Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Бібліотечні проекти » Літературна карта » Теребовлянський район » Ірина Дем'янова
 

     Ірина Дем'янова народилася 26 серпня 1955 р. у с. Нова Брикуля на Теребовлянщині. Письменниця, публіцист, редактор. Член НСЖУ (2001), НСПУ (2005). Пише вірші та прозу. Відредагувала понад 150 книг, до значної їх частини написала передмови. У творчому доробку - низка публіцистичних та літературознавчих статей, історико-краєзнавчих розвідок, сценарії телефільмів "Небо любові" (1994) і "Я відшукаю папороті цвіт" (1996 р., у співавторстві з Я. Гевком). Організувала та певний час очолювала літературно-мистецьку студію "Восьма нота" при Тернопільській обласній бібліотеці для дітей.
У 2004-2008 pp. - керівник-науковий редактор редакції енциклопедичного довідника "Тернопільщина" ("Тернопільський енциклопедичний словник"). Зараз на творчій роботі.
Видані книги:
"Допоки день" (2000), "Увійти двічі" (2003), "Дві зорі на овиді" (2005), для дітей: "Забавлянка", "Чи втікав би з річки рак?" (обидві - 2005), "Ловитва вітру" (2007; спільно з І. Потієм), "Л..." (2008), "Комарики-дзюбрики", "Мандолінова оркестра (обидві - 2010).
Дем'янова, І. В. Допоки день: поезії / Ірина Дем'янова; худ. оформл. В. Гевка. — Тернопіль: Джура, 2000. - 116с.

Збірка поезій Ірини Дем'янової "Допоки день" скомпонована з віршів, написаних в середині вісімдесятих та другій половині дев'яностих років.
Поетеса передає найтонші нюанси почувань людини, що прагне зберегти самобутність у цьому складному, перемінному світі.
Метафоричність і душею виболена сутність вірша, що несе в собі потужний заряд духовності та добра, приваблюють, не полишають в спокої.


Дем'янова, І. Комарики-дзюбрики / Ірина Дем'янова. -  Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2011. - 168с.
Дем'янова, І. Л... Поезії. Етюди: вірші та етюди про кохання / Ірина Дем'янова. - Тернопіль: Збруч, 2008. - 128 с.

Пам'ятаєте із "Пісні пісень" Соломонових: "... поклади ти мене, мов печатку, на серце своє, мов печать, на рамено своє, бо сильне кохання, як смерть. Воно - полум'я Господа, води великі не зможуть згасити його, ані ріки його не заллють..." Отже - сильніше від смерті.

Оця книжечка стверджує - сильніше!
Дем'янова І., Потій І. Ловитва вітру: поезія / І. Дем'янова, І. Потій. - Тернопіль: Воля, 2007. - 264 с.

Ця книга - своєрідна новація - літературний тандем поетів, творчість яких різниться за стилем, але суголосна за сприйняттям світу. Автори пішли на певний експеримент, не підбираючи віршів-перегуків, не дроблячи збірку на розділи. Як нестримно й парадоксально плине життя, в котрому всі принади й усі клопоти не що інше, як ловитва вітру, так довільно скомпонована ця збірка, що сприймається цільно й неординарно.


Дем'янова, І. Мандолінова оркестра: увиразнене / Ірина Дем'янова, І. Потій. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2011. - 160 с.

Увиразнене — вибране з оприлюднених та нових віршів, суголосних нинішньому світовідчуттю авторки. Найсуттєвіше тут — любов.

 Ірина Дем'янова. Увійти двічі... /Ірина Дем'янова. - Тернопіль: Воля, 2003. - 60 с.

У начебто звичайному побачити блискітки дива і щедро тим відчуттям поділитися має здатність авторка цієї книжки.
Попри болісне усвідомлення енгармонійності — прагне до Гармонії, попри обійми хаосу та рутину буднів — має втіху споглядати світ. Її вірші щирі, гранично відверті, їм притаманні метафоричність і мелодика.

Ірина Дем'янова Забавлянка: вірші, загадки, швидкомовки / Ірина Дем'янова. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2005. - 16 с.


Дем'янова, І. Чи втікав би з річки рак?: вірші, загадки, швидкомовки. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2005. - 16 с.
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря