Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Мій рідний край » Наш край — Тернопільщина » Замки та палаци Тернопільщини

   Тернопільщина доволі насичена пам’ятками архітектури. Саме тут зосереджена основна частина замків України. Та вціліти вдалось не усім спорудам. Багато архітектурних пам’яток знаходилось у сільській місцевості, де тамтешні мешканці, не підозрюючи про цінність споруд, завдають їм непоправної шкоди.
    У XIV-XV ст. на Тернопільщині було побудовано 8 замків. У XVI – XVII ст. на теренах нинішніх обласних меж побудовано 27 замків.
    Будівництво такої великої кількості замків в XVI-XVII ст. на Тернопільщині було закономірним, оскільки регіон Поділля - за своїм геоположенням, завдяки якому він часто опинявся в епіцентрі політичних і військових змагань великих держав Європи й Азії.
   Під час повстання Б. Хмельницького багато замків було зруйновано, але найбільше було зруйновано замків під час нападів турків. Мали місце організовані руйнування замків з боку держав, що встановлювали своє панування над краєм. Так, в часи Австро-Угорщини окремі замки були розібрані до основи (у Тернополі, Ягільниці Чортківського району).
    У XVIII столітті замки майже не відбудовувались. Укріплення перероблялись на фабрики сукна і селітри, або на житлові приміщення для резиденцій власників.
 Серед замків, що збереглися до ХХ ст. на території Тернопільщини найвизначнішими є – Теребовлянський, Збаразький, Кременецький, Бучацький.
   Багато замків було побудовано на місці старих дерев'яних укріплень (замок у смт. Микулинці, м. Кременці та ін. ).
   Хоч більшість замків збереглися в пошкодженому стані, але їх велич і краса, що поєднується з природними краєвидами, привертає до себе увагу. І це не випадково, адже народні майстри минулого будували їх з відчуттям рельєфу, пейзажу навколишньої місцевості.


 
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря