Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Бібліотечні проекти » Літературна карта » Тернопільський район » Богдан Бастюк


Богдан Бастюк (1949 р. н. ) с. Мишковичі.
  Письменник, редактор, громадський діяч. Закінчив інженерний факультет Львівського сільськогосподарського інституту у 1972 році (нині – національний університет). З перервами працював інженером у колгоспі, обласній молодіжній газеті «Ровесник», міжшкільному комбінаті профорієнтації учнів, Тернопільському відділі науково-технічної інформації «Укрінформагропрому». У 1992 – 2003 роках займався у рідному селі фермерською діяльністю. У 2005 – 2008 роках очолював Тернопільську обласну організацію НСПУ, був членом Ради НСПУ. Відомий як прозаїк, поет, автор гумористичних і сатиричних творів, поезій для дітей. Член Національної спілки письменників України (1988), лауреат літературної премії ім. Братів Богдана і Левка Лепких (1993), ім. Уласа Самчука (2002), ім. Степана Рудницького (2004), ім. Степана Олійника (2008). Нагороджений медаллю НСПУ «Почесна відзнака» (2009), заслужений працівник культури України (2010).
Автор книжок „Коріння”, „Вдома”, „Трава у профіль”, „Сто мініатюр”, „Для дорогої родини”, „Сміхомаргіналії” та ін. Збірка поезій для дітей „Мандрівка порами року”, дві книги задуманої трилогії „Сопигора”, „Пасинки Європи” та „Війна у війні”. Бастюк, Б. І.
Вдома: поезії / Б. І. Бастюк.- К.: Рад. письменник, 1987. - 71 с.

 Друга збірка поета розкриває насамперед тему синівської любові до рідного дому, до землі, яка уособлює образ Батьківщини. Автор за допомогою невеликого за обсягом, але місткого за суттю вірша веде довірчу розмову з читачем: то соціальну, то інтимно-ліричну, то гумористичну.

Бастюк, Богдан
Для дорогої родини: сатира та гумор. Випуск 1 / Б. Бастюк. — Тернопіль: Джура, 1999. — 48 с.

До цієї невеличкої гумористично-сатиричної книжечки увійшли твори, у яких автор об'єктами критичного розвінчування обирає ті недоліки і явища, що заважають нам у житті: байдужість, пасивність, бездіяльність, брак єдності, теледурман, на який більшість із нас витрачають дорогоцінний час, безхребетність і захланність, схиляння перед чужими сумнівними цінностями.
Майже всі твори входять до репертуару популярного в Україні актора — переможця та призера кількох республіканських та міжнародних конкурсів гумору й сатири Гриця Драпака, з яким автор співпрацює уже кілька років.
Бастюк, Б.
Сміхомаргіналії:  поезії / Б. Бастюк. — Тернопіль: Джура, 2001. — 312 с.

До вибраного віршованого гумору й сатири відомого в Україні (і не тільки) сміхованця Богдана Бастюка увійшли кращі твори з попередніх книжок: «Сільська аеробіка», «Сто мініатюр», «На кривому цвяшку», «Для дорогої родини», «Сертифікат на... кріп».
Від сатиричної мініатюри до літературної пародії, через байку, переспів, коломийку — такий творчий діапазон талановитого автора, який у переважній більшості своїх творів живиться невичерпними жартами неповторного галицького сміху.


 
Бастюк, Б.
Сто мініатюр: поезії / Б. Бастюк. - Збараж: ПеГаС, 1992. - 35 с.

Бастюк, Б. І.
Трава у профіль: поезії / Б. І. Бастюк.— Львів: Каменяр, 1990.— 87 с.

 
Спонукою для кожного вірша українського поета є сучасні події, конфлікти, ідеї, переживання. Твори збірки яскраво вимальовують соціальне середовище, в якому перебуває ліричний герой, його громадянську позицію. Поет-лірик вміє виявити глибокі порухи людської душі, яка чутливо реагує на все, що відбувається в світі, і все зважує мірою справедливості, краси й добра.
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря