Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Письменники-ювіляри 2014 » П. Бажов
 
    П. П. Бажов народився 15 (27) січня 1879 року в родині робітника сисертськит заводу (нині Свердловської області). У дитинстві жив в Полевском. У числі кращих учнів закінчив церковно-приходську школу, потім було Єкатеринбурзький духовне училище, в якому він навчався з 10 до 14 років і, нарешті потім в 1899 році він закінчив Пермську духовну семінарію. Працював учителем у Єкатеринбурзі й Камишлові. Одружився на своїй учениці, у родині народилося четверо дітей.
     У Громадянську війну воював на боці червоних, з липня 1919 року - прибув до Усть-Каменогорськ (Казахстан) для відновлення розгромленої в ході невдалого повстання в'язнів Усть-Каменогорськ в'язниці більшовицької осередки. Під виглядом страхового агента здійснював зв'язок між партизанськими з'єднаннями «Червоних гірських орлів».
    Після звільнення Усть-Каменогорськ від білогвардійців Бажов опиняється в центрі подій. Він стає редактором, а по суті і організатором, і випусковим, і метранпажем газети. Одночасно йому ставиться в обов'язок «зберегти загальний нагляд за роботою відділу народної освіти». Він створює вчительські курси, організовує школи по ліквідації неписьменності, бере участь у відновленні Ріддерского копальні. У липні 1920 року в казахські волості надсилається 87 вчителів, підготовлених з його участю. 10 серпня 1920 під керівництвом П. П. Бажова і Н. Г. Калашникова в місті пройшов Перший повітовий з'їзд Рад.
    У травні 1921 року П. П. Бажов, внаслідок важкого захворювання і на прохання Камишловского виконкому, повертається до себе на батьківщину, на Урал, в Камишлов. Там продовжує журналістську та літературну діяльність, пише книги з історії Уралу, збирає фольклорні записи. Перша книга нарисів «Уральські були» вийшла в 1924 році.
     У 1936 році в журналі був опублікований перший з уральських розповідей "Дівка Азовка», а в 1939 році вийшло перше видання уральських розповідей - «Малахітова шкатулка». Ця книга за життя автора неодноразово поповнювалася новими оповідями.
    Депутат ВР СРСР 2-3 скликань з 1946 року.
  Помер П. П. Бажов 3 грудня 1950 в Москві. Похований у Свердловську на Іванівському цвинтарі.


odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря