Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Книгоманія » Радимо прочитати
(24.11. - 30.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Астрід Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха у південних морях"

 
Ліндгрен, А. Пеппі Довгапанчоха у південних морях: повість: [для середн. шк. віку] / Астрід Лінгрен; пер. зі шведської О. Сенюк; худ. А. Джанік’ян. – К.: Махаон-Україна, 2012. – 112 с.: іл. – ISBN 978 – 617 – 526 – 513 – 0.

Невгамовна Пеппі щодня придумує нові розваги. Іноді вони видаються трохи зухвалими. Але всі в місті встигли переконатися, що в малої бешкетниці велике серце, й полюбили її. А коли Томмі й Аніка, друзі Пеппі, перехворіли на кір, їхня мама не вагаючись відпустила дітей з Пеппі в південні моря. Які ж веселі пригоди чекали на них!у відділі облслуговування учнів 5-9 класів книга
Роальда Дала "ВДВ"

Дал, Р. ВДВ (Великий Дружній Велетень): повість / Роальд Дал; перекл. з англ. В. Морозов. – 2-е вид. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 266 с.: іл. – ISBN 978 – 617 – 585 – 054 – 1.

ВДВ (Великий Дружній Велетень). Просто геніальна книга! Одна з найкращих і найпопулярніших казкових повістей Р. Дала
«Я пишу лише про те, що забиває дух або смішить. Діти знають, що я завжди на їхньому боці», — ці слова Роальда Дала дуже точно відображають зміст і характер однієї з найблискучіших його дитячих повістей під назвою «ВДВ».
Веселі, зворушливі і моторошні пригоди семиметрового велетня та маленької дівчинки Софії давно стали настільною книжкою для юних читачів Західної Європи та США.
Софія та ВДВ вирішили втілити один надзвичайно сміливий план, який має порятувати людей від почварних велетнів-людожерів... Серед героїв книжки — англійська королева, головнокомандувач військово-повітряних сил, велетні — Тілогриз, Костохруст, Угорлоковтач та інші.
«ВДВ» часто називають «Книгою №1» сучасної світової дитячої літератури.


(16.11. - 23.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі облслуговування учнів 5-9 класів книга
Катерини Паньо "Полювання на сліпса"


    Паньо, К. Полювання на сліпса / К. Паньо; худ. Н. Пастушенко. - К.: Грані-Т, 2009. — 104 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).

    Якщо ви коли-небудь знайдете стільця, в якому мешкає маленький Хтось, будьте з ним обережні. Це може виявитися Сліпе, який не лише заморочить вам голову, але й натворить стільки капостей, що хоч ховайся! Мама Лу не зможе приготувати жодної смакоти, а найкращий друг професор Ґлючкінс позбудеться справи цілого свого життя...
    Утім, не все так погано. Бо навіть Сліпсові, виявляється, найдужче потрібне те, що й будь-якій дитині – матусина любов і ласка! Саме про це найперше й оповідає у своїй другій повісті молода талановита письменниця Катерина Паньо.(10.11. - 16.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:
 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Тамари Крюкової "Повернення пройденого"

 

  Крюкова, Т. Ш. Повторення пройденого / Тамара Крюкова; перекл. В. М. Верховень; іл. А. Л. Савицька. — X.: Ранок, 2013.— 240 с.: іл.
 
     Тільки уяви собі, що ти раптом опинився в 1982 році, та ще в школі, де вчаться твої майбутні батьки. Забавно поспілкуватися зі своїм батьком, коли йому було стільки ж років, скільки тобі зараз.
     Книга розрахована на дітей середнього шкільного віку і на батьків, які повернуться у своє дитинство і, можливо, отримають від читання навіть більше задоволення, ніж діти.


(03.11. - 09.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Сергія Гридіна "Федько у пошуках чупакабри"

 
   Гридін, С. Федько у пошуках чупакабри: для мол. шк. віку / Сергій Гридін; іл. О. Мазур. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - 175 с.: іл.

   Хто в дитинстві не мріяв про скарби? Хто не ховався від жаху під ковдру у темній кімнаті, слухаючи страшні оповідки? У кого не бігали мурашки по шкірі від передчуття зустрічі з невідомим? Це був ти!? Тоді саме для тебе ця книга!
   Весела, насичена подіями історія про добре відомого віруса Федька та його друзів. Познайомся з новими героями, поринь у вир пригод РЕАЛЬНОГО світу!


(27.10. - 02.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Юрія Андруховича "12 обручів"


     Андрухович, Ю. Дванадцять обручів: роман / Юпій Андрухович. - Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 288 с.

   Відень-Львів-Карпати-потойбіччя... Це - маршрут подорожі Карла-Йозефа Цумбруннена, австрійського фотохудожника, услід якому рухається сюжет роману живого класика української літератури. Химерний калейдоскоп із архетипів гуцульського фольклору, богемно-артистичних історій, мафіозної гризні, а над усім - трагічний образ поета Богдана-Ігоря Антонича з його віщими віршами. Однак головною героїнею багатошарового, мов гірський рельєф, роману є власне Україна на зламі ХХ-ХХІ століть.
у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Галини Павлишин "Унікальна картоплина"   Павлишин, Г. Унікальна Картоплина / Г. Павлишин. - К.: Грані – Т, 2008. - 72 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).


  Картопля, яку ти давно звик бачити в різних стравах, раптом перетворилась на унікальну - вона, бачте, понад усе любить розмірковувати про життя.
   Каналізаційний Люк, життєве кредо якого — кругла постійність, заздрить птахам, бо вони вміють літати. А сорокарічний Бук, постійно сонний і неуважний, манерою спілкування обрав економію слів. Ось такий дивний світ, у якому живуть герої книги Галини Павлишин.
Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.


(20.10. - 26.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Роальда Дала "Матильда" 
 Роальд, Д. Матильда / Дал Роальд; перекл. В. Морозова; іл. К. Блейк. - К.: А-БА-БА-ГА-МА-ГА, 2009. - 270 с.

     Матильда - геніальна маленька дівчинка, але, на жаль, її родичі так не вважають. Для них вона приносить лише зайві клопоти, головний біль і вона зовсім не така як вони. І Матильда приймає рішення перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно і просто жахливу директрису школи пані Транчбул ...
    У 1988 році «Матильду» було названо найкращою книжкою для дітей.
   «Матильда» - найпопулярніша книга Роальда Даля, одного з літературних батьків Джоан Ролінг, яка написала про Гаррі Поттера ...

(13.10. - 19.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Людмили Белянської "Чарівні скельця Магніффера або ..."   Белянська, Л. Чарівні скельця магніффера, або Надзвичайні пригоди кота Фредді, папуги Корті та ведмедика Дзеріса / Л. Белянська; іл. В. Богдана. — Д .: Донбас, 2013. — 152 с.: іл.


   У країні Червоних Троянд і Срібної Діброви, якою править звіздар і романтик Аргулісімус Георг Третій, відбуваються надзвичайні події, у яких беруть активну участь кіт Фредді, папуга Корті та іграшковий ведмедик Дзеріс. Захоплюючі пригоди зачарують усіх читачів від 10 років і далі без обмеження.  
(06.10. - 12.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
"Квітко моя чарівна"


    Квітко моя чарівна: Легенди / упоряд. А. Зеленська; худ. Я. Кернер – Вернер. – К.: АВІАЗ, 2013. – 64 с.: іл. 

    На читача чекає захоплююча пізнавальна подорож в квіткове царство, а чудові ілюстрації подарують естетичну насолоду.
(29.09. - 05.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів
книга Людмили Цуріки "Історія дитячої книги зі стародавніх часів до сьогодення"   Цуріка, Л. Історія дитячої книги зі стародавніх часів до сьогодення /Людмила Цуріка. - К.: АВІАЗ, 2013. - 72 с.: іл.

      Дитяча книга - це беззвучний наставник покоління, предмет історії, культури. Відомо, що все найважливіше в людину вкладається ще в її дитинстві; дуже важливо читати в ранньому віці "потрібні книжки"; для дітей треба писати, видавати так само, як для дорослих, тільки краще.


(22.09. - 28.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів
книга Любов Шостак "Абетка для хлопчиків та дівчаток про рибок, птахів, комах, звіряток"


   Шостак, Л. Абетка для хлопчиків та дівчаток про рибок, птахів, комах, звіряток / Любов Шостак; іл. Я. Кернер-Вернер.: К.: АВІАЗ, 2013. - 40 с.: іл.15.09. - 21.09. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів
книга О. Бригинця та А. Птіцина "Принцеса Анжеліка. Нові історії"


    Бригинець, О. Принцеса Анжеліка. Нові історії: повість-казка для дітей мол. та серед. шк. віку / Олександр Бригинець, Анатолій Птіцин; іл. С. Саприкіна. - К.: Зелений Пес, 2009. - 224 с.: іл. - (Для тих, хто не любить читати).

   Хто знає, як виглядає казка? А Юрчик та Іннуся знають, бо вони товаришують із принцесою Анжелікою. Одного разу принцеса об'явилася у їхній квартирі і заявила, що вона - їхня тітонька. Відтоді життя дітей змінилося: у них з'явився казковий друг, вони навчилися користуватися магічними речами і проникати в чарівні світи...
    Хочеш, щоб ця чарівна тітонька прийшла й до тебе? Тоді відкривай книжку і знайомся з принцесою Анжелікою.
   А що ще треба знати про чарівниць, розкаже попередня книжка Олександра Бригинця та Анатолія Птіцина «Анжеліка - принцеса Анру».08.09. - 14.09. найбільшим читацьким попитом користувалась:


у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Хрестоматія для позакласного читання "Осінь"    Осінь: хрестоматія для позакласного читання / Уклад. Г. Ю. Рогінська. — Харків: Ранок-НТ, 2003. — 128 с.


   Збірка містить твори видатних українських письменників, вірші, народні прикмети, прислів'я та приказки, загадки про красу осінньої природи.
   Для учнів і вчителів початкових класів, студентів педагогічних вищих закладів та педагогічних училищ, батьків.

01.09. - 7.09. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Енциклопедія для допитливих "Хочу все знати"   Хочу все знати: енциклопедія для допитливих / Пер. з англ.; текст А. Генері, Б. Уолпол, Ф. Стіл, Е. Чермен, Дж. Вуд, Б. Евісон. - К.: Махаон-Україна, 2005. - 256 с.: іл.
   Сучасні "чомусики" хочуть знати про все. Пізнаючи навколишній світ, вони часто ставлять дорослим запитання, на які нелегко дати відповідь.
   Чому тиждень має 7 днів? Чи далеко до неба? З чого зроблені хмари? Скільки в людини кісток? Навіщо королю корона? Чому пінгвіни не літають? Навіщо деревам листя? Що таке гриби? Чим акули відрізняються від дельфінів?
   Відповіді на ці та багато інших запитань зібрані у цій енциклопедії.
    Крім того, гарно ілюстроване видання розповість дітям про загадки природи стародавні цивілізації, про історичні події і легендарних особистостей, про тварин, рослин і людину. Енциклопедія написана з гумором, яскраво і захоплююче, стане настільною книгою допитливої дитини, котра цікавиться різноманітними відомостями про світ, в якому вона живе.


25.08. - 31.08. найбільшим читацьким попитом користувалась:


у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Андрія Куркова "Казка про пилососика Гошу"


  Курков, А. Казка про пилососика Гошу / Андрій Курков; худ. Т. Проць. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2008. - 48с.: іл.18.08. - 24.08. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
 Свена Нордквіста "Петсон, Фіндус і намет"
 


   Нордквіст, С. Петсон, Фіндус і намет: казка /Свен Нордквіст; пер. зі швед. Г. Кирпи. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2009. - 24 с.


   Кіт Фіндус знаходить на горищі намет, і дідуньо Петсон пригадує, як колись напинав його біля озера, де водилася риба. І хоча друзям так і не пощастило по-справжньому помандрувати, Фіндус та Петсон разом із курми напинають намет біля своєї садиби....


у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Джеремі Стронга "Розшукується ракета на чотирьох лапах"   Стронг, Дж. Розшукується ракета на чотирьох лапах! / Джеремі Стронг; пер. з англ. В. Морозова, іл. М. Паленка. - Л.: Видавництво Старого Лева, 2008. - 237 с.

Чудова новина! Ракета на чотирьох лапах повертається!!! Повертається для того, щоб знову завдати купу клопотів своїм господарям, втрапити в халепу, накрасти купу їжі і… зникнути. Але не сумуйте. Вона обов’язково повернеться! І не сама...11.08. - 17.08. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Гайнріха Гоффмана "Тетер-нечесаха" Гофман, Г.  Петер-нечесаха / Г. Гоффман; пер. з нім. А. Содомори. - К.: Грані-Т, 34 с.: іл.

   Любі діти та батьки! Це одна з найстаріших дитячих книжок. До вас цю чудову книжку прочитали вже мільйони дітей в усьому світі. Написано її було ще 1845 року. Саме тоді німецький лікар Гайнріх Гоффман вирішив написати не зовсім звичайну книжку. Незвичайну, бо її героями були аж ніяк не чемні, виховані дітки, які слухаються своїх батьків. Час і вам познайомитися з ними й дізнатися про їхні пригоди.

4.08. - 10.08. найбільшим читацьким попитом користувалась:


у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Алли Сокол та Олени Конечної "Моя країна - Україна"


   Сокол, А. / Алла Сокол, Олена Конечна; худ.: О. Мяснікова, Л. Зотова. - Чернігів: Деснянська правда, 2004. - 65 с: іл.
 
  Книга "Моя країна –Україна" запрошує юних читачів у подорож по рідній країні. В доступній формі автори знайомлять з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.
   Чим раніше і більше кожна дитина довідається про свою Батьківщину, тим впевненіше торуватиме власну стежинку на шляху до щасливого майбутнього рідної країни.
28.07. - 03.08. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Всеволода Нестайка "Казкові пригоди і таємниці"

    Нестайко, В. Казкові пригоди і таємниці: повісті-казки / В. Нестайко; мал. А. Василенка. – 2-е вид. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2006. – 447 с.

Карколомні пригоди й чарівні перетворення, загадкові зникнення й несподівані з’яви, сміх, веселощі, сльози, розпач — все це химерно переплелося в іскрометних і вигадливих повістях-казках Всеволода Нестайка.


21.07. - 27.07. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Оксани Іваненко  "Лісові казки"


 
 
 Іваненко, О. Д. Лісові казки: для мол. шк. віку / Оксана Іваненко; упоряд. В. В. Татаринова; передм. В. А. Костюченка; худож. О. І. Кошель. - К.: Веселка, 2006 - 64 с.: іл. - (Українській дитині).

   Цікаво, про що гомонять між собою дерева, шепочуться квіти, щебечуть пташки, гудуть джмелі? А від кого тікає зайчик у білій шубці і де зимував неслухняний братик-ведмедик? Про це та ще про багато інших цікавих та повчальних пригод мешканців лісу розповідає ця книжка. Написала її Оксана Іваненко (1906-1997) - відома українська письменниця, лауреат Шевченківської премії та літературної премії імені Лесі Українки.14.07. - 20.07. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільніків та учнів 1-4 класів книга
Марини та Сергія Дяченків "Повітряні рибки"


   Дяченки, М. С. Повітряні рибки / Марина та Сергій Дяченки; іл. А. Джанікяна. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2004. - 24 с.: іл.

   
З кожної сторінки цієї книжки на читача повіє свіжий вітер радості, подарованої знаменитими українськими фантастами Мариною та Сергієм Дяченками і прекрасним художником Арсеном Джанікяном. Так пишуть, малюють і думають люди третього тисячоліття...07.07. - 13.07. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Раррієта Бучер Стоу "Хатина дядька Тома"


    Бічер-Стоу, Г. Хатина дядька Тома: роман: для серед. шк. віку / Г. Бічер-Стоу; перекл. з англ. В. І. Митрофанов; іл. Є. М. Рибальченка. - К.: Школа, 2008. - 352 с.: іл. - (Дит. світ. бетселер).
   
   
Американська письменниця Гаррієт Бічер-Стоу написала цей роман понад сто років тому. На той час він мав шалений успіх, спонукаючи всіх чесних людей світу виступити проти жорстокої системи невільництва.
Твір читається із зацікавленням, а тема будь-якого гноблення людини людиною актуальна й досі.

 
 
у відділі обслуговування дошкільніків та учнів 1-4 класів книга
Івана Вайброу "Капосна книжка малого Вовчика"

   
    Вайброу, І. Капосна книжка Малого Вовчика: для мол. шк. віку / Іан Вайброу; пер. з англ. О. Страдника. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 144с.: іл.

    У порядній вовчій сім’ї лихо - Малий Вовчик росте надто лагідним та добрим. Ганьба на всю вовчу громаду! Вовчик мусить негайно вирушати до Школи Поганців, щоб вивчити 9 Капосних Правил і стати справдешнім Злим Вовком!
Про те, як добродушний та веселий Малий Вовчик намагався стати Злим Поганцем-Сіроманцем та що з цього вийшло, ви й дізнаєтесь із цієї милої та дотепної книжечки.
Це перша перекладена українською мовою книжка відомого британського дитячого письменника Іана Вайброу із серії про пригоди Малого Вовчика, який уже встиг полюбитися мільйонам дітей у всьому світі.30.06. - 06.07. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільніків та учнів 1-4 класів книга
Андрія Куркова "Школа котоповітроплавання"


    
   Морріс, Т. Бабки, бджоли, метелики: для мол. шк. віку / Т. Морріс; пер. з англ. О. Чибісової; худ. Д. Санці. - К. : Махаон-Україна, 2008. - 96 с.: іл. - (Світ на долоні).

    
Хочеш дізнатися, чому бджоли танцюють і хто з них може стати царицею? А знаєш, як непоказна гусениця перетворюється на прекрасного метелика і навіщо вона робить шовк? Відкрий цю книгу - і ти опинишся в незвичайному і прекрасному світі комах, сповненому таємниць і чудес.

23.06. - 29.06. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Андрія Куркова "Школа котоповітроплавання"   Курков, А. Школа котоповітроплавання: казка / Андрій Курков; пер. з рос. Г.Осадко; худ. Т.Проць. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2010. – 32 с.: іл.

16.06. - 22.06. найбільшим читацьким попитом користувалась:
 
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Марини та Сергія Дяченків "Армагед-дом"


    Дяченки, М. та С.  Армагед-дом: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О. О. Якименко. — Харків: Фоліо, 2012. - 380 с. 

    Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси — у романі М. та С. Дяченків «Варан» є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших — філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна задати собі кожна людина...
 
 
 
9.06. - 15.06. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Всеволода Нестайка "Незвичайні пригоди в лісовій школі"


 
 Нестайко, В. З. Незвичайні пригоди в лісовій школі: повість-казка / В. З. Нестайко; худ. В. Ширяєв. – К. : Веселка, 1981. - 192 с.: іл.

    Повість-казка відомого українського письменника Всеволода Нестайка про веселі пригоди казкових героїв у лісовій школі.
2.06. - 8.06. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Дмитра Павличка "Найкраще місце на землі"    Павличко, Д. В. Найкраще місце на землі: вірші: для дошк. мол. шк. віку / Дмитро Павличко; худ. В. в. ковальчук. - К.: Веселка, 2007. - 95 с.: іл. - (Українській дитині).

  Найкраще місце на землі - там, де ти народився, де вперше побачив сонце і вперше почув казку, де киценька у віночку, а журавель у чобітках, де писанкові гори та рушникові ріки навчають любові до Батьківщини.
    Чудову книжку - подарунок українським дітям - створив лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Павличко. А допомагала йому лауреат премії імені Олени Пчілки художниця Вікторія Ковальчук. Дзвінке поетове слово й вигадливий пензель майстрині розкриють у кожній дитині здібності до образного мислення й поетичного сприйняття світу.


 
 

26.05. - 1.06. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
В. Нестайка "Дивовижні пригоди в лісовій школі: сонце серед ночі. Пригоди в Павутинії"

    
   Нестайко, В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі: сонце серед ночі. Пригоди в Павутинії / Всеволод Нестайко; мал. В. Харченка. — X.: Школа, 2008. — 208 с.

    Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

19.05. - 25.05. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Ірен Роздобудько "Життя видатних дітей"


   Ірен Роздобудько про Блеза Паскаля, Вольфі Моцарта, Ганса Андерсена, Катрусю Білокур, Чарлі Чапліна / Ірен Роздобудько. - К.: Грані-Т, 2007. - 144 с.: іл. (Життя видатних дітей").
 
   
Ірен Роздобудько - відома українська письменниця, неодноразова лауреатка різноманітних конкурсів. Саме вона написала історії з життя п'яти маленьких героїв для першої книжки нової сери видавництва. Паскаль, Моцарт, Андерсен, Білокур, Чаплін - усі вони є представниками різних сфер мистецтва й науки, об'єднані нестримним прагненням до нового й незвичайного. В основі розповідей лежать факти з дитинства геніальних особистостей, а талантом письменниці вони перетворені в мистецький твір з оригінальною композицією та несподіваним моральним підтекстом.
     Книга адресована учням молодших і середніх класів. А також усім, кого цікавить мистецтво, життя видатних людей і хороша проза.


12.05. - 18.05. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Каті Матюшкіної "Кіт да Вінчі. Пірати кошмарського моря"


   Матюшкіна, К. Кіт да Вінчі. Пірати Кошмарського моря: повість-казка: [для серед. шк. віку] / Катя Матюшкіна; пер. з рос. Г. Хоткевича; худ. К. Матюшкіна. - вид. 2-ге, випр. — К.: Національний книжковий проект, 2013. — 192 с.: іл. — (Детективчик).


05.05. - 11.05. найбільшим читацьким попитом користувалась:
 
у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Катерини Матюшкіної та Катерини Оковитої "Ага, упіймався!"


   Матюшкіна, К. Ага, упіймався!: повість-казка: [для дошк. і мол. шк. віку/ К. Матюшкіна, К. Оковитая; пер. з рос. Н. Іваничук, М. Савка; худ. К. Матюшкіна, К. Оковитая. — К.: Махаон-Україна, 2013. — 192 с.: іл.

   Казкову повість про веселі пригоди знаменитих детективів пса Фу-Фу і кота Киць-Киця та їхніх друзів — лісових мешканців — діти прочитають із захопленням. Юні читачі разом із героями книжки потраплятимуть у кумедні ситуації, долатимуть несподівані перешкоди і розгадуватимуть найзаплутаніші таємниці.
   Для дошкільнят, школярів, а також їхніх дідусів і бабусь, татусів і матусь, і всіх, хто любить читати цікаві книжки.

28.04. - 04.05. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільніків та учнів 5-9 класів книга
Андрія Кокотюхи "Таємниця козацького скарбу"


   Кокотюха, А. Таємниця козацького скарбу: детективна повість: [для сер. шк. віку] / Андрій Кокотюха; худ. А. Василенко. – К.: А – БА – БА – ГА – ЛА – МА – ГА, 2010. – 224 с.: іл.

   Перед тобою, любий читачку, справжній детектив, у якому беруть участь твої ровесники – тямущий Данько і спортивний Богдан, дівчинка Галка з навіженим страусом на прізвисько Футбол, кілька дорослих вуркаганів, а також непривітна ватага на чолі з Льонькою Гайдамакою… Йдеться, звичайно ж, про козацький скарб – бочку золотих монет і золоту козацьку булаву. Понад три століття ведуться пошуки цього безцінного скарбу, і лише в наші дні двоє школярів під час літніх канікул випадково наближаються до розгадки таємниці… Пан чи пропав, втікати чи залишатися, жити чи вмерти – ось такі непрості дорослі запитання постають перед відважними школярами.
21.04. - 27.04. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 5-9 класів книга
Єтса Кнутсона "Пелле безхвостий у школі"   Кнутсон, Є. Пелле Безхвостий у школі: повість-казка [для дошк. та мол. шк. віку] / Єста Кнутсон; пер. зі швед. Г. Кирпа; худ. Оляни Рута. — К.: Юніверс, 2010. — 100 с.: іл.

   Цього разу Пелле випаде побувати у справжній школі на справжньому уроці і вчинити там справдешній переполох, а також трохи повчитися в котячій школі. І не тільки повчитися, а й спробувати себе в ролі вчителя. А ще встигнути побувати в Копенгагені і зробити багато добрих справ.
    Звісно ж, і в цій книжці не обійдеться без підступів котів-лиходїів на чолі з тим-таки рудим Монсом, якому весь час хочеться влаштовувати пастки для довірливого Пелле. Та Пелле завжди щастить дотепно, з гумором вийти зі скрутної ситуації, та ще й пошити в дурні своїх кривдників.


    

14.04. - 20.04. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Редьярда Кіплінга "Метелик, який тупнув ніжкою"


   Кіплінг, Р. Метелик, який тупнув ніжкою: [для мол. шк. віку] / Р. Кіплінг; худ. В. Штанко, перекл. з англ. В. Чернишенко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - 28 с.: іл.
 
   У одному царстві правив мудрий цар Сулейман-ібн-Дауд і була в нього прекрасна розумна дружина Балтіс і ще 999 дружин, котрі завжди сварились одна з одною. Правитель був наймудріший та мав чарівного персня, проте навіть йому знадобилась допомога. На поміч у скрутній ситуації прилетіли метелики та прийшла дружина Балтіс. І саме метелик, що тупнув ніжкою навчив наймудрішого. Це казка для дорослих і для дітей, її потрібно читати у сімейному колі, адже саме так вона й була написана Редьярдом Кіплінгом. Вона вчить дослухатись до метеликів та тому, як поводитись чоловіку та дружині у разі сварки. І хто ж після прочитання залишиться байдужим до метеликів, котрі не тільки літають, а й тупнути ніжкою можуть?! 
 
 
07.04. - 13.04. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Джеральдіна Мак-Коркрана "Пітер Пен і Багряний Пірат"     Мак-Коркран, Дж. Пітер Пен і Багряний Пірат: повість: [для дітей сер. шк. віку] / Джеральдін Мак-Коркран; пер. з англ. А. Сагана. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2007. - 256 с.31.03. - 06.04. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Ірен Роздобудько "Арсен"


   Роздобудько, І. Арсен: повість: [для дітей сер. шк. віку] / Ірен Роздобудько. — К.: Грані-Т, 2012. — 224 с.

  13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди...
    Нова повість відомої письменниці Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.


24.03. - 30.03. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Бодо Шефер "Кіра й таємниця бублика"   Шефер, Б. Кіра й таємниця бублика, або формування характеру за сім кроків: для серед. шк. віку / Бодо Шефер; пер. з нім. Н. Іваничук; іл. М. Шутурми. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2009. – 229 с.: іл.

    Життя Kipи цілком змінилося після того, як вона врятувала пса — чудового лабрадора Мані. Пес умів розмовляти та навчив дівчинку правильно заощаджувати i розпоряджатися грошима. Ось-ось має здійснитися мрія Кіри - i вона полетить до Каліфорнії. Але на шляху до мети несподівано виникають перешкоди, які не так легко подолати - адже для цього потрібно знати ciм правил життя...


 

17.03. - 23.03. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Лесі Мовчун "Арфа для павучка"


     Мовчун, Л. Арфа для павучка: для мол. шк. віку / Леся Мовчун; іл. д. Кузьменко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - 45 с.: іл.

  Павучок Карпик, який майструє особливу місячну арфу, хробачок Хро, котрий влаштовує собі домівку у великому жовтому яблуку, кошеня з білою лапкою, котре шукає тиші, та інші герої цієї книги - то незвичайний, світлий, теплий і зворушливий світ казок Лесі Мовчун.
   Ця книга не лише для читання, але й для постійного перечитування разом із дитиною тихими золотавими вечорами.
10.03. - 16.03. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Оксани Сайко "Новенька та інші історії"     Сайко, О. Новенька та інші історії: для серед. шк. віку / Оксана Сайко; іл. Н. Гайди. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 185 с.: іл. - (Класні історії).

     13-річним героям оповідань Оксани Сайко доводиться - може, вперше в житті і часто в драматичних ситуаціях - зробити рішучий вибір на користь або добра, або зла. Так вони пізнають людей і пізнають себе. Які методи годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді - бігти за дорослими чи намагатися рятувати самому? Чим «віддячити» не надто доброзичливому учителеві - осудом, а чи співчуттям?

03.03. - 09.03. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Галини Кирпи "Ну й гарно все придумав Бог"


    Кирпа, Г. Ну й гарно все придумав Бог: вірші для двох (а двоє ті: дитина й Бог): для дошк. та мол. шк. віку / Г. Кирпа; худ. В. Ковальчук. - К.: Лелека, 2003. - 40 с.: іл.

   Поетичний цикл розмов дитини з Богом - це віршовані перлинки що допомагають дитині осягнути Вічність, усвідомити своє призначення на Землі.24.02. - 2.03. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Льюїса Керрола "Аліса в Дивокраї, що їх автор переповів для малят"


   Керрол, Л. Пригоди Аліси в дивокраї, що їх автор переповів для малят  / Льюїс Керрол. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2009. - 88 с.

17.02. - 23.02. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Елеонор Портер "Поліанна"   
Портер, Е. Поліанна: роман: [ для серед. та ст. шк. віку] / Елеонор Портер; пер. з англ. Б. Гора. — К.: Школа, 2006. — 224 с.: іл. — (Золота бібліотека видавництва «Школа»).

   Увазі юних читачів пропонується знаменитий роман американської письменниці Елеонор Портер «Поліанна», вперше перекладений українською мовою. Ця книжка ось уже майже століття є справжнім бестселером світової літератури — завдяки головній героїні, 11-річній дівчинці Поліанні та її незвичайній "грі у радість", у яку й досі захоплено грається увесь світ.

03.01. - 09.02. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
С. Дерманського "Чудове чудовисько"

   Дерманський, С. Чудове Чудовисько / Сашко Дерманський; іл. М. Павленка. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008. - 270 с.: іл.

   У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну Жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить дива...
   Це четверта дитяча книжка одного з найталановитіших молодих українських письменників.


 27.01. - 02.02. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Т. Щербаченко "Як не заблукати в павутині"


  Щербаченко, Т. Як не заблукати в павутині: для серед. шк. віку / Тетяна Щербаченко; іл. Д. Кузьменка. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2013. – 100 с.: іл.

   Можна грати в різні онлайн-ігри - воювати зброєю чи чарами, будувати міста або порядкувати на власній віртуальній фермі чи в зоопарку, дивитися онлайн-телебачення різних країн і слухати радіо, і навіть створити власну радіостанцію, замовляти столики в ресторанах світу й одружуватися...
Коли Ти будеш знайомити з Інтернетом своїх дітей, мабуть, цей перелік триватиме до безкінечності, адже Мережа невпинно росте й розвивається!
   Скоро Ти навчишся визначати, куди потикатися в Мережі, а без чого можна обійтися; де Тобі щось нахабно нав’язують, а що справді варте уваги.


13.01. - 19.01. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
"Казки зимовим вечером"

    Казки зимовим вечером: [для мол. шк. віку] / худ.: С. Д. Ким, М. Ф. Коршунова, О. Г. Тимошенко. - Х.: Торнадо, 2011. - 79 с.: іл.

06.01. - 12.01. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
В. Кобзара "Буваличі"
 
 
 
Кобзар, В. Буваличі: повість-казка про дітей і батьків / Володимир Кобзар; худож. Ф. Лагно. - К.: Києво-Могилянська академія, 2012. - 60 с.: іл.


   В одному Городі, столиці Небуваличів, несподівано зникають діти. Виявляється, вони тікають до Буваличів - фантастичної місцевості, у якій з людиною трапляються всілякі пригоди, випробування.
  Стурбовані дорослі відряджають на пошуки дітей своїх представників: тьотю Мотю і дядечка Оковитого...
   Повість-казка для читачів молодшого шкільного віку та їхніх батьків, які ще пам’ятають своє дитинство.

 

31.12. - 5.01. найбільшим читацьким попитом користувалась:


у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
  "Різдвяні історії"
   
   Різдвяні історії: [для мол. та серед. шк. віку] / упорядкув. та передм. І. М. Андрусяка; іл. В. А. Дунаєвої. — К.: Школа, 2007. — 256 с.: іл. — (Моя улюблена книжка).

   Усі твори, що ввійшли до цієї книжки, пов’язані з Різдвом - чи не найулюбленішим святом християн усього світу. Відкриває збірник вертеп — традиційна святочна вистава, далі йдуть колядки — невід’ємний атрибут Святвечора. Розділ «Різдвяна казка» містить вірші, оповідання, казки українських та зарубіжних письменників.
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря