Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Скарбничка методиста » Бібліотекарю в записник » Гортаємо сторінки професійної преси (огляд журналів)

Шановні колеги-бібліотекарі!

     Зверніть увагу! При плануванні Вам буде корисне інформаційне видання Національної бібліотеки України для дітей «Пам'ятні літературні дати 2012 року», яке надійшло до обласної бібліотеки для дітей!
       Електронний варіант видання розміщено в мережі Інтернет за адресою:
http://www.chl.kiev.ua/default.aspx?id=5971


Бібліотечні новини:
Зверніть увагу – це цікаво!

   Шановні колеги! Зверніть увагу на журнал «Шкільна бібліотека» 2011р. (№3, с. 140). Тут іде мова про незвичайні тактильні книги. Ці книги дуже необхідні для слабозорих дітей. Вони створюються лише вручну, їх не надрукуєш. Чималий досвід з виготовлення та використання таких книг має Херсонська обласна бібліотека.
    У наш час тактильні книги стають усе популярнішими у європейських країнах. А у 2010 році відбувся перший фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів», це свято книг для дітей з особливими потребами.
    Якщо Вас зацікавила проблемна стаття про тактильну книгу, а також Ви хотіли б познайомитись з досвідом Херсонської обласної бібліотеки з виготовлення тактильних книг: азбуки, книжок про комах, про одяг, геометричні фігури і лічилки, звертайтеся у відділ удосконалення методики бібліотечної роботи з дітьми ОБД.
Ця цікавинка для Вас!
 

Шановні колеги!

    Зверніть увагу на актуальні статті на сторінках професійних журналів: „Бібліотечний вісник” (№5, 2010р.) та „Бібліотечний форум України” (№2, 2010р.). Тут Ви знайдете цікаві проблемні статті.

    XVII Міжнародна конвенція “Бібліотека та інформаційні ресурси в сучасному світі науки, культури, освіти і бізнесу” – „Крим – 2010” – //Бібліотечний вісник. – 2010. – №5. – С. 52 – 56.
    5 – 13 червня 2010 року у м. Судак відбулася XVII Міжнародна конференція „Бібліотека та інформаційні ресурси в сучасному світі науки, культури, освіти і бізнесу”, яка щороку проводиться під егідою Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (ІФЛА).
    В рамках конвенції проводилися засідання 15 секцій. Серед них: „Проблеми читання та інформаційної освіченості дітей і юнацтва”.
    Розглядалося не менше важливе питання реалізації програми „Бібліоміст” – наймаштабнішого міжнародного бібліотечного проекту в Україні, що адмініструється Радою Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) і є частиною ініціативи „Глобальні бібліотеки” за фінансування фундації Білла і Мелінди Гейтс.
    Мета програми – підтримка мережі Публічних бібліотек в Україні шляхом упровадження системи публічного доступу до Інтернету.
    До 2013 року понад 1000 публічних бібліотек буде обладнано для надання безкоштовного доступу до мережі Інтернет.     Пізнавальними були доповіді представлені на секції „Інформаційний ринок і формування фондів бібліотек”.
    А також про вплив сучасних фондів, розвиток системи комплектування та обслуговування читачів.
        Більш детально з матеріалами конференції та окремими доповідями на ній Ви зможете ознайомитися на сайті: http://www.gpntb.ru/win/inter-events/crimea2010/disk/proceeding.html

    2. Капустіна Н. Просування іміджу успішної читаючої людини: за результатами регіонального дослідницького проекту „Харків – територія читання молоді” // Бібліотечний форум України. – 2010. – № 2. – С. 2 – 5.

    У статті підбиті підсумки регіонального дослідницького проекту „Харків – територія читання молоді”, метою якого є стимулювання інтересу молоді до читання, зростання її духовного і інтелектуального потенціалу. Звертаємо Вашу увагу на деякі важливі інноваційні моменти в проведенні іміджевих заходів у бібліотеках Харківщини, які проведені під час дослідження.
    Девізом проекту обрано вислів „Час читати”. В рамках реалізації проекту проводились цікаві заходи, зокрема:
– фестивалі книговидавців і книгорозповсюджувачів „Світ книги”;
    Третій етап проекту був найцікавіший та передбачав проведення циклу заходів „Алеї читання”, які спрямовувалися на популяризацію книги і читання;
– просування іміджу успішної читаючої людини серед молодіжної аудиторії.
    Захід перетворився на загальноміський і об’єднав учасників:
– Раду з питань молодіжної політики при харківській адміністрації;
– бібліотекарів;
– молодих письменників;
– волонтерів тощо.
    Набутий досвід проведення іміджевих заходів у просуванні читання як серед молоді так і дітей м. Харкова заслуговує на увагу!
    Зверніть увагу на важливі деталі в організації проекту. Насамперед, рекламна кампанія „Алеї читання”, яка передбачала поширення яскравої рекламної продукції проекту за допомогою волонтерів. Вони поширювали листівки проекту „Час читати”, „Молодь. Читання. Успіх.” тощо;
– анонсували заплановані заходи;
– агітували молодь, старшокласників, підлітків вести здоровий спосіб життя;
– людина – плакат „Пиву – ні! Книзі – так!” закликали до перегляду системи цінностей, яку сьогодні активно пропонують молодому поколінню і в якій, нажаль, книга та читання посідають останні місця.
    Серед запланованих заходів –
– флеш-моб „Пиву – ні! Книзі – так!”
– театралізовані виступи мімів – (дитячо-юнацьких студій);
– буккросинг;
– виступи молодих поетів, презентації провідних бібліотек, літературних об’єднань;
    Після гучних гасел „Час читати” мобери почали читати газети просто неба.
    За результатами експрес опитувань після проведених заходів, було складено портрет читаючої молоді і старшокласників, пропозиції молодих респондентів вітчизняним видавцям.
 
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря