Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Скарбничка методиста » Ділимось досвідом » Регіональний конкурс "Правові орієнтири": адвокація бібліотеки (з досвіду роботи Херсонської обласної бібліотеки для дітей )
Розміровська, О. Регіональний конкурс "Правові орієнтири": адвокація бібліотеки / О. Розміровська // Світ дитячих бібліотек. - 2012. - №1. - С.29.

Регіональний конкурс "Правові орієнтири": адвокація бібліотеки
 
     У світі все більшого резонансу набуває правопросвітницька діяльність серед дітей і підлітків: проводяться цикли заходів, тижні права, реалізуються масштабні проекти за підтримки державних і громадських організацій. У Німеччині, наприклад, на федеральному рівні влаштовується щорічний «Тиждень юстиції» — комплекс правоосвітніх заходів у формі дня відкритих дверей судів і безоплатних консультацій. У США 1 травня щороку відзначається «День права». В Україні увага до проблем правового виховання дітей також підвищена і постійно знаходиться у полі зору держави, шкіл, бібліотек і всіх установ, для яких ці питання є важливими.
   Херсонська обласна бібліотека для дітей особливим чином акцентує увагу на питаннях правової культури своїх відвідувачів і допомагає дитячим та шкільним бібліотекам міста й області реалізовувати цю роботу у методичному аспекті.
     Більше 10 років у відділі обслуговування читачів–учнів 5–9 класів правову просвіту школярів здійснює правовий лекторії «Орієнтир». За цей час проведено вже понад 100 заходів майже для 5000 юних читачів. Також на допомогу дітям у засвоєнні отриманих знань у відділі постійно діють тематичні виставки: «Твої права он-лайн» (виставка – веб сайт), «Крок до права» (виставка–консультація), «Юридична абетка» (виставка–орієнтир) і т. д., а також через інтерактивне спілкування на порталі «Права дітей»
www.kidrights.ks.ua йде інформування їх про наявну та нову літературу.
     З ініціативи нашої бібліотеки та за підтримки координаційної ради у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації у 2011 році було реалізовано масштабний конкурс «Правові орієнтири», завдання якого полягало у розробці оригінальних новаторських сценаріїв на правову тематику з використанням медіа матеріалів для різних вікових груп та втілення їх у життя. До підготовки і проведення конкурсу залучили багато фахівців, що безпосередньо працюють з дітьми у напрямку правової освіти, а співорганізаторами стали служба у справах дітей облдержадміністрації та Головне управління юстиції в Херсонській області. Така ідея виникла через брак сучасних розробок, методичних і практичних рекомендацій, котрі б дозволили донести правові знання до кожної дитини, і з метою активізації такої роботи в регіоні.
    Всього на розгляд обласного авторитетного журі конкурсу, старт якому було дано у лютому 2011 року, надійшло 70 робіт з 15 районів і міст Херсона та Нової Каховки. Оцінювалися роботи, котрі як правило, супроводжувалися яскравими електронними презентаціями, медійними матеріалами, фоторепортажами, а деякі навіть справжніми проектами, за змістовність і креативність. Кращі з них потім увійшли до збірки «Правові орієнтири», адресованої учителям, вихователям, бібліотечним та соціальним працівникам — на допомогу в роботі з правової просвіти та виховання.
    Окрім того, сценарії було розміщено на інформаційно-просвітницькому порталі «Права дітей» (
http://www.kidrights.ks.ua/), у розділі «Правова просвіта та виховання». Варто зазначити, що творчі роботи фіналістів здивували журі своєю різноплановістю, тут були: віртуальна подорож, правові «хрестики–нулики», батьківські збори, судові справи, казково-правовий потяг… Така галерея креативних ідей з усіх куточків Херсонщини засвідчила розуміння необхідності правопросвітницької активності серед дітей та підлітків у формах, цікавих сучасним школярам.
    Завершився конкурс грандіозною святковою церемонією нагородження, де водночас було дано старт новій масштабній програмі Всеукраїнського тижня права в області. Церемонія відбувалася у формі ігрового шоу, у якому задіяли всіх фіналістів обласного змагання і навіть глядачів, а обізнані у юридичних питаннях помічники ведучих — «джентльмени» підготували для команд конкурсантів низку експромтних завдань. І коли переможці вже вважали, що жодних перепон на шляху до визнання і призів немає, ведучі, що не сумнівалися у готовності учасників, почали експериментувати і навіть ризикувати, задаючи командам каверзні «майже юридичні» завдання, на які діти з гідністю і обізнаністю відповідали. Сподівання виправдалися на всі 100%, бо завдання команди виконували із завзяттям та запалом.
     Першим завданням була судова справа — «Викрадення кавказької полонянки», де «обвинувачі» після перегляду фрагменту відомого фільму мали звинуватити головного героя Шурика, що скоїв правопорушення, а «адвокатам» слід було аргументовано захистити того ж самого героя. Після запального виступу «захисту» стало зрозуміло, що ми ще довго будемо дивитися улюблений фільм із Шуриком у головній ролі, і будемо пробачати його витівки, згадуючи аргументи наших конкурсантів на кшталт «сім’я — важлива ланка суспільства, і пожертвувати власними почуттями заради щастя коханої є справжнім подвигом, а взяти участь у прекрасному кавказькому весільному обряді — це взагалі честь». Найбільше розважила усіх команда, яка, виконуючи завдання «Правова абетка», складала строго в алфавітному порядку імпровізований діалог на тему «Пограбування магазину дитячих іграшок» — між продавщицею і грабіжником. Третій команді номінантів «джентельменки» (які до того часу вже розсекретили таємницю, що під капелюхами ховалися справжні леді), загадали написати «Декларацію прав читачів», перший пункт якої проголошував: «Першим правомчитача є право не читати, яким вони щодня успішно користуються». А команда, у складі якої, до речі, домінували бібліотекарі, вже додавала права читачів перечитувати та недочитувати книжки, перескакувати через сторінки і нецікаві описи, читати будь-де і будь-що і т.д.
    Одним словом, свято вдалося, переможці отримали призи — флешки, альбоми для пам’ятного оформлення своїх правових зустрічей, проектів, а також вже згадані збірники сценаріїв з мультимедійними додатками–дисками, щоб, можливо, запозичити деякі ідеї у колег та втілити їх по-новому задля своєї просвітницької місії — доносити життєво важливу інформацію про права і право до наших дітей.
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря