Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Книгоманія » Автор дарує книгу » Твардовський Петро
 

                                                        Петро Твардовський
     
    Твардовський Петро Васильович народився 9 серпня 1930 р. у с. Затурин, нині Підгаєцького p-ну. Педагог, публіцист, редактор, літературознавець, громадський діяч. Член Тернопільського обласного літературного об’єднання при обласній організації НСПУ (2003), член НСЖУ (2011), НТШ (2012). Видатний діяч діаспори, нагороджений Почесними відзнаками: Українських Злучених Організацій Огайо, Спілки Української Молоді, товариства «Рідна школа» (США), Тернопільського обласного об’єднання «Просвіта», Орденом князя св. Володимира Великого III ст. (Київ, 2011). Закінчив історичний факультет Чернівецького університету (1958, нині Національний університет ім. Ю. Федьковича). Зазнав переслідувань і арештів радянської влади через підозри у зв’язках із націоналістичним підпіллям Від 1950 працював учителем, директором школи у селах Красноїлля і Зелене, нині Верховинського району Івано-Франківської області. Від 1956 - на Тернопільщині: директор школи, інспектор шкіл у Монастириському, Золотниківському (нині належить до Теребовлянського), Бережанському районах. 1968-86 - завідувач Козівського райвно, інспектор Тернопільського райвно, директор школи в с. Острів Тернопільського району, 1986 - звільнений через спробу сина Богдана організувати націоналістичну організацію; учитель у школі для незрячих у Тернополі. 1992 - еміґрував до США. Діяльний в українських громадських організаціях діаспори, зокрема, в Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ), в Українських Злученйх Організаціях Огайо (УЗО), у Спілці Української Молоді (СУМ). Викладач історії, директор Школи Українознавства товариства «Рідна школа», інспектор українських шкіл. У 1993-1996 - редактор української газети «Вісник». Від 1997 - редактор української газети «Вісті УЗО» і редактор недільної української радіопрограми радіохвилі «Україна» (2012), яку вів з дочкою Оксаною. Член редколегії, літературний редактор історико-мемуарного видання «Підгайчани в боротьбі за волю України» (Детройт-Клівленд-Парма (США)-Тернопіль, 2000); автор нарису до цього збірника про історію Підгаєччини та інших статей. Видав збірку «Пропам’ятна книга. 50-ліття Школи Українознавства товариства «Рідна школа» (США, 2003). Редактор збірників: «50-ліття відділу т-ва УПА в Клівленді» (США, 2000), «Нарис історії 3-го відділу ООЧСУ в Клівленді» (США, 2002), «75-ліття Організації Українських Націоналістів» (США, 2004), «65-ліття Української Повстанської Армії» (США, 2007). Випустив книгу «Слово підгайчан» (1994-2003, США). Автор понад 200 різножанрових публікацій на суспільно-політичну та історичну теми в ЗМІ України, Англії, США і Канади.
    Твардовський, П. Українській нації призначено вижити / Петро Твардовський. - Тернопіль: Терно-граф, 2013. - 320 с.: іл. 
   У книзі “Українській нації призначено вижити” відомого українського прозаїка, літературознавця, публіциста, редактора, педагога, громадського діяча, члена Національної спілки журналістів України та Наукового товариства ім. Т. Шевченка Петра Твардовського вміщені різножанрові твори останнього двадцятиліття. Він — уродженець Тернопілля, нині мешкає у США і вболіває за долю кревної землі прадідів та будучину рідної держави. Твори представлені у таких розділах видання: “Непередбачені дороги мого життя”, “Люди і долі”, “Історія і краєзнавство”, “Актуальні інтерв'ю”, “Подорожуючи Україною”, “Проблеми українства на порозі ХХІ століття”, “Українське шкільництво в США”. Подані твори автора публікувалися у часописах та журналах України, США, Канади, Англії. Пропонується читачам дуже цікавий літературний пласт творів, які мають глибоку духовну сутність і патріотичне спрямування. Книга розрахована на масового читача.

odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря