Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Про нас » Відділи бібліотеки » Відділ зберігання, гігієни і реставрації фондів » Віртуальна виставка "На п'єдесталі українська книга" » «Скарби давнини»

 
     Велесова книга / пер. укр. мовою та рец. Б. Яценка; рос. мов. В. Яценка. – К.: Велес, 2004. – 256 с.: іл.
 
    Велесова книга - безцінна літературна пам'ятка українського народу дохристиянського періоду, сенсаційна знахідка денікінського полковника Алі Ізенбека в маєтку на Харківщині 1919 р. Вона збагатила наші знання з історії України, висвітливши маловідомі XII ст. до н.д. - IX ст.н.д., дала уявлення про життя і вірування наших предків.
   Велесова книга свідчить, що наші далекі пращури мали розвинене почуття людської гідности, національної свідомости, патріотизму, неабияку здатність до творчості, високі духовність і мораль. Священну любов до рідної землі підтверджували вмінням її боронити, завдяки чому вижили. Вміли також "любити світ зелений і життєдайний, любити друзів своїх і бути мирними між родами".
   Квітка-Основ’яненко, Г. Вибрані твори / Григорій Квітка-Основ’яненко; уклад. О. Борзенко. – Х.: Прапор, 2008. – 480 с.

    Твори видатного українського прозаїка і драматурга Григорія Квітки-Основ'яненка, які увійшли до цієї збірки, заклали фундамент нової української прози. їм притаманні глибокий патріотизм та висока художня майстерність. Вони яскраво представляють різноманітні боки народного життя, у найтонших нюансах віддзеркалюють особливості українського національного характеру.
    Присвячується 230-річчю від дня народження письменника.

 

     Києво-Печерський Патерик: середньовіччя VI - XIV ст. / Пер. з церковносл. М. Кашуба, Н. Пікулик; худ. оформ. Л. Генташ-Маруняк. - 2-ге вид., випр. — Львів: Свічадо, 2010. - 192 с. - (Джерела Християнського Сходу).

    Автори (апографи) Патерика, свідомі великої відповідальності перед Богом та людьми, створили цей шедевр, який явив світові іконографію самобутньої української душі.
   Розуміючи цінність Патерика як пам'ятки української культури, передовсім хочемо адресувати його для духовного читання, щоб продовжити багатовікову традицію, упродовж якої він був джерелом «літературної утіхи та морального поучення».
   Шевченко, Т. Г. Кобзар / Т Г. Шевченко. — Донецьк: Сталкер, 2006. — 368 с.

    До збірки «Кобзар» увійшли поетичні твори класика української літератури Т. Г. Шевченка, підібрані згідно з вимогами найновішої програми з предмету «Українська література» для середньої загальноосвітньої школи.


Котляревський, І. П. Енеїда: поема / Іван Котляревський; іл. І.Ф. Будза. - К.: Книга, 2008. - 384 с.: іл.

    Поема видатного класика української літератури І. П. Котляревського (1769-1838) з ілюстраціями відомого художника-постановника анімаційних фільмів, члена спілки кінематографістів України Івана Будза.

    Перлини духовності: твори української світської літератури від часів Київської Русі до ХVII століття. Кн. 1 / упоряд., передм. і комент. В. В. Різун. - К.: Грамота, 2003. - 560 с.


   До хрестоматії ввійшли літературні твори-провісники історичного становлення духовності українського народу від часів Київської Русі до ХVІІ ст.

    Повість минулих літ: літописні оповіді / Переказ В. Близнеця; худ. Г. Якутович. – 3-тє вид., зі змінами. – К.: Веселка, 2002. – 227с.: іл. – («Золоті ворота»).


    Повість минулих літ - не просто літопис, пам'ятка української писемності ХІ-ХІІ ст.., а й високохудожня поетична книга. Вона є букварем нашої національної свідомості, глибоких патріотичних почуттів, пронесених народом крізь тисячоліття. У 1982 р. видання було нагороджене срібною медаллю на Міжнародному виставці-ярмарку в Лейпцигу.


 

   Спадщина поколінь. Прадавні українські літературні пам'ятки / упоряд., передм. і комент. О.Г. Мукомела. - К.: Грамота, 2005. - 592 с.

    До хрестоматії ввійшли прадавні українські літературні пам'ятки дохристиянського періоду та часів Київської Русі: "Велесова книга", "Повість минулих літ", "Київський літопис", "Галицько-Волинський літопис".


   Франко, І. Вибране: для серед. та ст. шк. віку / Іван Франко; упоряд. К. Г. Борисенко. — К.: Школа, 2005. - 464 с.: іл. - (Шкільна хрестоматія).

   До хрестоматії увійшли вибрані твори класика українського письменства Івана Яковича Франка (1856-1916) — поезії, поеми, новела «Сойчине крило» і повість «Воа соnstrictor». Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Науково-методичний «Додаток до прочитаного, що стане в пригоді вчителеві та учню» містить біографічні й літературознавчі матеріали, що допоможуть читачеві ґрунтовніше вивчити життєвий і творчий шлях письменника. У «Додатку» вміщені також орієнтовні теми творів, рефератів, усних доповідей і тезові плани до них.
    Франко, І. Захар Беркут; Перехресні стежки: оповідання, повісті, оповідання: для серед. та ст. шк. віку / Іван Франко; передм. Т. І. Гун дорової; упоряд. О. О. Лисенко; мал. Г. В. Якутовича. – К.: Веселка, 2006.- 607 с. - (Шкільна бібліотека).

     Повісті та оповідання класика української літератури Івана Яковича Франка (1856-1916), які вивчаються за шкільною програмою.


     Шевченко, Т. Г. Повне зібрання творів у 12 т. Т. 1.: поезія 1837-1847 / Тарас Шевченко; худ. Р. К. Пахолюк. – К.: Наукова думка, 2001. – 784 с.
 
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря