Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Письменники-ювіляри 2014 » Л. М. Толстой
 "Щоб жити чесно, потрібно рватись, путатись, битись,
помилятись починати й кидати, і знову починати і знову кидати,
і вічно боротися і втрачати. А спокій - душевна підлість".
Лев Толстой


    Лев Толстой
- граф, російський письменник і громадський діяч, автор романів «Війна і мир», «Анна Кареніна», «Воскресіння» та інших творів.
Народився майбутній геній в 9 (28) серпня 1828 р. в маєтку Ясна Поляна. Мати - Марія Миколаївна померла дуже рано, в 1837 сімейство перебралося до Москви, проте незабаром помер батько - Микола Ілліч Толстой і дітям довелося повернутися в маєток. В 1840 дітей чекав новий переїзд, цього разу в Казань. 
   Лев Миколайович отримав спочатку домашню освіту, потім вступив до Казанського університету, де два роки провчився на східному, а ще два роки на юридичному факультетах. Проте молода людина кидає університет і з 1847 року живе в Ясній Поляні.
   Потім пішли поїздки в Петербург і спроби здати іспиту на кандидата права, однак незабаром це набридло Льву Миколайовичу, і він їде в село, а звідти в 1851 році - в П'ятигорськ, де кілька місяців прожив у простій хаті. У тому ж році вступає на службу юнкером в артилерійську бригаду.
   Вже тоді молодий Толстой починає писати свої перші твори . «Дитинство» побачило світ у 1852 на сторінках «Современника». Незабаром Толстой проведений в офіцери. В 1854-1855 роках брав участь в Севастопольських боях, що неймовірно реалістично відобразилося в його «Севастопольських оповіданнях». Після він перебирається в Петербург, де радісно живе в гульні і веселощі.
    В 1857 році залишає столицю і вирушає подорожувати до Європи. Після повернення на батьківщину, почав активну педагогічну діяльність, створивши в маєтку школу і видаючи педагогічний журнал «Ясна Поляна». Несподівано до сорокарічного Толстому приходить любов до молодої 17-річної Софії Берс. Закоханість закінчилася весіллям, 17 роками подружжя і народженням 13 дітей. Софія Андріївна стала письменникові не тільки дружиною, але ще й одним і помічницею.
     У перше десятиліття шлюбу Толстой пише «Анну Кареніну» і «Війну і мир», В 70-х знову повертається до педагогіки - «Азбука» і «Нова абетка». Проте у письменника настає творчий і життєвий криза, і він багато спілкується з монахами і старцями, вивчає давньоєврейську і давньогрецький, вивчає богослов'я.
У 80-х починає займатися простих працею, оре, є тільки вегетаріанську їжу, віддає весь стан сім'ї і відмовляється від своїх прав на літературні твори. В 1900 стає почесним академіком Петербурзької Академії наук. Однак, вже через рік його відлучають з православної церкви, однієї з головних причин стала сцена з роману «Неділя». В останні роки життя Толстой вважається захисником російського реалізму, важкі стосунки з рідними привели до того, що 10 листопада 1910 письменник пішов з дому, застудився і вже 20 листопада помер на станції Арапова. Похований російський геній в Ясній Поляні.
 
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря