Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Бібліотечні проекти » Літературна карта » Підволочиський район » Йосип Свіжак
 

    Йосип Свіжак народився 1 червня 1955 р. у м. Скалат Тернопільської області. Поет, перекладач, лікар. Закінчив Скалатську середню школу в 1972 році, служив у Радянській Армії (1973-1975). Закінчив у 1982 році Тернопільський державний медичний інститут (нині ТДМУ), однорічну інтернатуру, був направлений в м. Чортків, де працює і сьогодні.
Літературну творчість почав з 1993 р., з публікацій у районній газеті. Друкувався в літературних альманахах "Подільська толока" та "Збручанське літо", журналах "Золота Пектораль", "Літературний Тернопіль", "Перевал". Член Національної спілки письменників України (2007).
Видані книги:
"На зламі тисячоліть" (1999), "Ніжний манускрипт" (2004), "Пізні кетяги" (2006), "Подорожній" (2010).Свіжак, Й. Д. Подорожній: поезії / Й. Д. Свіжак. - Тернопіль: Терно-граф. - 2010. - 96 с.

Напевно, хаотичність і суєтність нашого часу наштовхують сучасних митців на пошуки рівноваги, спокою, тиші. Лірика Йосипа Свіжака позначена філософським началом, яке розгортається у цілісне і змістовне буття, наповнюється метафоричністю та багатозначністю слова.
Поет розмірковує про реалії буття, проблеми суспільного і морально-етичного плану. Мистецькі алюзії надають громадянській ліриці И. Свіжака вишуканості, а іронічні підтексти, своєрідна строфічна будова та специфіка римування - модерності. Але, здається, смислом поезії є майстерно передані почуття і переживання автора, його радість і біль, захоплення і обурення, його внутрішній світ.
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря