Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Бібліотечні проекти » Літературна карта » Козівський район » Тимофій Бордуляк
 

    Тимофій Гнатович Бордуляк народився 2 лютого 1863р. в с. Бордуляках, Бродівського повіту на Львівщині, в селянській родині.
   Вчився у Львівській українській гімназії і на богословському факультеті Львівського університету, після закінчення якого був священиком і вчителем у різних селах Західної України.
    Літературну працю розпочав у 1887р., надрукувавши в журналі «Зоря» вірш «Русалка». В 1899р. у Львові вийшла збірка оповідань письменника «Ближні». В 1903р. у Києві видано книжку «Оповідання з галицького життя», в якій передруковано більшість творів першої збірки. Після того письменник опублікував у періодичних виданнях ще сім творів («Жура», «Передновок», «Прохор Чиж» та ін.).
    Помер Тимофій Бордуляк 16 жовтня 1936р. в с. Велика Ходачка на Тернопільщині.Бордуляк, Т. Г. Твори / Т. Бордуляк; упоряд., передм. та приміт. О. Є. Засенка,— К.: Дніпро, 1988 — іл. 373 с.

До книжки письменника-реаліста Т. Бордуляка (1863—1936), який належить до демократичного крила західноукраїнської літератури кінця XIX — початку XX ст., увійшли оповідання, поезії, листи. Сила його творчої спадщини — в глибоко художньому зображенні життя знедоленої бідноти. В його творах показуються поневіряння галицьких селян в еміграції, розвінчується антинародна роль буржуазної інтелігенції, розкриваються класові протиріччя.
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря