Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Про нас » Про нас пишуть » Публікації за 2010 рік » 29 січня 2010р. Храм знань та інформації
 
к Новіцька, Н.
Храм знань та інформації [Текст]: Тернопільській обласній бібліотеці для дітей – 70 / Н. Новіцька // Вільне життя. - 2010. – 29 січня. – С. 2.

 
Храм знань та інформації

На різних історичних етапах здійснювалося розуміння соціального статусу, ропі і значення бібліотек у суспільному житті. Третє тисячоліття називають інформаційним. І всі зміни, що відбуваються в цей час у суспільстві, безпосередньо позначаються на діяльності дитячих бібліотек області.
Щорічно їхніми послугами користуються понад 143 тисячі читачів. Дітей Тернопілля обслуговує 32 дитячі бібліотеки та 820 сільських бібліотек-філІй. Методичним центром для ВСІХ установ області із бібліотечного обслуговування дітей упродовж 70 років є обласна бібліотека для дітей, яка була створена в 1940 році. У перший рік діяльності вона обслуговувала 150 читачів. За прикладом обласної були відкриті невеликі шкільні, районні й міські бібліотеки для дітей та юнацтва.
Минали роки, змінювалися напрямки роботи бібліотеки. За сім десятиліть вона перетворилася на справжню скарбницю знань, стала храмом дитячої книги, музеєм, картинною галереєю, концертним залом, дозвіллєвим центром для дітей і підлітків. З року в бік зростає кількість користувачів бібліотеки, поглиблюються и соціальні функції, розширюється сфера впливу.
З часів заснування і донині головним пріоритетом у бібліотеці був і залишається читач. А задоволення його інтересів - це престиж для її працівників.
У практиці бібліотеки традиційними стали такі форми популяризації книги як літературно-мистецьке свято «Іду з дитинства до Тараса», свято рідної мови «Мово українська, гордосте моя», свято дитинства «Віддамо цей світ дітям». Щороку в бібліотеку на гостини до дітей приходять галицькі письменники М. Чопик, М. Баліцька, В. Паронова, В. Семеняк-Штангей, В. Фольварочний, О. Небесна, Т. Проць та інші. Кращі нові книги та дитячі журнали знаходять гідне місце на виставках та репрезентаціях, днях інформації, періодики, бенефісах, циклі заходів «Книги-ювіляри», бібліопрем'єрах та інших заходах.
Посилення уваги до проблем сім'ї і пошуку шляхів співпраці з родинами знайшли своє втілення у проведенні днів сімейного спілкування, батьківських зборів у стінах бібліотеки, вернісажах творчих родин. Це допомагає спільно розв’язувати сімейні проблеми, активізувати читання у колі сім'ї, створює атмосферу довіри та поваги до родинних традицій.
Залучення юних читачів до творчості, розвиток їх творчих здібностей — один із основних напрямків роботи бібліотеки. Вже стали традицією щорічні конкурси юних дарувань «Таланти твої, Тернопілля», «Краща книга року», цикл виставок дитячих робіт.
Бібліотека постійно в пошуку нових форм роботи. Останніми роками запроваджено мультимедійні бесіди-знайомства, віртуальні мистецькі круїзи та мандрівки, використання методик казко-, ігро-, арт-терапії в роботі з дітьми. Створені служби інформаційної підтримки освіти, інформаційної культури читачів. У співпраці з громадськими організаціями, установами в бібліотеці діють міні-програма „Збережемо книги для дітей”, «Моя мала батьківщина» (з патріотичного виховання), «Ти у світі не один» (соціальна підтримка бездоглядних і безпритульних дітей), «Бібліотека та освіта» (соціальна підтримка дітей-інвалідів) та інші.
Із 2002 раку запроваджуються новітні інформаційні технології. Нині в бібліотеці діє локальна мережа, що об'єднує 16 комп'ютерів, відкрито Інтернет-центр та медіа-центр, Web-сайт бібліотеки, де представлено Інформацію про бібліотеку. Створена й підтримується" база даних «Тернополю - 470».
Як методичний центр із питань дитячого читання, наша бібліотека дбає про збереження та розвиток мережі дитячих бібліотек області, надання їм методичної допомоги. До системи підвищення фахового рівня бібліотекарів входять творчі лабораторії для завідуючих районними бібліотеками для дітей, день керівника, «круглі стопи». Видавнича діяльність бібліотеки теж сприяє забезпеченню інформаційного потенціалу бібліотек області. Серія «Ювілейна довідка», бібліографічні покажчики за творчістю письменників краю - ці видання, яких виходить 8-10 щорічно, розповсюджуються серед дитячих бібліотек області.
Бібліотека неодноразово була базою проведення всеукраїнських семінарів на тему «Індивідуальна робота з читачами та керівництво читанням» (1966 р.) і науково-практичних конференцій «Дитяча бібліотека в сучасних соціально-культурних умовах» (1995 р.), «Новітні технології - невід'ємна складова сучасної бібліотеки для дітей» (2004 р.).
Усі досягнення бібліотеки - це заслуга її працьовитого колективу під керівництвом директорів Л. Денисенко, заслуженого працівника культури України П. Баска. Завдячуючи їхній діяльності, неординарності підходів, послідовності у здійсненні задуманого, надзвичайній відданості справі бібліотека зростала, змінювала своє обличчя, завойовувала авторитет серед жителів міста.
Шлях, що пройшла бібліотека в своєму становленні й розвитку, - це шлях високого професіоналізму, творчості, самовідданості її працівників: Л. Томків, М. Кололенюк, Л. Шилової, Т. Шеховцової, А. Веселовської, Л. Хомишин, М. Земляк, Г. Ковалик, Н. Чайківської, Л. Федчини, С. Нецко, Н. Яскілки, Г. Ракочої, Г. Стецій, О. Карпик та інших. Новим змістом, інноваційними формами наповнюється діяльність бібліотеки. І забезпечують це молоді, творчі, ініціативні спеціалісти М. Зьомко, І. Плечунь, О. Шлапак, І. Уруська, О. Пінчак, М. Наконечна та інші.
Сьогодні обласна бібліотека для дітей - це найбільший дитячий культурно-освітній та дозвіллєвий заклад, храм знань та інформації в Тернополі, науково-дослідний та консультаційний центр Із питань дитячого читання в регіоні, база розвитку інноваційного мислення. Перед бібліотекою відкриваються гарні перспективи: продовження автоматизації бібліотечних процесів, розробка концепції підтримки та розвитку читання дітей і підлітків, створення віртуальної бібліотеки для дітей.


Н. НОВІЦЬКА,
директор Тернопільської обласної
бібліотеки для дітей.
 
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря