук
    Запорізька міська ЦБС для дітей об'єднує 17 бібліотек, кожна з яких має своє обличчя, уподобання та яскраву індивідуальність. Філії, як правило, самостійно визначають свої пріоритетні напрями діяльності, орієнтуючись на результати моніторингу потреб потенційних користувачів та партнерів, враховуючи профілювання шкіл, дошкільних та позашкільних закладів тощо. Але задля свого професійного вдосконалення, виявлення власних здібностей і втілення творчих планів працівникам бібліотек дуже потрібне і корисне спілкування з колегами, обмін досвідом та постійне підвищення фахової майстерності. Тому і користуються такою популярністю в ЦБС різноманітні професійні конкурси, ярмарки творчих ідей тощо, які організовуються та проводяться за участю всього колективу ЦБС. Це створює атмосферу творчості, сприяє реалізації фахових знань, демонструє компетентність та загальну ерудицію, виявляє індивідуальні здібності та ділові якості кожного працівника. Теми загальносистемних заходів різноманітні: «Шукаємо формулу успіху», «Бібліотекар – це талант і творчість», «І завжди пошук», «Від інформації до знань», «Бібліотека моєї мрії» тощо.
    З великим успіхом пройшов огляд-конкурс «Палітра професійної майстерності» (авторська книжкова виставка), метою якого було якнайповніше ознайомлення дітей з фондами бібліотек та активізація творчого потенціалу бібліотекарів. Книжкові виставки, які були представлені тут, оцінювались за номінаціями: «За прилучення дітей до джерел духовності», «За новаторство, оригінальність в оформленні», «За актуальність тематики», «За пропаганду творів українських письменників», «За художню майстерність», «За використання творчих робіт дітей», «За кращу виставку з історії краю». Конкурс продемонстрував неабияку професійну майстерність, нестандартність мислення та творчу уяву дитячих бібліотекарів.
    «Реально ли зто — зеленая планета?» — так називалася книжкова виставка, організована у філії № 10, яка була виконана у вигляді діорами і привертала увагу всіх, без винятку, читачів. Діорама виглядала як мальовнича галявинка з невеличким озерцем, поряд з яким, серед польових квітів та сухої трави, розмістилися чучела птахів та звірів, що населяють територію нашого краю. А подорожувати книгами, представленими на цій виставці, допомагав веселий Дідусь-краєзнавець. Ефект підсилювався завдяки спеціальному підсвічуванню та використанню магнітозаписів голосів птахів.
Цікавому та неповторному світові природи була присвячена і виставка-подорож «Дивосвіт природи», організована у відділі обслуговування молодших школярів ЦБ ім. М. Андросова. Враховуючи вік дітей, яким адресована виставка, бібліотекарі розмістили назви розділів на силуетах листочків з дерев, а за гіда взяли веселого Гнома-чарівника. Поряд з виставкою, під великим деревом сидів допитливий Ведмедик з чарівною скринькою, куди діти могли опустити свої відгуки про прочитані книги та малюнки до них.
    Було відзначено членами журі і книжкову виставку-хобі «Чарівна глина»(філ. №7), на якій поряд з книжками про властивості глини та історію виробів з неї демонструвалися й самі вироби, а також глиняні поробки, виготовлені читачами-дітьми.
    У номінації «За прилучення дітей до джерел духовності» перемогу отримала книжкова виставка, адресована читачеві-підлітку «Нащадку, ти прочитай мене» (філ. № 12). Вона була підібрана з книжок, які свого часу справили яскраве враження на тепер вже відомих особистостей — письменників, поетів, вчених. Поряд з цитатами знаменитих про прочитане було розміщено і відгуки читачів про ці книги, їхні малюнки та вірші. А анкета «Що значить читання для мене» була логічним та вдалим доповненням до виставки.
    Не менш цікавими і корисними у професійному плані були: конкурс гуртків «Книга та лялька», конкурс програм літнього читання «Літо, книга, я — друзі», їх активними учасниками були не тільки бібліотекарі, а й читачі. І якщо у конкурсі гуртків кількість маленьких учасників обмежувалася власне гуртківщини, то конкурс програм літнього читання об'єднав чи не всіх дітей, які залишилися влітку в місті. Численні конкурси, турніри, подорожі, вікторини збирали в стінах бібліотек сотні читачів, а результат — тисячі прочитаних книжок, відгуки, малюнки, поробки, оповідання, вірші. 
    
    Надія Скотаренко,
    директор ЦБС для дітей, м. Запоріжжя
 
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря