Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Бібліотечні проекти » Літературна карта » Зборівський район » Євген Дудар
 


   Євген Дудар
(24. 01. 1933, с. Озерна, нині Зборівського району) - письменник-сатирик, виконавець II власних творів. Член НСПУ (1973). Заслужений діяч мистецтв України (1993). Лауреат літературної премії ім. Остапа Вишні (1985) та ім. М. Годованця (1997), міжнародної премія ім. П. Орлика (1995), премія ім. П. Сагайдачного (2000). Золота медаль Т. Шевченка (СВУ, Австралія, 1990). Співголова комітету гумору і сатири НСПУ. Закінчив факультет журналістики Львівського університету (1962). Працював у республіканських газетах, журналі "Перець". Від 1980 виконує власні твори на сцені (понад 10 тис. виступів, творчих вечорів, радіо- і телезустрічей). Співзасновник, художній керівник і голова журі Всеукраїнського фестивалю "Вишневі усмішки". Співзасновник Всесвітньої асоціації сатириків і гумористів у м. Габрово (Болгарія, 1985). Неодноразовий учасник Всесвітніх фестивалів сатири і гумор. Автор понад 20 книг, у т. ч. "Спогади про себе: Фрагменти з мого бурхливого і неспокійного життя" (2001). "І силою, і правдою..." (2003: обидві - Т.). Часто перебував на Тернопільщині, проводив творчі зустрічі з громадськістю краю.


Дудар, Є. М. Антифас: гумор і сатира / Є. М.Дудар.— К.: Дніпро, 1987.- 519 с.

До книги українського письменника, лауреата премії імені Остапа Вишні, ввійшли кращі гумористичні повісті та оповідання, що утверджують здорові моральні якості людини, а також сатиричні твори, спрямовані проти пристосуванців і демагогів, бюрократів і шахраїв, проти тих, хто порушує норми соціалістичної моралі й етики.

Дудар, Є. М. Директор без портфеля: гумор та сатира / Є. М. Дудар.— К.: Рад. письменник, 1985.— 229 с.

Збірка гуморесок та повістей відомого українського  письменника світлом дотепного, соковитого сміху викриває тіні нашого життя — хапуг, здирників, бюрократів, горлохватів, нероб, пияків, міщан усіх мастей.
Сатирична повість «Хата» ставить актуальні проблеми сучасного села, збереження кращих народних традицій, господарського ставлення до землі, виховання людини-трудівника. Повість «Директор без портфеля» переконливо доводить, що навіть у великій науці найголовніша наука — бути людиною, знайти себе.Дудар, Є. М.
Штани з Гондурасу: сатира та гумор / Є. М. Дудар.— К.: Укр. письменник, 1993.— 336 с.

Наукою доведено, що п'ять хвилин сміху заміняють людині сім грамів масла, десять грамів м'яса, чотири грами ікри (кабачкової) і три грами горілки. Отже, читачу, у тебе в руках — цілий продуктовий склад.
Працювали на нього Ваня Молдаван, Вітя Царапкін, Ізя Чачкес, Гаврило з Мозамбіка та їхній хрещений батько, лауреат премії Остапа Вишні сатирик Євген Дудар.
Тут зібрано найдостойніші гумористичні дефіцити. Від славнозвісних "гондураських штанів", якими ти не раз милувався, дивлячись гумористичні телепередачі, до "промов", виголошених на фестивалях гумору і сатири в столичному палаці "Україна". Якщо врахувати ще й народне прислів'я, що сміх — це здоров'я, то твоє здоров'я, читачу, справді у твоїх руках.
Не випусти його!
Дудар, Є. І силою, і правдою... / Є. Дудар. — Тернопіль: Джура, 2003. — 272 с.

Нова збірка Євгена Дударя «І силою, і правдою...» містить ряд фейлетонів і гуморесок, які вже друкувалися у попередніх збірниках, так і нових, невідомих поки що широкому читацькому загалу. Митець, як і перше, на вістрі часу. Порушує найактуальніші, найпекучіші проблеми нашого життя-буття. Гостро, дошкульно, вразливо батожить різних перекинчиків-пройдисвітів, політичних банкрутів та звироднілих людців, що цураються своєї мови, Батьківщини, забувають про рідне коріння.
Це не є розважальне чтиво; у деякі моменти душа щемить «чому ми такі?» й «чому у нас так?» Автор відповідає дотепно, влучно і вичерпно.Дудар, Е. М. Коза напрокат: юмористическая повесть, рассказы / Е. М. Дудар; перев. с укр. - М: Советский писатель, 1990. - 240 с.

Сборник "Коза напрокат" - первая книга украинского юмориста и сатирика Евгена Дудара на русском языке.
В повестях и рассказах автор высмеивает карьеризм, стяжательство, хамство.
Творчеству писателя присущи лаконизм формы и остросоциальное видение негативных явлений современной жизни.

Євген Дудар Плацдарм: гуморески, анекдоти, бувальщини / Є. Дудар. - Київ: Феміна, 1996. - 391 с.

Книжка Євгена Дудара - це роздуми про нас і про те, що діється довкруг нас.
Це спонука до роздумів про час і про себе.
В ній, як і всіх попередніх, - щира дотепність, гірка іронія і віра.
У нас і наше майбутнє.

Євген Дудар Профілактика розуму:вибрані твори у 2-х томах. Т. 1. / Є. Дудар. - Київ: Ярославів Вал, 2003. - 351 с.


Євген Дудар Спогади про себе: фрагменти з мого бурхливого і неспокійного життя / Є. Дудар. - Тернопіль:Джура, 2001. - 160 с.

Дудар, Є. Хунта діє: гумор і сатира / Є. Дудар. - К.: Орбіта, 1993. - 144 с.

У ній - праця останніх п'яти років. Твори, які увібрали в себе всю гостроту цього періоду - періоду розпаду імперії і народження молодих, незалежних держав.

odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря