Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Письменники-ювіляри 2014 » Ю.Олеша
 


    Юрій Карлович Олеша (*19 лютого (3 березня) 1899, Єлисаветград — †10 травня 1960, Москва) — російський радянський прозаїк і драматург.
    Народився 1899 р. у Єлисаветграді (теперішній Кіровоград) у католицькій сім'ї походженням з старого білоруського шляхецького роду. В трирічному віці разом з батьками переїхав до Одеси: «В Одесі я навчився вважати себе близьким до Заходу. У дитинстві я жив наче у Європі».
Вчився у гімназії при Рішельєвському ліцеї. Першим опублікованим твором став вірш «Кларимонда» (1915), який вийшов у газеті «Южний вестнік». По закінченні гімназії у 1917 р. вступив до Одеського університету. У юності непогано грав у футбол на позиції півзахисника, виступав у одній команді з Григорієм Богемським — майбутнім футболістом збірної Росії. Також серед його знайомих ще з юнацьких років були майбутній письменник Валентин Катаєв та поет Едуард Багрицький.
    У 1922 переїжджає до Москви. Першим твором, який прославив письменника, став роман-казка «Три товстуни», написаний у 1924, опублікований у 1928 р. У 1930 р. для МХАТу автор створив на основі твору п'єсу, яка досі успішно йде на сценах багатьох країн світу. Її переклали на понад 15 мов. За мотивами казки згодом було створено балет (музика Віктора Оранського) і знято фільм (режисер Олексій Баталов).
Публікація у часописі «Красная новь» роману «Заздрість» (Зависть, 1927) викликала полеміку у пресі. Головний герой, інтелігент, мрійник та поет Микола Кавалеров виявляється непотрібним і зайвим у новому радянському устрої. Противагою йому є успішний ковбасник Андрій Бабичев, чиї справи йдуть дедалі краще. Автор використав цікаву метафору — образ ковбаси, як символ благополуччя за радянської влади. Через 2 роки Олеша написав за цим твором п'єсу «Змова почуттів» (Заговор чувств, 1929).
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря