Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Скарбничка методиста » Ділимось досвідом » "Читаємо всією сім'єю" (з досвіду роботи Заліщицької районної бібліотеки для дітей)
   
Обласний конкурс "Читаємо всією сім'єю"
    Важливим фактором в організації дитячого читання є координаційна та творча співпраця бібліотеки з родинами читачів. Адже, найпершими порадниками і помічниками у виборі книги, формуванні читацької культури дитини є її батьки та члени родини. Бібліотеками проводиться чимало заходів для дітей та їх батьків під назвою «Книга. Бібліотека. Сім’я».
    Метою родинного читацького конкурсу, ініційованого обласною бібліотекою для дітей «Читаємо всією сім’єю» є розвиток традицій читання в сімейному колі, а також залучення читаючих сімей до активної бібліотечної родини. Ось перші учасники конкурсу, Заліщицька центральна районна бібліотека для дітей, яка представила, відповідно до умов конкурсу матеріали родини Пацариних Романа Івановича та Наталії Михайлівни, а також їхніх дітей 11-річного Ростислава та 6-річної Тетянки. Вони оформили наш сімейний формуляр, розмістили свої творчі роботи, присвячені книзі, традиціям сімейного читання «Прочитав і вам раджу». Конкурсні роботи були переглянуті нашими наймолодшими користувачами «Бібліомістечка» та їхніми батьками. Він викликав багато емоцій та позитивних оцінок як бібліотечних працівників Обласної бібліотеки, так і читачів, відвідувачів.
   Зичимо читаючій родині Пацариних подальших успіхів, читацької активності, цікавих зустрічей та дружити надалі з книгою.
Бажаємо Веселих Новорічних та Різдвяних свят!

АНКЕТА
учасника конкурсу на кращу читаючу сім’ю
«Читаємо всією сім’єю»

1. Розкажіть про вашу сім’ю.
Моя сім’я складається із чотирьох членів:
Мама - Пацарина Наталія Михайлівна, вік - 33 роки, працює вчителем української мови і літератури Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків.
Тато - Пацарина Роман Іванович, вік - 37 років, безробітний.
Основним його заняттям є столярна справа. Крім того, він із задоволенням розводить голубів різних видів: спортивні, декоративні, м’ясні, високольотні. Сестричка - Пацарина Тетяна Романівна, 6 років, відвідує дитячий садочок «Калинонька». Із задоволенням Таня навчається в художній школі, займається у підготовчій групі танцювального ансамблю «Первоцвіт» при Заліщицькій гімназії та бере уроки вокалу.
Я, Пацарина Ростислав Романович, 11 років, учень 6 класу Заліщицької державної гімназії. У вільний від навчання час займаюся ансамблі юних сопілкарів, танцюю у зразковому ансамблі пісні і танцю «Первоцвіт», відвідую гурток малювання на склі при будинку дитячої та юнацької творчості, із задоволенням допомагаю батькові, переймаючи ази столярної справи.

2. Скільки років ваша сім’я користується послугами бібліотеки?
Наша сім’я читає в бібліотеці понад ЗО років. Моя мама з раннього дитинства була користувачем сільської книгозбірні, де працювала наша бабуся, а її мама. Коли ж родина переїхала в Заліщики, мама стала читачем районної бібліотеки для дітей, послугами якої користується і сьогодні. Батько теж є активним читачем цієї бібліотеки. Любов до книг привили нам мама і бабуся, які постійно працюють з книгами. Мама є поціновувачем слова, оскільки філолог, а бабуся обслуговує читачів у районній дитячій бібліотеці.

3. Скільки книг, періодичних видань із бібліотечного фонду було прочитано членами вашої сім’ї 2011 і 2012 роках?
Всього 208 книг та 117 журналів:
Ростислав - 81 книгу та 59 журналів;
Таня - 36 книг та 15 журналів;
Мама - 79 книг та 37 журналів;
Тато - 12 книг та 6 журналів.
Окрім того, у нас є домашня бібліотека, яка нараховує біля 800 книг та періодичних видань. Це художня література за шкільною програмою; пригодницька, фантастична література (для Ростика); казки, вірші, оповідання (для Тані); дитячі енциклопедії, довідники, словники з різних галузей знань; художня література, довідники, словники, енциклопедії з української філології та літературознавства; методичні посібники (для мами); довідники, каталоги, технічна та с/г література (для тата); журнали з питань мовознавства та літературознавства, організації дозвілля для дітей (для мами); та дитячі.

4. Ваші читацькі переваги (жанрові, тематичні).

Ростислав любить читати книги пригодницькі, фантастику, із задоволенням читає сучасну дитячу прозу, багато цікавого і потрібного знаходить у енциклопедіях, довідниках, словниках.
Таня разом з татом, мамою любить читати казки, вірші.
Мама читає багато художньої літератури різних жанрів, цікавиться новинками методичної літератури.
Найменше у нас читає тато, але бабуся інформує його про нові книги зі столярної справи та з питань розведення і догляду за голубами.

5. У яких бібліотечних конкурсах, заходах брали участь члени вашої сім’ї?
Ростислав уже 3 роки бере участь у районних та обласних етапах конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу», неодноразово бібліотека проводила для дітей та бібліотечних працівників села «Бенефіс читача» за його читацьким формуляром, він активний учасник літературних конкурсів, вікторин, інтелектуальних ігор, літературних годин та годин поезії, свят книги та інших бібліотечних заходів.
Мама допомагає організовувати та проводити працівникам бібліотеки різноманітні заходи для дітей (конкурси, літературні години, години поезії, заходи з питань краєзнавства, народознавства та правового виховання).
Таня ще мала, але вона бере участь в інсценізації казок, конкурсах ілюстрацій за прочитаними книгами.
Тато допомагає бібліотеці в оформлені сцени під час проведення масових заходів.

6. Чи є у вас заохочення за активне читання, участь у бібліотечних заходах: почесні читацькі квитки, дипломи, подяки...інше?
У Ростислава є грамоти районного відділу з питань освіти, дирекції гімназії, районної ради та адміністрації за творчі здобутки в інтелектуальних конкурсах, особистий внесок у розвиток творчості, диплом III ступеня обласного управління освіти і науки переможця III етапу конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу», подяки районної бібліотеки для дітей за участь у літературно-мистецьких заходах та щорічних регіональних конкурсах «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу».
У мами теж є грамоти, дипломи, подяки бібліотеки та районного відділу культури за допомогу в організації та змістовному проведенні літературно-мистецьких заходів, сертифікат за участь та перемогу у Всеукраїнському конкурсі Ольжичевих читань «Державу не твориться в будучині - державу будується нині» (місто Миколаїв, 2012 р.).

7. Кількість інших сімей, залучених вами в бібліотеку? Назвіть їх.
Костинюк О. М., Стець Н. І., Гринько О. Т., Ілько Н. І., Мельник О. Р., Слободян X. Ю., Навізізівської А. О., Піхно К. Ю., Мандзюка Р. В., Шмиглик І.Я., Шпортака В. В. (11).

8. Чи користується ваша сім’я Інтернет-сайтами (якими?) для пошуку необхідної інформації?
Звичайно. Оскільки в Інтернеті є багато корисної інформації, ми часто користуємося послугами мережі.
Найпопулярніші сайти:
9. Пропозиції щодо покращення обслуговування користувачів у вашій бібліотеці.

Районну бібліотеку для дітей необхідно забезпечити сучасною комп’ютерною та копіювальною технікою, відкрити по-сучасному оформлений читальний зал, де б можна було проводити невеликі масові заходи, оформити ігрову кімнату для наймолодших читачів. У бібліотеці немає найнеобхіднішого - телефонного зв’язку.

10. Чи надає ваша сім’я благодійну допомогу бібліотеці?

Мої батьки допомагають бібліотеці у оформленні та проведенні ремонту, ми разом з татом та мамою ремонтуємо книги.

  Пропонуємо переглянути творчі роботи родини Пацариних в рамках Обласного конкурсу "Читаємо всією сім'єю":

odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря