Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Письменники-ювіляри 2014 » О.К.Толстой


    Олексій Костянтинович Толстой (*5 вересня 1817 — †10 жовтня 1875) - російський письменник, поет, драматург, вихований на історичній Гетьманщині. Член-кореспондент Петербузької Академії Наук.
    Народився у Петербурзі. Батько — граф Костянтин Петрович Толстой, мати — Ганна Олексіївна Перовська, «вихованка» графа О. К. Розумовського, сина останнього гетьмана України. Дитячі роки провів на Чернігівщині у маєтку матері.
  За допомогою друга Перовського — В. А. Жуковського — хлопчик був представлений теж восьмилітньому тоді спадкоємцеві престолу, згодом імператорові Олександру II, і був в числі дітей, що приходили до Цесаревича по неділях для ігор. Відносини, що таким чином зав'язалися, продовжувалися протягом всього життя Толстого.
Відомий в Російській імперії як автор вишуканих балад, сатиричних віршів в українській бароковій традиції, писав белетризовану прозу на історичну тематику (трилогія "Смерть Івана Грозного", "Цар Феодор Іванович" і "Цар Борис"), а найбільша слава прийшла через участь у літературній містифікації Козьма Прутков - це колективний псевдонім трьох двоюрідних братів.
    Крім інших творів, писав ліричні поезії на українські теми.
    Олексій Толстой клопотався за полегшення долі Т. Шевченка на засланні і сприяв його визволенню.


Пам'ятник в маєтку Червоний РігМогила Олексія Костянтиновича Толстогоodb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря