Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Скарбничка методиста » Ділимось досвідом » Гусятинська централізована бібліотечна система
Шановні колеги!
Бібліотеки для дітей постійно набувають та примножують досвід роботи в залученні дітей до книги, до читання. Вас зможе зацікавити нетрадиційна методика та досвід роботи Копичинецької міської бібліотеки для дітей у даному напрямку, прикладом став проведений конкурс „Читайлик” для учнів 1-4 класів.

Гусятинська ЦБС
Копичинецька міська бібліотека для дітей

Конкурс «Книгоманія. Найкращий читач року» дуже сподобався копичинчанам, особливо тим віковим категоріям, які не заявлені в конкурсі, тобто молодшим читачам - учням 1-4 класів. Вони так гамірно і наполегливо просилися на конкурс, що бібліотека змушена була піти їм на зустріч.
В рамках реалізації творчої програми «Традиції та інновації в обслуговуванні читачів молодшого шкільного віку» ми розробили умови конкурсу для читачів учнів 1-4 класів. Діти назвали його «Читайлик».
Проходив конкурс, як і належить читачам цієї категорії, не дуже довго але інтенсивно з 17 березня по 10 квітня 2009 року. На дошках оголошень в школах були вивішені умови конкурсу та оговорені нагороди.
На превелике здивування бібліотекарів і, чесно кажучи, несподівано в перший же день з 12.30 до 14.30 відділ обслужив 52 учасники. І такий бум тривав протягом перших двох тижнів. Далі пристрасті трохи вгамувались але азарт і накал не минав до самого фінального дня. В боротьбу за призові місця включилися всі класи, діти самі приводили до бібліотеки записуватися своїх друзів. Приємним було те, в що в конкурс включились не лише діти і вчителі, а й батьки, бабусі і дідусі. Батьки так наполегливо контролювали процес, що в деяких випадках виникали навіть абсурдні ситуації.
При підведенні підсумків довелося враховувати досягнення кожного окремо взятого читача. Боротьба накалялася і, щоб розрядити емоції, ми ввели бальну систему оцінки, куди ввійшли бали:
  • за відвідування;
  • кількість книговидач;
  • систематичне чи разове читання;
  • вміння спілкуватися за прочитаним текстом;
  • користування абонементом і читальним залом;
  • користування платним абонементом;
  • наявність заборгованості за поточний і попередні роки;
Так чи інакше до фіналу дійшли всі бажаючі. В урочистій обстановці дітям вручили нагороди. Учням ЗОШ №2 - на святі «Прощання з буквариком» учнів 1 го класу, вони ж і вибороли головний приз - бонус 1 ООгр.
Учням їх класів ЗОШ №1-гімназії дарунки вручили на дитячому ранку «Про маму нашу рідну, ти пісню заспівай», присвяченому Дню матері.
Конкурсантів 2-4 класів ЗОШ №1 -гімназії вшанували на урочистій лінійці. Кілька дітей ЗОШ с. Котівка, які самостійно включилися в конкурс, бібліотека нагородила на лінійці присвяченій останньому дзвінку.
Відносно нагород. Грошовий бонус надали меценати; Відділ культури і туризму Густинської РДА та Копичинецька міська рада - грамоти і подяки; бібліотека ж нагородила всіх переможців книгами.
Всі нагороджені світилися від щастя. На жаль не обійшлося і без сліз і щоб, хоч якось заспокоїти ситуацію, бібліотека пообіцяла дітям продовжити конкурс на наступний рік.
Приємно відзначити, що маленькі «чомучки» вже від вересня штурмують бібліотеку, з нетерпінням чекаючи конкурсу «Читай лик - 2010».
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря