Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Мій рідний край » Наш край — Тернопільщина » Замки та палаци Тернопільщини » Бережанський район » Біщенський оборонний костел
                                                                
   Оборонний костел у Біще
— культова споруда, розташована у селі Біще, Бережанського району. Знищений під час Другої Світової війни.
    Поблизу костелу є польські поховання 16-20 століть. Значний вплив на архітектуру костелу зробило його оборонне значення. У ньому поєднуються романський стиль та Ренесанс.
      Щодо будівничих, то різні джерела вказують на те, що цей храм споруджували відомі архітектори зі Львова та Бережан.
     Споруда у плані нагадує форму хреста із прибудовою на заході, поблизу абсиди. Зі східного боку над входом споруджена вежа. Фасад оздоблюють скульптури Діви Марії із Малим Ісусом та Ієроніма Стридонського. На оборонний характер споруди вказують товсті стіни та бійниці у північній та південній частині споруди. Вікна виконані у готичному стилі. Дах не зберігся.
      Костел до ІІ Світової війни славився своїми майстерно виконаними скульптурами, які до сьогодні збереглись лише на фасаді. Інтер'єр до сьогодні добре зберігся. Хори до сьогодні добре збереглися. Дах із середини виконаний у вигляді нервюр, на зовнішній стороні яких зараз ростуть дерева.
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря