Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Бібліотечні проекти » Літературна карта » Борщівський район » Роман Андріяшик     Андріяшик Роман Васильович (09.05.1933, с. Королівка, нині Борщівського району 02. 10. 2000, м. Київ) - письменник. Член НСПУ (1966). Державної премія України ім. Т. Шевченка (1998). Середню освіту здобув у Борщеві (1951). Навчався на фізико-математичному факультеті Чернівецького університету (1951- 54), закінчив Львівський університет (1964). Працював журналістом (1957- 68). Друкуватися почав 1964.1968-76 перебував на творчій роботі, 1976-78 - науковий редактор УРЕ. Під час "застою" твори багатьох українських письменників, з-поміж яких і роман "Полтва" (1969) Романа Андріяшика потрапили під прес цензури. В романі "Люди зі страху" (1966) подане нове трактування війни - не як вияв героїзму, а як антигуманний механізм продукування насильства та духовного нищення. Тему цього твору Андріяшик продовжив у романі "Додому нема вороття" (1969), де показав намагання героя вижити та зберегти людську гідність у мотлосі воєнних подій. Цей своєрідний триптих антимілітарної тематики Роман Андріяшик завершив романом "Сад без листопаду" (1980), герой якого відчув на собі руйнівну силу "неоголошеної атомної війни". Художнє осмислення дійсності Андріяшика грунтоване на поєднанні національних традиції зі стильовими особливостями зхідно-європейського модерну, що відносить його до найцікавіших українських прозаїків 2-ї пол. 20 ст. Перу письменника належать також роман "Сторонець" (1992) про долю Ю. Федьковича, драми "В кінці престолу" (1994) та "Велика гра" (не опублікований) - про патріарха Володимира (Романюка). Під час пожежі в батьківській хаті Андріяшиків згоріли рукописи роману "Камінний хрест" про В. Стефаника та незакінчення роману "Мойсей" про І. Франка.

Андріяшик, Р. В. Думна дорога: роман / Р. В. Андріяшик.— К.: Рад. письменник, 1982.—263 с.

У романі українського радянського письменника зображено життя в окупованих буржуазно-поміщицькою Польщею західник областях України. Автор розвінчуй політику соціального і національного гніту корінного населення імущими, показує їх моральне виродження. Водночас у творі проводиться лінія боротьби революційно настроєних представників народу за возз'єднання українських земель у єдиній соціалістичній державі.


 Андрияшик, Р. В. К дому возврата нет / Р. В. Андрияшик ; Авториз. перев. с укр. Ю. Верниковской. - М.: Молодая гвардия, 1971. - 528 с.

В книгу молодого украинского прозаика Р. Андрияишка вошли два романа, в которых рассказывается о трудной судьбе западных украинцев в 1914— 1920 гг., — роман «К дому возврата нет», впервые публикуемый на русском языке, и уже получивший признание читателей роман «Люди из страха», выпущенный издательством «Молодая гвардия» в 1968 году.
Послесловие написано известным советским, писателем Владимиром Беляевым.


Андріяшик, Р. В. Кровна справа : роман / Р. В. Андріяшик. - К.: Рад. письм., 1978. - 208 с.

Андрияшик, Р. В. Кровное дело: роман / Р. В. Андрияшик; перев. с укр. В. Тетерина.- М.: Сов. писатель, 1980. - 264 с.

Новый роман прозаика «Кровное дело», посвящен криворожским горнякам. Героев этой книги объединяет их нравственная позиция, высокая принципиальность, гражданственность и трудовой энтузиазм.
Автор ставит важные проблемы партийного руководства большим коллективом, организации социалистического соревнования, ответственности личности перед обществом.

Андріяшик, Р. В. Полтва: роман / Р. В.Андріяшик. — К.:Дніпро, 1989.—250 с. (Серія «Романи й повісті», № 5)

Це роман про унікальне явище в історії світової культури — Український підпільний університет, який існував у Львові впродовж 1920—1925 рр. в умовах окупації західноукраїнських земель панською Польщею. Автор змальовує також боротьбу трудящих краю за соціальне й національне визволення та роль комуністичного підпілля в революційному русі народних мас. «Полтва» завершує трилогію (перші книги «Люди зі страху», «Додому нема вороття») про історичну долю Західної України на початку двадцятого століття.Андріяшик, Р. В. Сад без листопаду: роман / Р. В. Андріяшик. -  К.: Молодь, 1980. - 272 с.

Дія роману — сьогоднішній день. В ньому йдеться про непереборне прагнення радянських людей захистити мир, про героїзм і постійний оптимізм, чистоту і високість почуттів. 

Андрияшик, Р. В. А Сад без листопада: романы /Р. В. Андрияшик; пер. с укр.— М.: Советский писатель, 1988.— 512 с.

Романы украинского писателя Р. Андрияшика — добротная проза, плотная, психологически насыщенная. «Сад без листопада» — роман о человеке, который, преодолевая тяжелый недуг, возвращается к активной, полнокровной жизни.
В романе «Марта» описаны события 20-х годов. В центре романа судьба талантливой журналистки и ее мужа, революционера, борца за национальное освобождение Украины.

Андріяшик Р. В. Сад без листопаду: роман / Р. В. Андріяшик.— К.: Дніпро, 1978.— 253с.-(Серія «Романи й повісті», № 5).

Дія роману розгортається в наші дні. Увільнений у запас офіцер Радянської Армії Михайло Скидан повертається в рідні місця на Прикарпатті. Влаштовується на роботу, з головою поринає у складні ще денні клопоти, і ніхто не здогадується, що він тяжко хворий.
Ця книга про героїзм і постійний оптимізм радянських людей, про спромогу у найскладніших ситуаціях осягнути щастя, будь-якою ціною захистити мир.Андріяшик Р. В. Сторонець: роман / Р. В. Андріяшик.— К.: Укр. письменник, 1992.— 175 с.

Про видатного поета Буковини Юрія Федьковича в дослідницькій літературі було чимало розвідок. Подеколи вони переобтяжені несуттєвими біографічними фактами і деталями, навіть вигадками і легендами, що не відповідає дійсності. Правдиву оцінку діяльності і творчості поета дав Іван Франко, а також Михайло Драгоманов у передньому слові до впорядкованого ним видання Федьковичевих повістей. Велику монографію про невтомного буковинця, одначе з досить суперечливими тлумаченнями спадщини і особи поста, залишив Осип Маковей, хоч і вона нині — рідкісне видання.
Роман «Сторонець»—нова спроба повернути нашій культурі Ю. Федьковича в його істинній мистецькій сутності на тлі того часу.
Андріяшик, Р. В. Вибране: романи. — Люди зі страху: роман; Додому нема вороття: роман; Полтва: роман; Сторонець: роман; Три хрести: незавершений роман / Р. В. Андріяшик; упоряд. В. Медвідь; передм. С. Квіта. — К.: Укр. письменник, 2004. — 1077 с.

Цей однотомник унікальний: він уперше з'єднує воєдино найвизначніші твори видатного прозаїка XX століття Романа Андріяшика. Світ його неперебутної художньої та духовної спадщини загальнолюдський і воднораз глибинно український. Добро і зло, любов і ненависть, сутність і стихія народного буття — осердя високохудожніх, оригінальних романів "Люди зі страху", "Додому нема вороття", "Полтва" та "Сторонець". Органічно доповнює їх лебедина пісня незабутнього письменника — незавершена епічна оповідь "Три хрести". 
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря