Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Книгоманія » Автор дарує книгу » Василишин Ольга
 

                                                                  Ольга Василишин
 
Ольга Петрівна Василишин після закінчення Теребовлянського тоді ще культосвітнього училища 21 рік працювала в бібліотеці. Ентузіастку від культури давно помітив тодішній директор музею-садиби, нині покійний Анатолій Дереш і хотів її взяти науковим працівником, але в райкомі були проти. А вже після його смерті Ольгу Петрівну призначили директором. На цій посаді вона з 1989 року.
  Очоливши
музей-садибу, пані Ольга панікувала передусім через те, що мало знала про Леся Курбаса. Довелося стільки всього перечитати, що голова, здавалося, не витримає перенавантаження інформацією. Пригадує, як день і ніч читала, а потім переповідала, походжаючи по хаті, тренувалася перед дзеркалом…
   Пані Ольга адаптувала за роки праці свою екскурсію для людей різного віку й зацікавлень, її слухають навіть діти. Щодня працює над собою, удосконалюється і не думає про відпочинок. Єдиний син Михайло мешкає з родиною в Тернополі, внучки вже дорослі — бавити нікого, господарки майже нема…
    Василишин, О. Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса: нарис-путівник / Ольга Василишин; вид. 1-е. – Тернопіль: Укрпрінт-Захід, 2007. – 82 с.: іл. – (до 120-річчя від дня народження Л. Курбаса).

    Нарис-путівник знайомить з експозицією меморіального музею-садиби Леся Курбаса в селі Старий Скалат на Тернопільщині, де пройшли дитячі та юнацькі роки видатного українського режисера, актора, великого мислителя, організатора театрів, педагога і публіциста, драматурга і перекладача, сценічного діяча і театрального філософа, народного артиста України. Її складають численні документи, фотографії, афіші, листи, спогади сучасників, особисті речі. Експонати музею розповідають не лише про життєвий та творчий шлях Л.Курбаса, а й про його учнів та однодумців, які працювали з ним на підмостках театральної сцени в 20-х - початку 30-х років минулого століття.
     Видаючи цей нарис-путівник, ставимо за мету ознайомити читачів з творчістю режисера, допомогти серцем відчути його співзвучний ритм до нашого сьогодення та викресати в душі вогонь високого патріотизму.
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря