Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Письменники-ювіляри 2014 » Е. М. Успенський
 
Необхідно повернути дітей
обличчям до книги, до бібліотеки.
Якщо відійдуть навички та
бажання читати — втрати будуть
непоправними. Без книжки
людина стає духовним інвалідом.

Едуард Успенський

   Едуард Миколайович Успенський народився 22 грудня 1937 року в місті Єгор'євську Московської області.
  Закінчивши школу, вступив до Московського авіаційного інституту. У студентські роки починає займатися літературною творчістю, друкується з 1960. Інститут закінчив у 1961.
    Творчий шлях він починав як гуморист, у нього спільно з А. Арканова вийшло кілька гумористичних книг. За власним визнанням, в дитячу літературу потрапив випадково. Його дитячі гумористичні вірші почали друкувати в "Літературній газеті", вони звучали у радіопередачі "Доброго ранку!"
    Здобув широку популярність як автор дитячих книжок: "Крокодил Гена і його друзі" (1966), "Вниз по чарівній річці "(1972) та ін Величезну популярність набувають його п'єси, написані спільно з Р. Качановим, "Чебурашка і його друзі " (1970); "Спадок Бахрама" (1973); "Відпустка крокодила Гени" (1974) та ін. Образи придуманих їм Чебурашки, крокодила Гени та інших героїв люблять діти кількох поколінь. У 1976 р. вийшла збірка віршів "Все в порядку". У 1980 - 90 рр. публікує серію чудових дитячих книжок: "Канікули в Простоквашино", "Дядя Федір, пес і кіт", "Колобок іде по сліду ", "Разноцветная сімейка"," Червона Рука, Чорне Простирадло, Зелені Пальці (страшні повісті для безстрашних дітей)", "Лекції професора Чайникова (цікавий підручник з радіотехніки) " виходить у 1994 р.
   Едуард Успенський виступав як автор сценаріїв мультфільмів, багато з яких любить не одне покоління глядачів. Його герої, Крокодил Гена і Чебурашка, живуть в декількох мультфільмах ось вже кілька десятиліть.
    Не менший успіх випав на долю пригоди друзів з Простоквашино - Дядька Федора, Шарика, кота Матроскіна. І вони теж знайшли своє екранне втілення. Крім того, Едуард Успенський писав для популярної дитячої передачі "Радіоняня", для телепередачі "АБВГДейка", нині веде передачу "У нашу гавань заходили кораблі".
Проізведнеія письменника перекладені більш ніж на 25 мов, його книги виходили у Фінляндії, Голландії, Франції, Японії, США. В останні роки в організованому ним видавництві "Самовар" публікуються його нові книги. Живе і працює в Москві.
    Нещодавно Едуард Успенський заявив, що закінчив багаторічну роботу над циклом історичних романів, що розповідають про період Лжедмитрія і Смутного часу.

 

 
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря