Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Про нас » Відділи бібліотеки » Відділ комплектування і обробки літератури » Бібліотека вдячна
Книгозбірня вдячна "Дому книги" за подаровану літературу 
до Всеукраїнського дня бібліотек


   Блюменталь, К. Стів Джобс - людина, яка мислила по-іншому / Карен Блюменталь; пер. з англ. І. Бондаренко.  — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. — 288 с.

    Запаморочливі злети та не менш карколомні падіння комп’ютерного гуру Стіва Джобса описано в цій книзі. І все ж успіхів було куди більше. Тому людство і здригнулося від звістки про його смерть у 2011 році...
    Такі особистості приходять у наш світ, щоби радикально його змінити. Джобсові таке вдалося, унаслідок чого зараз живемо в ері комп’ютерів, згадуючи добрим словом піонерів цієї справи.

    Дивокрай: читанка з природознавства в 2 ч. Ч.1.: Свійські та дикі тварини / упоряд. І. П. Січовик. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. — 224 с.: іл. — (Цікаве природознавство).

   Любов до рідного краю починається зі всього, що оточує нас у дитинстві: від материнської колискової до синього неба, під яким милує око дивовижний світ природи.
    У читанці «Дивокрай» зібрано художні твори про свійських і диких тварин. Вірші, загадки, прислів’я та приказки, скоромовки, усмішки, народні казки та легенди, а також оповідання українських класиків і сучасних письменників нагадують про те, що ми в цьому світі не одні, поряд з нами — брати наші менші.
    Книжка розрахована на широке коло читачів. Її з успіхом використають вихователі дошкільних навчальних закладів й учителі початкових класів у навчальному процесі, а також батьки для читання у родинному колі.

   Дивокрай: читанка з природознавства в 2 ч. Ч.2: У небі, на землі, у воді. Птахи, комахи, риби та інші тварини рідного краю / упоряд. І. П. Січовик. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. — 240 с. — (Цікаве природознавство).

   Збірник художніх творів, упорядкований відомим дитячим письменником Ігорем Січовиком, допоможе дітям краще пізнати тваринний світ рідного краю.
    Книга складається із трьох розділів: «У небі», «На землі», «У воді». У кожному розділі подано загадки, скоромовки, вірші, прислів’я та приказки, усмішки, оповідання, казки та легенди про тих тварин, для яких рідними стихіями є небо, земля, вода.
   Для вихователів дошкільних навчальних закладів, учителів початкових класів, молодших школярів, а також дбайливих батьків, бабусь і дідусів.
   Пономаренко, М. Сонячні зайчики: вірші, оповідання, казки, п’єси / М. Пономаренко; худ. Є. Рудюк. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. — 144 с.: іл. - (Українські письменники — дітям).

   У цьому збірнику вміщено вірші, казки, оповідки, п’єски, загадки тощо. Книга — цікава, пізнавальна та ненав’язливо повчальна; принесе втіху батькам і дітям під час сімейного дозвілля; прислужиться педагогам дошкільних закладів та організаторам шкільних тематичних святкувань.
    Для дошкільного та молодшого шкільного віку.    Чумарна, М. І. Розкажу вам казку: проза / М. І. Чумарна; худ. М. Михалюк. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. — 128 с.: іл. - (Українські письменники — дітям).

    Весь світ довкола — справжня казка: якщо уважно приглянутися до життя різних рослин, тварин — то ми дізнаємося багато цікавого й неймовірного про те, що оточує нас щодня.
   А якщо заглянути в далекий космос? Уявити собі, що там живуть схожі на нас істоти, які теж хочуть з нами дружити?
   Про казкові пригоди своїх героїв на рідній Землі розповідає нова книжка Марії Чумарної «Розкажу вам казку», в якій ви зустрінетеся з веселим і кмітливим інопланетянином Лумпумчиком, з жителями незвичай¬ної Планети Рожевого Світанку, — і обов’язково знайдете своїх друзів!
 
 Бібліотека вдячна Григорію Усачу за подаровану книгу.
Читачі люблять і читають Ваші книги, яких у нашій бібліотеці є чимало   
Усач, Г. Щасливі тижні казкаря: казкові оповідки, віршовані казки, наказкована повість / Григорій Усач; худ. Вольф Бульба. - Тель-Авив: Beit Nelly Meclia, 2014. - 80 c.6 іл. 
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:
 

     Баліцька, М. Подільська Ластівка у Таврійському краї...: [для мол. і старш. шк. віку] / Марія Баліцька. - Тернопіль: Горлиця, 2014. - 64 с.: іл.

    Книга члена Національної спілки письменників України Марії Баліцької запрошує маленьких і юних читачів у захоплюючу, сповнену неймовірних пригод подорож цікавими місцинами Поділля, Галичини і Таврійського краю разом із тринадцятирічною дівчиною Мар ’янкою.
    Залюбленість героїні у красу довкілля допомагає долати розмаїті перепони, які зустрічаються їй на шляху, сприяє розширенню кола друзів, серед яких - весела ластівка, прудконога ящірка, працьовита бджола, сірий журавель...
     Книга “Подільська Ластівка у Таврійському Краї” навчає за будь яких умов залишатися собою, завжди робити добро, несхитно вірити у справедливість Законів Всесвіту, пам 'ятаючи: що людина сіє - те й пожинає...
     Наскрізною ниткою проходить у книзі ідея гармонії Людини і Природи та усвідомлення життєвої Мудрості: де народились - там маємо цвісти!

   Безкоровайний, Є. І. І так живу…: поезії / Є. І. Безкоровайний. – Тернопіль: Терно-граф, 2012. – 240 с.

    До цієї збірки поезій увійшли нові та оприлюднені раніше вірші – від подивування до захоплення перед найбільшим Господнім дивом – життям. У виданні явлено усе розмаїття тем – від інтимної до громадянської лірики, що якнайповніше розкриває творчу сутність поета.
Бойко, В. Стежини мрій: поезії / Володимир Бойко; передмова В. Я. Кравчук. - Тернопіль: Терно-граф, 2014. - 120 с.

   До нової збірки Володимира бойка увійшли поетичні твори, написані в різні роки у жанрі інтимної лірики, а також переклади українською мовою ліричних віршів відомого російського поета Сергія Єсеніна.

    Газилишин, Б. В. Промінь правди / Б. В. Газилишин, В. А. Липницький. - Тернопіль: Політек, 2014. - 240 с.: іл.
    Головин, Б. Христові обручниці / Богдан Головин; Тернопільський обласний осередок Наукового товариства ім. Шевченка; передмова О. В. Козак. - 2-ге вид. доповн. - Тернопіль: Терно-граф, 2013. - 214 с.: іл.


   У книжці зібрано матеріали про монахинь Української Греко-Католицької Церкви, їх ревне служіння Богові, самовідданна, повна небезпек діяльність у роки підпілля УГКЦ (1946-1989).
   Видання адресується душпастирям, монахам, монахиням і мирянам, дослідникам історії УГКЦ, краєзнавцям, педагогам, працівникам культосвітніх закладів, студентській і шкільній молоді, широкому колу читачів.    Кузишин, І. Великодня писанка / Іван Кузишин. - Тернопіль: Воля, 2009. - 47 с.: іл.   Ляхевич, В. Скарби Скарабея: філософський роман у монологах та есе / Валерій Ляхевич. - К.: Знання, 2011. - 269 с.

   У запропонованому творі автор звертається до священної книги зороастрійців “Авеста” та змальовує реальний образ Заратуштри — першого в історії людства духовного месії. А також у романі йдеться про “Кобзар” Тараса Шевченка — Євангеліє Волі. То хто ж у цьойу разі Він — Шевченко? Ось на що спрямовує читача автор “Скарбів Скарабея”. Та переказувати зміст роману нема жодного сенсу. Тим паче, роману філософського. Його варто читати. Вдумливо зосереджуючись якраз на відступах у ньому.
    Розраховано на широке коло читачів.

    Полякова, Т. Синяя погода: стихи: [для дошк. та младш. шк. возраста] / Татьяна Полякова; худ. Александр Михнушев. - К.: Преса України, 2013. - 47 с.: іл.    Твардовський, Т. Українській нації призначено вижити / Петро Твардовський. - Тернопіль: Терно-граф, 2013. - 320 с.: іл. 

   У книзі “Українській нації призначено вижити” відомого українського прозаїка, літературознавця, публіциста, редактора, педагога, громадського діяча, члена Національної спілки журналістів України та Наукового товариства ім. Т. Шевченка Петра Твардовського вміщені різножанрові твори останнього двадцятиліття. Він — уродженець Тернопілля, нині мешкає у США і вболіває за долю кревної землі прадідів та будучину рідної держави. Твори представлені у таких розділах видання: “Непередбачені дороги мого життя”, “Люди і долі”, “Історія і краєзнавство”, “Актуальні інтерв'ю”, “Подорожуючи Україною”, “Проблеми українства на порозі ХХІ століття”, “Українське шкільництво в США”. Подані твори автора публікувалися у часописах та журналах України, США, Канади, Англії. Пропонується читачам дуже цікавий літературний пласт творів, які мають глибоку духовну сутність і патріотичне спрямування. Книга розрахована на масового читача.
Шморгун, Є. Сніги непочаті: історичний роман / Євген Шморгун; худ. Інна Нагорна. - Рівне: Азалія, 2005. - 344 с.

    У романі широко відтворено події кінця XIV - початку XV століть, коли на Волині жив і діяв один із засновників славного роду українських князів Острозьких - Федір Данилович, який згодом був канонізований до числа Святих Православної Церкви.Бібліотека вдячна автору за подаровані книги:


Гром, Е. Казки Грома / Едуард Гром; іл. П. О. Гімпеля. - Херсон: Графіка, 2013.- 54 с.: іл.

   Ця книга - послання до маленьких читачів, до наших діток. Саме вони - наше майбутнє, наша радість. Ці казки роблять світ, де панує добро і мрії, кольоровим. Чарівні герої казок допоможуть дітям бути розумними, цікавими, щасливими. Бо коли діти вірять у добру казку, вона обов'язково здійсниться.

  Гром, Е. Небесний край / Едуард Гром. - Херсон: Графіка, 2014.- 63 с.

До нашої бібліотеки надійшла невеличка бандероль із подарунком – книгою юної письменниці з Києва Соломії Караєвої «Пригоди в затоці Риб’яче Око», яку люб’язно надіслала мама Соломійки Ірина Караєва.
    Це зворушлива добра казка для дітей дошкільного віку про життя і пригоди мешканців підводного світу, яку проілюструвала дев’ятирічна Софійка Пластун - учениця Київської дитячої школи мистецтв № 1. Авторці казки Соломії Караєвій 11 років, вона навчається у Кловському ліцеї іноземних мов № 77 у Києві.


    Караєва, С. Пригоди в затоці Риб’яче Око: казка: [для дітей дошк. віку] / Соломія Караєва; худ. С. Пластун. – К.: Стилос, 2014. – 24 с.: іл.
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:

   Альбрехт Джером, Г. Євангеліє від Матвія: народна Біблія / Г. Джером Альбрехт, Міхаель Д. Альбрехт; пер. з англ. Т. Коковського; худ. Гленн Майєрс. - К., 2013. - 454 с.

    Збірка Народної Біблії є Біблійними коментарями для всіх людей. Автори цієї збірки служили парафіяльними пастирями, викладачами коледжів, або професорами семінарій, багато хто служив із суміщенням вказаних служінь. Кожен автор розпочинав працю з єврейського або грецького оригіналу, а потім працював над тим, щоб донести послання Божого Слова християнам, які зіштовхуються зі стресами та спокусами щоденного життя. Дві важливі правди скеровують всі ці коментарі.
    Перша — Біблія є Божим натхненним Словом і тому вона є правдивою і надійною.
    Друга — центральним посланням всієї Біблії є Ісус Христос.
Коли Матвій покинув свою працю на митниці у Галілеї, аби піти за Ісусом, - він став очевидцем служіння Спасителя. Його запис особливу увагу звертає на вчення Ісуса та запевнює віруючих про те, що Ісус - Месія, передвіщений великою кількістю Старозаповітних пророцтв. Через це його Євангеліє стало першою книгою Нового Заповіту.
   Семенів, О. Є. Тернопільщина у вихорі війни (весна-літо 1944 року): монографія / О. Є. Семенів. - Тернопіль: Астон, 2013. - 176 с.: 24 іл.

   У книзі комплексно розглянуто роль Тернополя і Тернопільщини у військових операціях Другої світової війни протягом 1944 року. У виданні визначено хронологію звільнення Тернопільщини від німецької окупації, розкрито особливості проведення Проскурівсько-Чернівецької та Львівсько-Сандомирської наступальних операцій на території області, окреслено особливості їх підготовки та характерні риси проведення. Книга «Тернопільщина у вихорі війни» є комплексною розробкою, що покликана дати зважену оцінку подій 1944 року на Тернопільщині.
Видання ілюстроване фотоматеріалами, схемами, таблицями, що характеризують воєнні події 1944 року на Тернопільщині. Для широкого кола читачів, науковців, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією Тернопільщини.


   Мацко, І. О. Рости, моє деревце, з міцного коріння / І. О. Мацко; худ. К. Бібка. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - 36 с.: іл.


   Шморгун, Є. І.  Твори в трьох томах. Том 1 / Є. І. Шморгун. - Рівне: Азалія, 2007. - 488 с.

    До першого тому творів українського письменника Євгена Шморгуна ввійшли оповідання із книг «Забуті боги предків», «Мова зела», «Зелені сусіди»,«Ключ-трава», «Тиха радість» та інших. Окремі оповідання відомі читачам із шкільних підручників.   Коковський, Т. Я вдячний, Господи, тобі: поезія, переклади / Тарас Коковський. - К., 2013. - 72 с.: іл.

  Бокач, С. Містечко на пагорбі: повість / С. Бокач. — Тернопіль, 2014. — 280 с.

   
Не завжди дитина може стати тим, ким мріє, але ким би вона не стала, головне, щоб була людиною з любов’ю та добротою в серці та світлом у душі. Такій людині добре самій і тим, хто її оточує.

Кушнєрова, Н. П.Пригоди з Ледведиком: казкові повісті / Наталія Кушнєрова; худ. А. П. Василенко. - К.: Веселка, 2012. - 231 с.: іл. - (Пригодам - ура!).

   Чи кожен може похвалитися другом, який вміє передавати думки на відстані, за лічені секунди долати сотні кілометрів, змайструвати генний відновлювач, послати в політ яхту й козу Маркізу? А ось Максимкові пощастило: в нього є такий друг! Про веселі й дуже незвичайні пригоди друзів розповіла в повістях «Мій друг Ледведик» та «Канікули з Ледведиком» письменниця Наталія Кушнєрова.
  Проріст: літературний альманах. Вип. 9. - Рівне: Азалія, 2012. - 60 с.: іл.

В альманасі вміщено кращі твори переможців традиційного конкурсу «Перло многоцінне», проведеного обласною «Просвітою» в 2012 році до Дня української писемності та мови.
    Проріст: літературний альманах. Вип. 6. - Рівне: Азалія, 2010. - 64 с.: іл.
 
   
  В альманасі вміщено кращі поетичні, прозові та публіцистичні твори переможців традиційного конкурсу «Перло многоціпне», проведеного Рівненською обласною організацією ВУТ «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка серед учнівської молоді у 2009 році до Дня української писемності. 
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:
 

     Дем'янова, І. В. Вервиця: календарик святкувань у віршах, оповідках, загадках / Ірина Дем'янова; худ. І. Козій. – Тернопіль: Богдан, 2013. – 36 с.: іл.   
    Дем’янова, І. Слон, слониха, слоненя…: Рахункові загадки / Ірина Дем’янова; худ. І. Крамар. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. - 24 с.: іл.   Дем’янова, І. Цікавий зоосад: віршики про диких тварин / Ірина Дем’янова; худ. М. та О. Дмитрук. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2012. – 24 с.: іл.

 

   Антощак, М. В. Воістину люблю: поезії / М. В. Антощак. – Тернопіль: Терно-граф, 2012. – 124 с.

    У збірці поезій "Воістину люблю" молодого автора Миколи Антощака із Бердянська Запорізької області розкриваються почуття любові до рідного краю, матері-України. Вірші озиваються відкритістю, одкровенням, почуттям вдячності близьким та рідним людям.
     Молодий поет намагається висповідатися перед читачами за пережите і переболіле. Поезія його безпосередня, щира і відкрита. Тематика творів різноманітна — від патріотичної до інтимної лірики.
      Книга розрахована на масового читача.


   Стронський, І. А. Вірші глухонімого / Іван Стронський; худ. В. Якубовський. – Тернопіль: Горлиця, 2009. – 32 с.: іл.

    «Вірші глухонімого» - третя подорож у поетичний світ Івана Стронського - поета із Заліщицької землі, дві перші: «Таріль соняху» - 1993 р., «Провіяні зерна» 1999 р. знайшли своїх прихильників і стали бібліографічною рідкістю.


     Стронський, І. А. Зоряні литаври: поезії / Іван Стронський. – Чернівці: Друк Арт, 2011. – 176 с.

 
 Нова збірка автора, написана впродовж усього творчого періоду, захоплює своєю щирістю, ліризмом і мелодійністю, філософським баченням і розумінням життя. Книга не залишить байдужим жодного читача.
     Семенів, О. Є. Тернопіль у вогні: хроніка подій весни 1944 року / Олександр Семенів. – Тернопіль: Терно-граф, 2011. – 192 с.

    Видання висвітлює хід військових подій Другої світової війни, що наклала величезний відбиток на життя та розвиток міста Тернопіль. Тернопільщина, в силу свого стратегічного розміщення, стала місцем масштабних бойових дій у 1944-му році. На її території в надзвичайно складних умовах відбуваюсь німецько-радянське військове протистояння, що позначилось на житті майже коленого населеного пункту краю. Книга "Тернопіль у вогні" є комплексною розробкою, що покликана дати зважену оцінку подій того часу на Тернопільгцині та безпосередньо у місті Тернопіль.
     Видання ілюстроване великою кількістю фотоматеріалів, військових карт, таблиць, що показують події періоду Другої світової війни на території нашого краю.
   Для широкого кола читачів, науковців, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією Тернопільщини.
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:
   

    Гриб, А. Терновий спалах: роман-хроніка / Антон Гриб. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2012. — 288 с.: іл.

   У другій книзі автобіографічного роману Антона Гриба висвітлюються окремі сторінки з творчого життя маловідомих художників і майстрів народної творчості Тернопільщини другої половини XX ст У ній ідеться і про багатьох інших людей, про складні стосунки між ними в період кардинальних перемін у житті держави і суспільства про роль художника та естетичний вплив його творів на душі людей.
    Для шанувальників образотворчого мистецтва та для широкого кола читачів.
 

 
   Балух, Л. Індичка: для дітей мол. шк. віку / Люба Балух; худ. Н. Луцишин. - Львів: Мульти Арт, 2011. - 12 с.: іл.

    Балух, Л. Мартусині уроки: повість / Люба Балух;. худ. Н. Луцишин. - Львів: Мульти Арт, 2014.- 60с.: іл.

    Період лихих дев’яностих поставив на коліна український народ. Фінансова криза розлучила чимало сімей. Тисячі наших земляків поїхали за кордон шукати кращої долі. Старенькі батьки та недоглянуті діти зосталися в Україні.
    Школярка Мартуся — одна з них. Чи зможе покинута родиною дівчинка вижити у цьому світі? Чи вистачить у неї сили і мужності самотужки побороти дорослі проблеми, що тягарем лягли на дитячі плечі? Чи є надія на краще майбутнє?
   Драматичний початок та щасливий кінець повісті змусять замислитись над істинними цінностями життя. Міцний духовний стержень та вчинки головної героїні приємно здивують читача і відгукнуться в серці повагою до сильної духом дівчинки.

   Балух, Л. Пригоди Оленки, або 28 копійок: для дітей мол. шк. віку / Люба Балух; худ. Н. Луцишин. - Львів: Мульти Арт, 2013. - 28 с.: іл.


    Балух, Л. Пригоди півника Рудька та курочки Зозульки: для дітей мол. шк. віку / Люба Балух; худ. Н. Луцишин. - Львів: Мульти Арт, 2012. - 28 с.: іл.
   
   Балух, Л. Чарівні кульки для Асі: для дітей сер. шк. віку / Люба Балух; худ. Н. Луцишин. - Львів: Мульти Арт, 2011. - 32 с.: іл.


 
 

   Павленко, М. Г. Чемний жолудь: вірші для дітей / Марія Павленко. - Житомир: Рута, 2012. - 24 с. - (Пізнай свій рідний край).
 
   Творчість відомої письменниці Марії Павленко багатогранна. Вона - лауреат Міжнародної премії ім. Грабовського, обласних - ім. Клименка та «Дідусева казка». Її книжки здобували перемогу на обласних конкурсах «Краща книга року», схвалювалися до друку як соціально значущі.
  Марія Павленко завжди поряд з молоддю. Вона і досьогодні опікується юними талантами, веде не одне літоб'єднання в навчальних закладах. Готує книжки початківців до друку, спілкується з дітьми різного віку на виступах, презентаціях книжок, літературних святах. Наша землячка - завжди в дорозі, в зростанні, при нових літературних набутках.
   Немає сумніву, що попереду - нові обрії, простір для образного осягнення поетичної дійсності світу задля рідного краю, найбільшою цінністю і надією якого є діти.


   Паронова, В. Щедре Різдво: оповідання / Віра Паронова; худ. Є. Рудюк. - Тернопіль: Тернопільсько-Кременецька єпархія, 2013. - 32 с.: іл.
 
Павленко, М. Г. Великий Мандрівник мені сказав...: рубаї / Марія Павленко. - Житомир: Рута, 2010. - 232 с.  
 
В новій книжці про відому українську поетесу Марію Павленко йдеться про її життєвий шлях та вагомий внесок в національну літературу за півстоліття плідної праці, а також поцінування її творчості визначними майстрами красного письма, науковцями, журналістами.
    Окремим розділом «Ритми рідного краю» представлені вірші, присвячені людям і подіям Житомирщини.
   Поезія Марії Павленко славить працю трудівника, вчить любити і цінувати нашу країну, знати її героїчне минуле, берегти рідну п
рироду і боротися за щасливе майбутнє України.
    Книжка як додатковий матеріал може бути використана учнями шкіл, ліцеїв, коледжів та студентами вищих навчальних закладів при вивченні теми «Література рідного краю».

   Павленко, М. Г.Світлінь: поезії / Марія Павленко. - Житомир: Полісся, 2008. - 236 с.

   Нова книжка житомирянки Марії Павленко започатковує і розкриває в поетичній формі абсолютно новий в українській літературі езотеричний погляд на життя людини, тісно взаємопов’язаний з Усесвітом, який, поза всяким сумнівом, має енергетичну суть, сповнену реальною фізичною енергією Любові. А де Любов, то там і Правда, там і духовні сили у людській Душі.
   Цей згусток витонченої, відшліфованої до блиску духовної поезії ратує за високу етику людських вчинків, робить людину добрішою, терпимішою до інших, світлішою, розширює виднокола її свідомості, яка рухає еволюційним розвитком усього суспільства.
   Збірник поезій «Світлінь» — це пеан Небу, Людині і Землі, одвічному єднанню між ними, заклик до плідної співпраці з довколишнім світом.


  Павленко, М. Г. Хрещаті дороги: вибрані поезії /Марія Павленко. - Житомир: Полісся, 2005. – 204 с.


   Книжки поетеси знайшли широку дорогу в світ. Нинішнє видання вибраних творів об’єднує кращі твори п’яти збірок поезії: «Любисток» (1967), «Азбука громів» (1973), «Скрижалі дружби» (1978), «Білий світ» (1985), «Житній голуб» (1990).
   «Хрещаті дороги» - це поетичні відкриття й одкровення на вічній путі Життя. Примітно, що першовитоком багатьох видрукуваних збірок і тих, які чекають на свою з'яву перед читачем, єсть завше юний «Любисток», адже в ньому начебто сконцентрована творча програма письменниці: назви «любисткових» поезій – «Білий світ», «Житній голуб», «Критична маса», «Цільність» та інші стали окремими поетичними виданнями. Цілісність творчості - яскрава ознака доробку Марії Павленко.Бібліотека вдячна авторам та читачам за подаровані книги:
 
    
   Янченко, В. А. Радар, або сонцепоклонники: роман-казка: Т. 6. Ч.2. / Віра Янченко; худ. А. Косупа. - К.: ДІЯ, 2013. — 360 с.: іл.

  У другій частині роману-казки Віри Янченко «Радар, або сонцепоклонники» ведеться розповідь про перебіг життя його основних персонажів од 2008-го року до 2012-го включно.
      Богодар і Милорада й надалі осмислюють буття «від квіток — до зірок», як завважено було і в першій частині твору. Одначе їхня спільна земна дорога обірвалася в жовтні 2010-го року... Її своєрідне продовження подається в розділі «Володар час». Події в ньому відбуваються майже за дві сотні років після нинішньої доби, проте зображуються в картинах XIX ст. 
   Шергей, Г. П. Кордишів: минуле та сьогодення / Григорій Шергей, Анатолій Лукащук. - Тернопіль: Терно-граф, 2013. - 304 с.: іл.

    У документально-краєзнавчому нарисі Григорія Шергея та Анатолія Лукащука на загальноукраїнському тлі показано від давнини до сучасності історію одного з найпривабливіших сіл тернопільської Волині - Кордишева, якому виповнюється 500 років.
   Автори віднайшли та використали великий пласт архівних та археологічних матеріалів, спогадів очевидців, інших документів.
Книга розрахована на масового читача, зокрема на вчителів, студентів, краєзнавців.
    Видання може бути використане як джерело додаткових знань, особливо при вивченні історії рідного краю.


   Прадо. Мадрид / текст Даниэлы Тарабра. - К.: Зеніт, 2011. - 159 с.: іл. - (Великие музеи мира).
 


   Семеняк-Штангей, В. Писана торба (а в тій торбі...): оповідання та інша дещиця / Валентина Семеняк-Штангей. — Тернопіль: Астон, 2012. — 116 с.

   Містичні оповідання, які пропонує письменниця В. Семеняк-Штангей у своїй новій книзі «Писана торба» (а в тій торбі...) — це дорога до... самого себе. Це світ не матеріальної природи, а духовної.
   Твори дуже актуальні сьогодні, у час Великого Переходу: з Епохи Риб в Епоху Водолія (Золотий вік).
    Книга написана для широкого кола читачів.


   


   Демкина, Т. В. Путешествие цапли / Татьяна Демкина; худ. ил. Т. В. Демкина. - К.: НПП Интерсервис, 2013. -  20 с.: ил. 25.

   Сказочная история, рассказанная в зтой книге, основана на многолетних наблюдениях автора за жизнью и поведением птиц Восточной Африки. Все персонажи имеют реальных прототипов. Иллюстрации в книге сделаны на основе авторских фотографий.
Книга предназначена для детей младшего школьного возраста.   Семеняк, В. Великі пригоди маленького люстерка / Валентина Семеняк; худ. Т. Осіпова. - Вид. 2-ге, змін. і допов. - Тернопіль: Горлиця, 2013. - 24 с.: іл.

   Книга пронизана невидимими променями Світла, Любові, Добра.
Навчає маленьких читачів любити світ і робити добрі справи.
   Ростоцька, М. Є. Англійська мова: підручник для 2 кл. загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням англійської мови / Марія Ростоцька, Оксана Карп'юк; худ Л. Бейгер, П. Тирпак. — Тернопіль: Астон, 2012. — 160 с.: іл.

    Підручник є основним компонентом навчально-методичного комплекту, розробленого на основі оригінальної авторської концепції креативного іншомовного навчання молодшого школяра, яка акцентує особливу увагу на ролі уяви та творчого розвитку учня у формуванні комунікативної компетенції. Книга продовжує серію навчальних видань авторів для початкової школи і містить навчальний матеріал, передбачений чинною Програмою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з предмета „Англійська мова” для 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів із поглибленим вивченням англійської мови. 


Бібліотека вдячна за подаровану літературу послу Канади в Україні

Трою Лулашнику


   Трой Лулашник — канадський дипломат. Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.
    У 1992 році закінчив Університет Манітоби, отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук з відзнакою (політологія). У 1995 році отримав ступінь Магістра гуманітарних наук (політологія).
    У 1996 — 1998 — працював в Комісії з ядерної безпеки Канади в якості експерта з питань нерозповсюдження ядерної зброї. З 1999 року працює у Міністерстві закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади, на посаді Старшого радника з питань політики в Агенції з ядерного та хімічного роззброєння. З 2002 року Директор Програми глобального партнерства – ініціативи, спрямованої на унеможливлення доступу терористичних груп і країн, ймовірно зацікавлених у розповсюдженні зброї та матеріалів масового знищення, до спадщини холодної війни - зброї та матеріалів масового знищення і відповідних знань і умінь в країнах СНД. З 2006 року на посаді Генерального директора Програми глобального партнерства. З 2010 року Генеральний директор Управління основних програм, відповідального за міжнародну політику та програми Канади з питань зброї масового знищення, зменшення загроз, міжнародної кримінальної активності та протидії тероризму, за участь у відповідних міжнародних форумах, таких як Саміт з ядерної безпеки та Всесвітня ініціатива для боротьби з ядерним тероризмом.
    З листопада 2011 року Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Києві.    Монтгомері, Л-М. Енн із Зелених Дахів: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів: Урбіно, 2013. - 320 с.

 
 Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!
    Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874-1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми, створено театральні постановки. «Енн із Зелених Дахів» - початок циклу, що складається з восьми книжок.


 
   Монтгомері, Л-М. Енн із Ейвонлі: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів: Урбіно, 2013. - 272 с.

   Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак...
  Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874-1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у СПІА, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми.
    Це друга книга із циклу про життя Енн Ширлі, який складається з восьми романів.З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек,
працівники нашої книгозбірні за власні кошти придбали
26 примірників книг, які поповнили фонд бібліотеки

    
    

   Ібсен, Г. Ляльковий дім: п’єси / Г. Ібсен; пер. з нор. О. Сенюк; худ. оформл. Б. Бублик. — Харків: Фоліо, 2011. — 346 с.: портр. — (Б-ка світ. літ-ри).

   Генрік Ібсен (1828—1906) — «володар дум», драматург, чиї п’єси стали явищем на рубежі XIX—XX століть і досі не сходять зі сцен усіх театрів світу. Реалізм, напружений сюжет і яскраві персонажі, накреслені пером Майстра, — не даремно Ібсена називали «Фройдом драматургії». Сила таланта дозволила йому органічно поєднувати у своїй творчості найрізноманітніші, навіть полярні, теми й ідеї, що й знайшло своє відображення в п’єсах «Підпори суспільства», «Ляльковий дім», «Привиди», «Дика качка», що ввійшли до цієї книжки.
   Портер, Е. Поліанна дорослішає: роман: [для серед. та ст. шк. віку] / Елеонор Портер; пер. з англ. В. Чайковського; іл. В. Дунаєвої. — К.: Нац. книжковий проект, 2013. — 320 с.: іл. — (Бібліотека шкільної класики).
   Портер, Е. Полліанна: роман присвячується моїй кузині Белль / Елеонор Портер; пер. з англ. В. Наливаної; іл. О. Воронкової. — К.: Країна Мрій, 2013. — 304 с.: іл.

    Роман американської письменниці Елеонор Портер, уперше надрукований у 1913 році, відомий в усьому світі. За мотивами цього твору знято кілька телесеріалів і художніх фільмів. Секрет популярності роману криється у принадливості образу Полліанни — сонячної дівчинки, "дівчинки-радості". Це захоплива розповідь про дванадцятирічне чарівне створіння, з появою якого змінилося життя в провінційному містечку. Маленька дівчинка завдяки своїй доброті, безпосередності, життєрадісності та енергійності зуміла розтопити серця людей, приречених на сіре, безпросвітне існування.
    Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.


   Свіфт, Д. Мандри Гуллівера / Джонатан Свіфт; пер. з англ. Я. Борсук; Іл. О. Чичик. — К.: Країна Мрій, 2011. — 336 с.: іл.

   У всесвітньо відомому романі англійського письменника Джонатана Свіфта описано захопливі подорожі Лемюеля Гуллівера до різних фантастичних країн. Кумедні пригоди спершу лікаря, а потім капітана кількох кораблів нікого не залишать байдужими. Неперевершений майстер сатиричного жанру висміює людські вади і дурість, засуджуючи тиранію, брехню і лицемірство.
    Для дітей середнього і старшого шкільного віку.

   Стендаль Красное и черное: роман:  / Стендаль; пер. с фр.; послесловие Т. Якимович; примеч. Б. Бунич-Ремизова; худ. оформл. Ю. Романика. — Харьков: Фолио, 2011.— 494 с.— (Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

   Стендаль (наст, имя Анри Мари Бейль, 1783—1842) — один из самых известных французских писателей XIX века. Стефан Цвейг назвал его «новым Коперником в астрономии сердца», искуснейшим психологом всех уземен и великим знатоком человеческой души. Подтверждение зтому — знаменитий роман «Красное и черное», трагическая история знергичного и талантливого плебея, мечтающего о славе Наполеона. Короткая жизнь Жюльена Сореля прошла в охоте за счастьем, которое он понимал как реализацию своей мечты. Делая карьеру, Жюльен следовал холодному расчету, но в глубине души всегда спорил с самим собой, разрываясь между честолюбием и любовью. Зто и сыграло роковую роль в его судьбе, честолюбивым мечтам не суждено было осуществиться..

   Вайлд, О. Портрет Доріана Грея: роман / Оскар Вайлд; оновлений пер. з англ. Р. Доценка; післям. Р. Доценка. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. - 520 с.: портр. - (Доросла серія).

   «Портрет Доріана Ґрея» - вершина проповідуваного Оскаром Вайлдом естетизму і водночас великої мистецької сили заперечення декадентських крайнощів цієї концепції; це один із найпарадоксальніших романів модернізму.
   За словами самого письменника, «справжня мораль цього твору полягає в тому, що всяке надуживання, так само, як і самозречення, тягне за собою покару». Моральний злочин призводить до колапсу естетики. Ще один і, можливо, найголовніший урок цього роману полягає в тому, що людина не може надміру загравати ані з мистецтвом, ані з життям.

 
   Дал, Р. Чарлі і шоколадна фабрика / Роальд Дал; пер. з англ. В. Морозова; худ. К. Блейк. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. - 240 с.

   Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала, якого часто називають «літературним батьком» Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера». ...Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження, дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі й шоколадна фабрика» — одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині...  Дерманський, С. Чудове Чудовисько в країні жаховиськ / Сашко Дерманський; іл. М. Павленка. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008. - 287 с.: іл.

   Це друга книжка майбутньої трилогії «Чудове Чудовисько». Щиро вважаю, що цією повістю Сашко Дерманський починає справджувати найсміливіші надії на успіх нової української дитячої літератури...    Дерманський, С. Чудове Чудовисько / Сашко Дерманський; іл. М. Павленка. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008. - 270 с.: іл.

   У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну Жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить дива...
   Це четверта дитяча книжка одного з найталановитіших молодих українських письменників.


   Булгаков, М. А. Мастер и Маргарита / Михаил Булгаков; послесл., примеч. Н. П. Евстафьевой; худ. Ю. Романика. — Харьков: Фолио, 2012. — 427 с. — (Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

   Роман Михаила Булгакова (1891—1940) «Мастер и Маргарита» стал классикой мировой литературы, выдержал многомиллионные тиражи. Он переведен на многие языки мира, многократно инсценирован и зкранизирован. На его сюжет созданьї музыкальные про- изведения, оперы и балеты.


  Булах, К. День кота: повість: [для мол. шк. та серед. віку] / Катерина Булах; худ. Н. Дойчева-Бут. — К.: Грані-Т, 2011. — 104 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза). 

  Дві подруги, Настя й Кароліна, у перший день літніх канікул перетворюються на кішок і мандрують знайомими околицями, аж поки не настає вечір, і їм час знову ставати людьми. Але Кароліна зникає, і знайти її допоможуть лише нові знайомі — бо з людьми тепер не поговориш...
    За фантастичним сюжетом дебютної повісті Катерини Булах, відзначеної другою премією конкурсу «Золотий лелека», прозирає природне бажання людини подивитися на себе збоку. І враження від цього захоплюючого перетворення залишаються дуже цікаві й напрочуд показові. Тут направду є над чим задуматися — передовсім над самим собою!

Гуменюк, Н. Чупакабра і чотири мушкетери: повість / Надія Гуменюк; худ. О. Кузнєцова. — К.: Грані-Т, 2013. — 192 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).

   Ви ж пам’ятаєте Радика та його друзів, кмітливих і веселих героїв повісті Надії Гуменюк «Зустріч на Босому мосту»? А новий дитячий детектив відомої письменниці ще більш захопливий — адже тут до бурхливих подій у волинському містечку Любитівка причетна ще й... чупакабра. І хай це не зовсім чупакабра й не зовсім причетна — але хтозна, чим би все закінчилось, якби не четвірка цікавих «мушкетерів». Бо насправді це дуже добре, коли всі такі різні: Соломійка — розумна і зважена, Сашко — балакучий шибеник, Олесь — начитаний відмінник, а Радик уміє всіх згуртувати. Як воно захоплююче, коли небезпека долається гуртом! Як приємно — помиритися з другом після «філософської» сварки. І як це круто — здобути авторитет навіть в очах баби Филинки.
   Матюшкіна, К. Шкарпетки нарізно!: для дошк. і мол. шк. віку / К. Матюшкіна, К. Оковитая; пер. з рос. Н. Іваничук, М. Савка; худ. К. Матюшкіна, К. Оковитая. — К.: Махаон-Україна, 2013.— 224 с.: іл.

   Веселі пригоди лісових детективів пса Фу-Фу і кота Киць-Киця та їхніх друзів тривають. У цій книжці слідчі розплутують іще одну казкову історію: рятують зниклого крота Шишу, розгадують таємницю старовинної книги і знаходять справжнього спадкоємця замку.
 Про кумедних мешканців казкового лісу залюбки прочитають дошкільнята й школярі, їхні дідусі та бабусі, татусі та матусі, а також усі, хто любить читати цікаві книжки.

   Матюшкіна, К. Ага, упіймався!: повість-казка: [для дошк. і мол. шк. віку/ К. Матюшкіна, К. Оковитая; пер. з рос. Н. Іваничук, М. Савка; худ. К. Матюшкіна, К. Оковитая. — К.: Махаон-Україна, 2013. — 192 с.: іл.


   Казкову повість про веселі пригоди знаменитих детективів пса Фу-Фу і кота Киць-Киця та їхніх друзів — лісових мешканців — діти прочитають із захопленням. Юні читачі разом із героями книжки потраплятимуть у кумедні ситуації, долатимуть несподівані перешкоди і розгадуватимуть найзаплутаніші таємниці.
    Для дошкільнят, школярів, а також їхніх дідусів і бабусь, татусів і матусь, і всіх, хто любить читати цікаві книжки.


    Нордквіст, С. Як Фіндус загубився: казка / С. Нордквіст; пер. зі швед. Г. Кирпи; худ. С. Нордквіст. — Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2010.— 24 с.: іл. - (Пригоди Петсона і Фіндуса)

   Дідуньо Петсон живе зі своїми курми на сільському хуторі. Він відчуває себе дуже самотнім. Одного дня до нього приходить сусідка Беда Андерсон з картонною коробкою. На ній великими літерами написано: «ФІНДУС ЗЕЛЕНИЙ ГОРОШОК». Але в коробці був не горошок. Там було маленьке-премаленьке кошеня!
      І сталося так, що Фіндус потоваришував із Петсоном і ще з багатьма-багатьма іншими...

 
   
   Нордквіст, С. Хвилина півнячого кукуріку: казка / С. Нордквіст; пер. зі швед. Г. Кирпи; худ. оформ. С. Нордквіст. —
Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012. — 28 с.: іл. — (Пригоди Петсона і Фіндуса).
 
   Дідуньо Петсон має в своєму курнику десять курок. Кіт Фіндус завжди їх дражнить, і вони ганяються одне за одним. Після Петсона кури — найкращі Фіндусові друзі. Та одного дня Петсон приносить для курей півня.
    — Гляньте, у нас завівся півень, — кричать вони. — Який він красень!
    Але це не подобається Фіндусові, який відчуває, що півень відбиває в нього курей.


    Нордквіст, С. Петсон, Фіндус і торт на іменини: казка / С. Нордквіст; пер. зі швед. Г. Кирпи; худ. оформ. С. Нордквіст. —
Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2010.— 24 с.: іл. - (Пригоди Петсона і Фіндуса).

     Неймовірна, повна вигадок розповідь про те, як випікався іменинний торт для кота, що святкує день народження тричі на рік. Тут багато тепла, ніжності й напрочуд життєрадісного погляду на світ. Шведський хутір змальовано з любов’ю та увагою, так само як і його мешканців, що насправді не вигадані, а реальні.    Єршов, П. Горбоконик: казка: [для дошк. та мол. шк. віку] / Петро Єршов; пер. з рос. М. Рильський; худ. М. Іванов. - 2-ге вид. - К.: Веселка, 2009. - 56 с.: іл. 


Висловлюємо щиру вдячність
Будному Богдану Євгеновичу та видавництву 
"Навчальна книга-Богдан" за подаровані книги


     Бредбері, Р. Кульбабове вино: повість / Рей Бредбері; пер. з англ. В. Митрофанова. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2011. — 328 с. — (Горизонти фантастики).


    Бредбері, Р.
 451° за Фаренгейтом: повість / Рей Бредбері; пер. з англ. Є. Крижевича. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2011. — 208 с. — (Горизонти фантастики).  Кирпа, Г. М. Місяць у колисці: вірші, проза, переклади / Галина Кирпа; худ. О. Распопова. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012.— 272 с.: іл.

   У збірці вибраного Галини Кирпи містяться поетичні та прозові твори для дітей, написані в різні роки.
   Розділ перекладів із білоруської, данської, норвезької та шведської мов представлено творами, які належать до спадщини світової класики, а також текстами відомих сучасних письменників, що дали згоду на це видання.

 Франко, І. Фарбований лис: казка / Іван Франко; іл. О. Кіналя. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2013. — 24 с.: іл.
   Кобзарик: читанка для початкових класів / упоряд. І. П. Січовик; іл. М. Басалиги. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2013. - 448 с.:іл.

    До читанки увійшли твори класиків та сучасних українських і зарубіжних письменників, а також кращі зразки народної творчості — легенди, дитячі пісеньки, загадки, скоромовки, приказки, прислів’я, казки.
Тематика та жанрова різноманітність зібраних у «Кобзарику» творів охоплюють широке коло читання й відповідають новій навчальній програмі МОН України.
   Для учнів та вчителів початкових класів, студентів педагогічних навчальних закладів, дбайливих батьків і всіх, кому не байдуже рідне слово.
   Тібо, Жіль Кохання Ніколаса: оповідання / Жіль Тібо; пер. з англ. Т. Будної; іл. Бруно Сент-Обена. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2013. - 32 с.: іл.
    Тібо, Жіль Подарунки Ніколаса: оповідання / Жіль Тібо; пер. з англ. Т. Будної; іл. Бруно Сент-Обена. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2013. - 32 с.: іл.
   Тібо, Жіль Поквапся, Ніколасе!: оповідання / Жіль Тібо; пер. з англ. А. Сагана; іл. Бруно Сент-Обена. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2013. - 32 с.: іл. 
 
    Дурда, Б. Подих весни: поезії: [для мол. шк. віку] / Богдана Дурда; худ. оформл. В. Стецюк, А. Янчишина. - Тернопіль: Астон, 2013. - 32 с.

    «Подих весни» — третя книжка поезій автора для дітей молодшого шкільного віку.

 
   Мельничук, Б. Кава на лезі шаблі: п’єси / Богдан Мельничук. - Тернопіль: Воля, 2011. - 432 с.

 
 Збірник, що завершує чотиритомник драматичних творів Б. Мельничука, склали ориґінальні п’єси та інсценізації тернопільського письменника, які він створив одноосібно чи у співавторстві. Вони призначені для постановки у професійних драматичних, музично-драматичних театрах, театрах ляльок, а також можуть бути використані в художній самодіяльності, зокрема у школах. Окремий розділ, як і в попередніх трьох томах, — радіоп’єси (автор - лауреат всеукраїнських конкурсів радіоп’єс).    Дурда, Б. Лабіринти долі: поезії, пісні, поеми / Богдана Дурда; худ. оформл. Б. Дурда. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2006. — 144 с.: іл.

   У книзі представлені поезії, пісні та поеми відомої тернопільської поетеси Богдани Дурди.
Для широкого кола читачів.
    Попович, В. Зародження і перші кроки футболу на Тернопіллі: (історія, цифри і факти) / Віталій Попович. - Тернопіль: Астон, 2013. - 128 с.

     Книга «Зародження і перші кроки футболу на Тернопіллі (історія, цифри, факти]» розповідає про становлення футболу на Тернопільщині - від його перших несміливих кроків за часів Австро-Угорської імперії до радянської доби.
    У ній зібрано найцікавіші факти про зародження футболу до 1943 року.
    Книга цікава як для простих уболівальників футболу, так і для фахівців, журналістів і юнаків, які хочуть у майбутньому стати футболістами високого класу.


    Ферреро, Б. 365 коротких історій для душі / Бруно Ферреро. - Львів: Свічадо, 2012. - 456 с.

     У цій книжці зібрано короткі, але такі милі нашому серцю історії на кожен день. Ці оповідання - наче промінчик сонця, що освітлює і зігріває душу. Досить уважно прочитати, замислитися - і можна побачити, як над нами відкривається небо. Тоді стає так легко жити і з’являються сили, щоб змінити на краще себе і весь світ довкола.     Сорока, П. Дерево над водним потоком: денникова проза / Петро Сорока; худ. С. Шевчук. - Тернопіль: Астон, 2012. - 180 с.: іл.Працівники бібліотеки щиро вдячні за подаровані книги
відомому скульптору Олегу Пінчуку, який завітав у бібліотеку, щоб представити спільний проект "5 телеканалу" та програми "Бібліоміст" про сучасні бібліотеки України


Пінчук-АРТ: скульптура: [музей історії міста Києва] / КМДА, Гол. упр. культури; ідея проекту Л. Добжанська; текст: Г. Лобановська, О. Ременяка; фотогр.: М. Андреєв, Ю. Білак, А. Котлярчук. - К.: Новий друк, 2012. - 180 с.: фотогр.
 

PINCHUK: PINCHUK ART MUSEUM / Project idea: Stepan Pinchuk; texts: Lilia Dobzhanska, Oxana Remenyaka, Katerina Stukalova; photo... M. Andreev, Y. Bilak, C. Girardet. - Kyiv: Novy Druk, 2008. - 296 s. - (WORLD ART TREASVRES). - текст англ.

Стецько, В. Таїна Пінзеля: мистецький альбом = Pinzel's Mystery: Art Album / Віра Стецько; пер. на англ. О. Пащак-Трач; світлини К. Сачек. - К.: МАЙСТЕР КНИГ, 2012. - 168 с. - (Культурна спадщина українців).


Бібліотека вдячна видавництву "Зелений пес"
за подаровані книги:Ячейкін, Ю. Агент візантійської секрети: пригодницька повість / Юрій Ячейкін. — К.: Зелений пес, 2004. — 192 с.

   Жоден володар не може поважати себе, якщо не ховає в рукаві якоїсь, хай навіть найнікчемнішої секретної служби, шпигунів, розвідників, ніндзя чи ще когось. Про всяк випадок, звичайно. Раптом знадобиться.
   І будьте певні, потреба виникає. Особливо якщо твоїм сусідою є дикий, але надзвичайно хитрий народ, а їхній володар-варвар прагне стати на рівень з найсильнішими державами світу. Якщо твоя держава розірвана зрадою і немає на кого спертися. Що ж переможе - дипломатія «меча й кинджала», витончена політичними інтригами й підкріплена таємним мистецтвом агентів-перевертнів, а чи впевнена у своїй правоті сила правителя диких земель?Потапова, А. Зуар Безстрашний / Алла Потапова. - К.: Зелений пес, 2006. - 192 с.

   Чи варто водитися з духами? Кожна розумна людина знає: не варто. Особливо з духами злими, адже від них завжди можна чекати якогось підступу.
    Зуар, молодий воїн племені ліасів, і не гадки не мав, що прийде час, коли йому доведеться просити про допомогу не в людей, а в духів. Що злий дух Грієн врятує хлопця - в обмін на обіцянку принести чародійну воду зі священного джерела, дістатися до котрого може лише людина. Отже, залишається подолати страшний шлях, знайти чарівну воду і віднести її новому господарю.
    Але ж духи нічого не роблять просто так. І ані сміливий хлопчак, ані мудрі старійшини племені не могли уявити, яку плату вимагатиме дух за свою допомогу.
     Чи витримає герой останнє випробування? Відповідь під обкладинкою.
Холоденко, С. В іншому вимірі: фантастичні повісті / Сергій Холоденко. - К.: Зелений пес, 2005. - 192 с.

    Кожна людина хоч раз у житті хотіла потрапити у казку, в інший світ, де все не так, як у звичайному житті. Кожен мріє про пригоди й подвиги, битви й перемоги, які дозволили б виявити власну силу, мужність і мудрість. І коли раптом опиняєшся у такому незнайомому і неймовірному світі... Тепер все залежить саме від тебе. Ким ти станеш - героєм і переможцем чи зрадником і відступником?
     Сергій Холоденко знає відповідь. А ти?


Болото, А. Вдова узурпатора: фантастичні повісті та оповідання / Аліна Болото. - К.: Зелений пес, 2005. - 192 с.

   Як стати королем? Якщо ви принц - немає проблем, дочекайтеся свого часу і - з Богом. А якщо ні? Невже все так безнадійно?
    Є один спосіб. Треба знайти собі прекрасну принцесу, у якої помер батько, а брат-спадкоємець іще неповнолітній, скористатися складною ситуацією в державі, яка змушує бідолашну дівчину поневірятися по чужих краях, познайомитися, закохати її в себе - і готово. Ти вже король. Ти переміг. А підступні вороги кусають собі лікті.
    Тільки що це за дивна усмішка блукає вустами твоєї королеви. Відповідь знайдеш під обкладинкою.
Бойко, І. Полювання на царя / Ігор Бойко. - К.: Зелений пес, 2006. - 112 с.

   Бути царем - справа не легка.
     Атож, треба вміти правильно носити корону так, щоб вона не спадала на ніс і не затуляла очей. Треба поважно нахиляти голову, благородно поводити плечима, а при нагоді ще й роззявляти ікласту пащу - аби піддані боялися й тремтіли. Треба виконувати купу страшенно нудних обов'язків, як то піклуватися про народ і державу, приймати послів. А що вже бали та всіляке там полювання... Нудота...
    Якщо вам здається, що царем бути не цікаво, то спробуйте зробити навпаки - влаштувати полювання на царя разом з веселими героями книжки Ігоря Бойка. Гарантуємо - нудьгувати не доведеться!


Висловлюємо щиру вдячність авторам за подаровані книги


Шевело, Л. Барвисте диво нашої землі: вірші: [для дітей мол. та сер. шк. віку] / Львівське крайове т-сто "Рідна школа;  Лідія Шевело; іл. А. Стешка. - Львів: СПОЛОМ, 2001. - 72 с.: іл., портр.

   
До нової збірки увійшли поезії, покладені на музику із збірки "Таїна богині Флори"; вірші про пори року із збірки "Росинка" і неопубліковані твори. Поєднання у збірці поезії, музики і графічних малюнків сприятиме естетичному, свідомому сприйманню і глибшому пізнанню дітьми рослинного розмаїття, викличе потребу бережливого ставлення до барвистого дива нашої землі.
 
 
Шевело, Л. Вибрані поезії в двох томах. т. 2 / Лідія Шевело; передм.: П. Красюк, П. Демиденко. - Л.: Кобзар, 2006. - 199 с.: портр.

     У другий том “Вибране” увійшли поезії відомої української поетеси Лідії Шевело, лауреата літературної премії “Гілка золотого каштана” із збірок “Таїна богині Флори”, “Барвисте диво нашої землі”, адресованих дітям молодшого і середнього шкільного віку. Вагомим доповненням є пісенник “Рослинні голоси”, де поезії із збірок покладено на музику композитором Вірою Євтушек. А також сценарії театралізованих тематичних дитячих ранків “Цілющі трави гомонять”, “Тополенька, її друзі — захисники у недузі”, “Овочевому роду нема переводу”, автором яких є Лідія Шевело.


 Шевело, Л. Рослинні голоси: пісенник / Лідія Шевело; Віра Євтушек. - Львів: Українські технології, 2003. - 100 с., ноти.

   “Рослинні голоси” — це пісенник, присвячений дивовижному світові рослин, що прийшов до дітей завдяки натхненній співпраці відомої української поетеси Лідії Шевело і талановитого львівського композитора Віри Євтушек. Ці твори розкривають перед юними виконавцями та їх слухачами таїну цілющих рослин, вчать їх гордитися рідною землею, любити і оберігати природу, бути спостережливими і допитливими.
  Шевело, Л. Таїна богині Флори: вірші для дітей мол. та серед. шк. віку / Лілія Шевело; передм. М. Хоросницької; іл. А. Стешка; післям. В. Панасюк. - Львів: Каменяр, 1995. - 107 с.: іл.

   До нової книги сучасної української поетеси ввійшли вірші, адресовані дітям молодшого і середнього шкільного віку. Об'єднані в чотири тематичні розділи: "Цілющі трави гомонять”, "Зелені обереги", "Овочевому роду нема переводу”, "Загадки і здогадки", - наповнені своєрідним баченням навколишнього світу і тонким ліризмом, вони вчать маленьких читачів любити природу, все суще на планеті Земля.
   Мельничук, Б. Кава на лезі шаблі: п’єси / Богдан Мельничук. - Тернопіль: Воля, 2011. - 432 с.

     Збірник, що завершує чотиритомник драматичних творів Б. Мельничука, склали ориґінальні п’єси та інсценізації тернопільського письменника, які він створив одноосібно чи у співавторстві. Вони призначені для постановки у професійних драматичних, музично-драматичних театрах, театрах ляльок, а також можуть бути використані в художній самодіяльності, зокрема у школах. Окремий розділ, як і в попередніх трьох томах, — радіоп’єси (автор - лауреат всеукраїнських конкурсів радіоп’єс).  Мельничук, Б.  Пригоди Гномика Чарлі:  казка / Б. Мельничук, Г. Шулим. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2013. — 60 с.

     Мельничук,  Б. І. Слова від серця: вибрані поезії / Богдан Мельничук; пер. з рос. А. Яні; худ.: П. Шпорчук, Я. Омелян, Є. Удін. - Тернопіль: Терно-граф, 2012 - 400 с.: іл.

  Книжку сучасного тернопільського письменника, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата кількох літературних премій склали нові поезії, а також кращі вірші з попередніх збірок. Видано до 60-річчя автора.


Мельничук, Б. І. Слова від серця-2: крапелини, присвяти, епіграми, переклади, вірші для дітей, пісні / Богдан Мельничук; худ.: М. Дмітрух, П. Шпорчук. - Тернопіль: Терно-граф, 2012. - 352 с.: іл.

    Книжку тернопільського письменника склали його присвяти відомим людям, епіграми, переклади та переспіви віршів з інших мов, твори для дітей, а також тексти пісень, переважно з нотами. Ця збірка - своєрідне продовження книжки «Слова від серця». Видано до 60-річчя автора.
Мельничук, Б. І. Дорога до себе: нові новели, п’єси і радіоп’єси; спогади, статті, нариси, рецензії, бувальщини, казки та інші тексти / Богдан Мельничук; худ.-оформ., екслібриси: Є. Удін, О. Зілінко, Я. Омелян. - Тернопіль: Терно-граф, 2012. - 1280 с.: іл., портр.

Збірник текстів сучасного тернопільського письменника, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата кількох всеукраїнських літературних премій та конкурсів склали твори різних жанрів, не опубліковані в його попередніх книжках. Подано також матеріали про Б. Мельничука і його творчість. Видано до 60-річчя автора.


Мельничук Б. І., Роксоляна, декан і жлоби: оптимістична повість у песимістичних діалогах / Богдан Мельничук, Ніна Фіалко; худ. оформ. Є. Удін. - Львів: Піраміда, 2011. - 128 с.

Що змушує людей брехати, конфліктуючи з християнською мораллю і власною совістю? Чому зажерливість, любов до грошей та інших матеріальних благ виявляється інколи сильнішою, ніж родинні стосунки? Невже деякі люди не бояться, що їм за свої гріхи доведеться відповідати перед Всевишнім? Задуматися над цими та іншими непростими запитаннями разом із героями своєї нової книжки пропонують тернопільські письменники.


Джоджик, І. Г. Подорож у часі: спогади українського повстанця / Іван Джоджик; упоряд.: Б. Новосядлий, О. Товарянська. - Тернопіль: Терно-граф, 2013. - 128 с.: іл.

   У пропонованій книзі спогадів Івана Джоджика йдеться про події його юності. Читач дізнається, як автор потрапив до лав юнацької сітки Організації українських націоналістів та якими були повстанські будні рядового вояка Української повстанської армії. Розповідь завершується перебуванням на вугільних шахтах Воркути та поверненням до звичайного життя в Україні уже як радянського громадянина.
   Для всіх, хто цікавиться історією України, рідного краю.

Кук, В.  
Степан Бандера. Роман Шухевич / Василь Кук; упоряд., передм. Б. Гордасевич. - Львів: Бона, 2012. - 144 с.

    Увазі читачів пропонується два біографічні нариси про видатних діячів опору та націоналістичного руху в Україні: Степана Бандеру та Романа Шухевича, які написав один з найкращих знавців цієї теми - їх близький товариш та побратим по зброї, останній Головний Командир Української Повстанчої Армії — генерал-хорунжий УПА Василь Кук.
    В ролі додатка публікується рідкісна за вживанням у оббігу праця Степана Бандери про Романа Шухевича, написана вже після трагічної загибелі останнього, отже цілком одверта і виважена у висновках.
     Книга призначена для істориків, краєзнавців, політологів.


Ткачук-Гнатович, Т. М. Пташиний ранок: казка-п’єса для дітей / ТамараТкачук-Гнатович; муз. В. Сорока. — Тернопіль-Харків: Ранок, 2012. — 32 с., ноти. — (Музична казка).

    Посібник пропонує черговий дарунок для дорослих і малят — нову музичну казку. Її можна поставити як на шкільній сцені, так і у дитячому садочку. Адже взаємодопомога, дружба, підтримка потрібні як у казці, так і в житті. 
   Для вчителів, педагогічних працівників ДНЗ, керівників шкільних театральних гуртків.Заблуда, А. "Дозвольте, мудреці, сказати..." / Анатолій Заблуда; передм. М. Ониськів; післям. О. Герман. - Тернопіль: Горлиця, 2012. - 100 с.

  Книга Анатолія Заблуди «Дозвольте, мудреці, сказати...» складається з чотирьох частин. У першій частині автор веде розмову про сутність свого «Я»; в другій - веде уявний діалог із видатними філософами минувшини; в третій - відповідає на постулати матері Терези; в четвертій мандрує думкою в космічному просторі, шукаючи сущих на інших планетах. 

Сердюк, З. Бо настав такий час: вірші / Зиновій Сердюк; худ. С. Бєдна. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2012. — 128 с.

   Увазі читачів пропонується нова збірка віршів відомого тернопільського поета Зиновія Сердюка, присвячена Армії нескорених — УПА.
Для широкого кола читачів.
Бортник, М. У світ поезії лечу... / Мар'яна Бортник; передм. Є. Зозуляк. - Тернопіль: Горлиця, 2011. - 48 с.

    Перший віршований доробок Бортник Мар’яни у книжечці «У світ поезії лечу» за змістом є певного сімейного характеру.
Тут: мати, батько, братик, бабуся і дідусь.
   І це правильно, оскільки тут - початок та основа сімейного кореня.
    У Мар’янки - цікаве бажання: писати одну книжечку кожного року зокрема, щоби потім можна було порівняти рівень свого мислення.
    Тож, хай щастить...

 Вікарук, А. В. Вічне і тлінне: вірші / Арсен Вікарук; передм. Л. Білик; худ. О. Пашкарчук. - Тернопіль:Терно-граф, 2011. - 184 с.: іл., портр.

   Лірику, легенди, образки природи, філософські роздуми про тлінне і вічне, звеселяючий серце гумор - всього потроху дарує читачеві автор цієї поетичної збірки, випромінюючи словом світло любові до людей і до життя.Козловский, В. В. Загадки зеленого портфеля: взрослые истории с окнами на детство / Владимир Козловский; худ. Р. Сахалтуев. - К.: Веселка, 2012. -142 с.: ил.

     В сказках молодого талантливого автора, как ни странно, нет традиционного положительного героя. Хотя, казалось бы, где-где, а в зтом жанре он быть просто обязан. Но в том и особенность предлагаемого повествования, что придуманный, затерянный в ирландских болотах мир в меру веселых, в меру коварных, а иногда и попросту ужасных персонажей кельтской мифологии все же сохраняет общечеловеческие принципи победы добра над злом, любви к ближнему, снисходительности к слабому. Зто и обьединяет главньи действующих лиц ирландских сказок с нашими земляками в последней из пяти историй.
   Книга воспринимается легко, написана с широким размахом фантазии и тонким юмором, может заинтересовать не только подростков, но и взрослых читателей.

  
                     Зернятка мудрості: збірка казок, переказів та оповідок для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку / уклад. І. Мацко. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2013. — 176 с.

   До збірки увійшли авторські та фольклорні казки, перекази, легенди й оповідки.
  Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вихователів дитячих садків, батьків, усіх небайдужих до художнього слова.

Кулик, Н. І. Хай світить сонечко завжди!: вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку / Надія Кулик; худ. В. Якубовський. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2012. — 16 с.: іл.


   У віршах Надії Кулик змальовано неповторний світ природи з різнотрав’ям літа, сумом осені, білими сніжинками зими і першим подихом весни.
    Ця книга для тих, хто мріє — щоб завжди світило сонечко. Миру вам, сонця і тепла, дорогі юні читачі!
Підлужна, Я. І. "Дзень-дзелень", - новий день: для дошк. та мол. шк. вііку / Ярослава Підлужна; іл. Д. Тимоніна. - Львів: Афіша, 2011. - 16 с.: іл.


Чопик, М. Т. Кажуть, що посеред нас... / Марта Чопик; іл. Н. Кордуби. — Тернопіль: Лілея, 2012 — 28 с.: іл.

   «Кажуть, що посеред нас...» — ще одна книжечка відомої дитячої поетеси Марти Чопик. Кожен вірш сповнений щирою любов’ю, теплом, добротою та гумором, неповторною мелодикою, що передає багатство української мови і силу слова. Прості та доступні до читання і сприйняття, ці вірші є глибокими за змістом та суттю, спонукаючи маленьких читачів пізнавати навколишній світ в усій його красі, мислити і творити. Хлопчики та дівчатка мають нагоду передати власні емоції, розмальовуючи рисунки, якими оздобила вірші художниця Наталія Кордуба. Вміщено у книжці і пісеньки на слова Марти Чопик. Композитори Володимир Войнарський та Марина Пігович підібрали до них веселі та запальні нотки, які без сумніву сподобаються малечі.
Чопик, М. Рукавичка: стара казка на новий музичний лад / Марта Чопик, Володимир Войнарський. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2012. - 48 с.

  Для вихователів дошкільних закладів, вчителів, студентів, батьків.
 
Бібліотека щиро вдячна «Дому книги»
за подаровані книги в рамках реалізації проекту
«Бібліомістечко»


Машини-помічники людей / уклад. І. Волосевич. - Львів: Апріорі, 2006. - 32 с.: іл.Побелян, М. Ф. Вранішня казаночка: для дошк. та мол. шк. віку / Микола Побелян; худ. О. Ліснич. - Харків: Septima, 2006. - 10 с.: іл.


Шевчук, Г. Я. Школа етикету для маленьких леді: для дошк. та мол. шк. віку / Галина Шевчук; худ. А. Брюшин. - Донецьк: ВЕСКО, 2007. - 10 с.: іл. - (Б-ка дит. садка).

Шевчук, Г. Я. Школа етикету для маленьких лицарів: для дошк. та мол. шк. віку / Галина Шевчук; худ. А. Брюшин. - Донецьк: ВЕСКО, 2007. - 10 с.: іл. - (Б-ка дит. садка).


Підлужна, Я.
 Дітям про професії: для мол. та серед. шк. віку / Я. Підлужна, Д. Тимоніна; худ. Д. Тимоніна. -  Львів: Апріорі,
2013. - 16 с.
: іл. - (Апріорі-дітям).

Ця книжечка, де зібрались незвичні загадки, збагатить уявлення дитини про такий чудовий, привабливий навколишній світ. Допоможе зрозуміти суть деяких професій та спонукає до роздумів про корисність і необхідність їх у повсякденному
житті. Така обізнаність, можливо, сприятиме вибору професії в майбутньому.


Верховець, В. В. Космічні мандри: для дошк. та мол. шк. віку / Володимир Верховець; худ. О. І. Курдюмова. - Харків: SEPTIMA, 2008. - 13 с.: іл. - (Мудра казка).

Ця космічна мандрівка допоможе тобі відчути себе справжнім космонавтом. Ти можеш грати з батьками або друзями. Переможе той, хто перший долетить до фінішу.
Як зустрінеш комету — пролети уперед, а якщо метеорит — повернися назад. Бажаємо успіхів!
Демерджі, Д. Друзі: для дошк. та мол. шк. віку / Дмитро Демерджі; худ. Л. Чешкова. — К.: Марія, 2011. — 16 с.: іл.

Чудова, добра, яскраво ілюстрована казка про веселі пригоди трьох звірят: ведмедика, зайченя і порося. Звуть їх ласкаво і ніжно — Волохатик, Лапанок і Чуча. Книжка навчить дітей цінувати дружбу і допомагати один одному у важкі хвилини.
Казка «Друзі» востаннє була видана у 1961 році. Тоді вона викликала справжній фурор серед читачів. Проте і в наші часи книжка неодмінно сподобається діткам.
Маслова, М. Пригоди Туп-Тупів: казка / Мирослава Маслова. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2012. — 48 с.
Денисенко, Л. Ліза та Цюця П. зустрічаються / Лариса Денисенко; худ. О. Шикура. — К.: Грані-Т, 2008. — 128 с.: іл. (Сучасна дитяча проза).

Неймовірні пригоди Цюці П. та її друзів тривають.
Нова розповідь від Лариси Денисенко про те, як Цюця П. дивним чином опинилася в квартирі Андрійка Злодійка, і як її знайшли цюцепошуковці за допомогою собак, пташок і навіть Варки-Пліткарки.
Справді святкова історія про те, як Ліза та Цюця П. нарешті зустрічаються, а також про нові мрії і подорожі.
Курмашев, Р. Ф. Все вище та вище...: для читання дорослими дітям / Рінат Курмашев; пер. з рос. Л. Опанасенко; іл. П. Репринцева. - Харків: Ранок, 2012. - 8 с.: іл. - (Книжки-пазли-машинки).
 Курмашев, Р. Ф. Машини-будівники...: для читання дорослими дітям / Рінат Курмашев; пер. з рос. Л. Опанасенко; іл. К. Тельпіса. - Харків: Ранок, 2012. - 8 с.: іл. - (Книжки-пазли-машинки).
Курмашев, Р. Ф. Ми їдемо, їдемо...: для читання дорослими дітям / Рінат Курмашев; пер. з рос. Л. Опанасенко; іл. К. Тельпіса. - Харків: Ранок, 2012. - 8 с.: іл. - (Книжки-пазли-машинки).Яковенко, Л. В. Дітям про безпеку на вулиці: вірші / Любов Яковенко; худ. оформ. О. В. Назаренко, М. Г. Бутько. - Харків: Торнадо, 2009. - 30 с.: іл. - (Моя перша книжка).
Ушинський, К. Д. Чотири бажання: казки та оповідання для дітей / Костянтин Ушинський; пер. з рос. О. П. Макаренко. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2012. - 36 с.: іл.
Кошарний, А. М. Повітряний транспорт: для мол. шк. віку / А. М. Кошарний; худ. В. А. Паславський. - К.: Книжкова хата, 2010. - 14 с.: іл.

Як звірі хату будували: казка: [для мол. шк. віку] / худ. М. Ф. Коршунова. - Харків: SEPTIMA, 2010. - 10 с.: іл. - (Читаємо по складах).

Шуваєва, О. О. Пригоди на воді: для дошк. та мол. шк. віку / Ольга Шуваєва; худ. М. Ф. Коршунова. - Харків: SEPTIMA, 2007. - 14 с.: іл. - (Мудра казка).

Відповіді чомучкам: Про людину / упоряд. Н. Л. Вадченко; худ. Е. П. Гринько, Є. А. Зарбі. - Донецьк: ВЕСКО, 2008. - 32 с.: іл.

Дванадцять місяців: казка: [для мол. шк. віку] / худ. С. Д. Кім. - Харків: SEPTIMA, 2003. - 10 с.


Шевчук, Г. Це малятам треба знати: для дітей дошк. та мол. шк. віку / Г. Шевчук; худ. А. Брюшин. - Донецьк: ВЕСКО, 2007. - 10 с.: іл. - (Бібліотека дитячого садка).

Шуваєва, О. О. Небезпечні пригоди: для дошк. та мол. шк. віку / Ольга Шуваєва; худ. М. Коршунов. - Харків: SEPTIMA, 2006. - 14 с.: іл. - (Мудра казка. Безпека малят).

Шуваєва, О. О. Краплинчина подорож: вірші: [для дошк. та мол. шк. віку] / Ольга Шуваєва; худ. І. Сасюк. - Харків: SEPTIMA, 2008. - 14 с.: іл. - (Мудра казка).

Шуваєва, О. О. Подивись та порівняй: для мол. шк. віку / Ольга Шуваєва; худ. О. Звольська. - Харків: SEPTIMA, 2010. - 14 с.: іл. - (Читаємо по складах).

Співак, Н. М. Будинок №10: для дошк. та мол. шк. віку / Наталія Співак; худ. А. Брюшин. - Донецьк: ВЕСКО, 2009. - 10 с.: іл. - (Бібліотека дит. садка).

Шевчук, Г. Я. Автомобілі: для дошк. та мол. шк. віку / Галина Шевчук; худ. А. Брюшин. - Донецьк: ВЕСКО, 2008. - 10 с.: іл. - (Б-ка дитячого садка).

   
   Андрій Юрійович Курков — російськомовний письменник, журналіст, кіносценарист. Народився у 1961 у селі Будогощ Ленінградської області. З раннього дитинства живе у Києві. 1983 — Закінчив Київський державний педагогічний інститут іноземних мов. З 1985 по 1987 служив охоронцем в Одеській виправній колонії № 51.
    Закінчив Школу перекладачів японської мови. Працював редактором видавництва «Дніпро», сценаристом на кіностудії О. Довженка, викладав у Белл Колледжі (Кембридж, Англія). З 1988 член англійського ПЕН-клубу. Член Спілки кінематографістів України (з 1993) та Національної спілки письменників (з 1994). З 1998 — Член Європейської кіноакадемії. З 1998 — Постійний член журі премії Європейської кіноакадемії «Фелікс». У 2011 входить до складу журі літературного конкурсу "Юне слово". Одружений з Елізабет Шарп (консультант у Британській раді в Україні), має трьох дітей.
    Андрій Курков є автором 13 романів та 5 книжок для дітей. За його сценаріями поставлено понад 20 художніх і документальних фільмів. Курков — єдиний письменник країн пострадянського простору, чиї книжки потрапили в топ-десятку європейських бестселерів. Його найпопулярніший роман «Пікнік на льоду» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників — більше, ніж будь-яку іншу книжку будь-якого іншого сучасного українського письменника. Книги Куркова перекладені 36 мовами.
На початку 2005 року Андрій Курков став персоною нон-грата в Росії. На теренах РФ припинено поширення його книг, зв'язок з його російським видавництвом «Петербургский писатель» розірвано. Однією з можливих причин такого явища Андрій Курков називає свої виступи у пресі під час помаранчевої революції, у яких він давав негативні оцінки щодо офіційної політики Росії та її втручання у хід українських виборів-2004.
    З кінця минулого тисячоліття всі твори Куркова російською в Україні видає видавництво «Фоліо» (Харків). З 2005-го року весь «дорослий» Курков в Росії видається видавництвом «Амфора» (Санкт-Петербург).


   Курков, А. Чому їжачка ніхто не гладить: казка / А. Курков; іл. Т. Горюшиної. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012. - 18 с.: іл.

 
 


 

            Висловлюємо щиру вдячність авторам за подаровані книги!


    Києво-Печерський Патерик: середньовіччя VI - XIV ст. / Пер. з церковносл. М. Кашуба, Н. Пікулик; худ. оформ. Л. Генташ-Маруняк. - 2-ге вид., випр. — Львів: Свічадо, 2010. - 192 с. - (Джерела Християнського Сходу).

  Автори (апографи) Патерика, свідомі великої відповідальності перед Богом та людьми, створили цей шедевр, який явив світові іконографію самобутньої української душі.
    Розуміючи цінність Патерика як пам'ятки української культури, передовсім хочемо адресувати його для духовного читання, щоб продовжити багатовікову традицію, упродовж якої він був джерелом «літературної утіхи та морального поучення».
    Для широкого кола читачів.
    Баліцька, М. На берегах Стрипи й Серету: поезії / Марія Баліцька, Володимир Хом'як. — Тернопіль : Горлиця, 2012. — 160 с. : іл.

    «На берегах Стрипи й Серету» — книга двох земляків, які оспівують Зборівщину і Залозецький край славного Тернопілля.
    Поезії Марії Баліцької і Володимира Хом'яка, — дитинство яких пройшло на берегах відомих в Україні і вагомих для екології й економіки держави річок; що починаються з цілющих джерел, а відтак мають здатність зцілювати спраглі душі людей, що п'ють воду із Серету, зі Стрипи, з Дністра; які купаються у названих річках, у лимані біля Білгород-Дністровського на Одещині й взагалі у Чорному морі, — суголоссям оспівують ідею гармонії Людини і Природи, навчають пошанівку до коріння Роду, до витоків Життя...


    Сердюк, З. Більшої любові нема...: вірші / Зиновій Сердюк; обклад. С. Бєдної. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2011. - 128 с.

    Увазі читачів пропонується нова збірка віршів відомого тернопільського поета Зиновія Сердюка, присвячена Армії нескорених — УПА.
Для широкого кола читачів.    Лобас, Н. Песик і вітер: вірші для дітей / Наталя Лобас; мал. І. Герчанівська. - Тернопіль : Тернопіль, 2012. - 23 с.: іл.
     
Янченко, В. А. Небесний вогонь: цикл поезій: т.1. / Віра Янченко; худ. А. Косупа. - К.: Компьютерпрес, 2010. - 440 с.: портр.
     Провідним завданням поезії Віри Янченко є відповісти на запитання про мету існування на Землі та в усебутті людини загалом та власну ціль, що означає осягати безмежний внутрішній світ втіленого духа.
    Віра Янченко знана читачам як автор двох видань чарівних повістей-казок, що вийшли друком у 2006 - 2009 роках. Тепер у прихильників художнього слова є змога ознайомитися з її поезією. Віра Янченко почала складати вірші, навчаючись у старших класах середньої школи. Проте зараз подаються поезії, створені нею з 1996 року та об'єднані у цикли. їхня ідейна система передує, перегукується або є відлунням казок, які писалися в одному часі з віршами.
     Письменниця не намагається відмежуватися від так званого ліричного героя, бо вважає його образним відображенням власної душі, її постійних духовних пошуків. Адже пізнати себе - це осягнути безмежний внутрішній світ свого «я». Наскрізне завдання поезії Віри Янченко є таким же, як і в її казках: віднайти відповіді на запитання про мету існування людини на Землі та в усебутті.
     У першому томі цього видання подаються вірші, створені Вірою Янченко в 1996 - 1999 роках.
   Янченко, В. А. Зоряні хорали: цикл поезій: т.2. / Віра Янченко; худ. А. Косупа. - К.: Компьютерпрес, 2010. - 559 с.

    У другому томі «Поезій» Віра Янченко продовжує осмислювати провідне питання своєї творчості: що являє собою особистісний дух як жива людська істота на Землі та безтілесна сутність - у безмежних вселенських просторах. Ось дві думки щодо цього: «Душа збагнула - безміри у ній»; «Мета у духів щонайвища: буття вдихати в попелища».
   Янченко, В. А. Нитка долі: повісті-казки: т.4. / Віра Янченко; худ. А. Косупа; передм. В. Задорожний. - К.: Компьютерпрес, 2011. - 487 с.

    Повісті-казки Віри Янченко, представлені в 4 томі, будуть насправді цікавими лише для тих читачів, що певною мірою поділяють світогляд авторки, її думки про вселенське покликання людини як самоусвідомленої сутності, котра відкриває мету свого проявленого існування на Землі та починає виконувати її.
    Саме отакий стан душі повністю змінює планетне буття казкових персонажів, поступово піднімаючи їх над тваринними інстинктами та обертаючи в пломенистих всемогутніх духів — помічників Творця при налаштуванні Ним світу згідно з непорушними законами гармонії.
У четвертій книжці об єднано 8 казок, написаних, як і попередні повісті, ритмічною прозою, що з першого рядка природно викликає в душі відчуття винятковості подій та героїв, котрі постануть на безмежних білих крилах і цього видання. Якраз вони, крила, принесли в художньо-філософський простір чарівних оповідей образи Арістотеля і Сенеки, Лукреція Кара й Спінози, Бетховена та Сен-Санса...

  
   Чижова, Л. Я. Сонце на столі: вірші для дітей шк. віку / Людмила Чижова. — Миколаїв: В-цтво Ірини Гудим, 2011. — 40 с.: іл.

     Книга «Сонце на столі» - поетична розповідь про найсвятіше, найблагородніше диво наше - Хліб.
    Автор доносить до нас прадавні народні звичаї, обряди, пов'язані з хлібом, навчає дітей прекрасних хліборобських істин.
      Хліб - одвічне, як життя, мірило всіх цінностей, має бути нашою святинею не на сьогодні і не на завтра - на усе життя.
    Кізілова, А. Сповідь: поезії / Анастасія Кізілова; передм. Б. Мельничук. - Тернопіль: Воля, 2008. - 48 с.

   Це - перша збірка поезій дев'ятикласниці з Тернополя. Її вірші приваблюють органічною правдивістю, щирістю, бажанням запросити читачів у високий храм істинної духовності, любові до рідного народу, України. Книга пам'яті ветеранів ядерних випробувань Тернопільщини / упоряд.: Б. Газилишин, В. Липницький; вступ. сл. Ю. Лисенко. - Тернопіль: Воля, 2011. - 336 с.: іл., портр.

   Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в'язнів / автори тексту: Ігор Олещук, Орест Савка; світлини: Василя Балюха, Івана Пшоняка. - Тернопіль: Воля, 2011. - 25 с.: фотогр.Людмила Павлівна Cавчук  народилась 1 жовтня 1935 р. у селі Шарівка Ярмолинецького району Хмельницької області. Працювала на Хмельницькій міжміській телефонній станццї, а згодом на Хмельницькому заводі ковальсько-пресового устаткування на різних посадах — останні 20 років — старшим інженером відділу зовнішньої комплектації. Зараз пенсіонерка,живе у Хмельницькому. Член Національної спілки письменників України. Видається з 1969 року («Веселка» м. Київ). У творчому доробку — близько 40 видань для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, у тому числі велика книга серії 
«Золота колекція» української поезії для дітей «Смачний малюнок» (видавництво «Школа», м. Харків, нотна збірка пісень.     
   Савчук, Л. П. Горобчики: вірші для дітей / Л. П. Савчук; худ. О. В. Шіхова. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2011. - 16 с.: іл.  Савчук, Л. Сміхуни: вірші / Людмила Савчук; худ. Н. Петреченко-Теслюк. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2011. - 16 с.: іл.    Савчук, Л. П. Так і ні: вірші для дошк. та мол. шк. віку / Л. П. Савчук; худ. Л. Мазур. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. - 12 с.:іл.


   
Савчук, Л. П. Треба ділитись: вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку / Л. П. Савчук; худ. Л. Мазур. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. - 16 с.: іл.      
Обшарська Раїса Володимирівна народилася 9 серпня 1964 року в с. Устечко Кременецького району Тернопільської області.
   Закінчила Чортківське педучилище в 1983 році та Рівненський педінститут (факультет - педагогіка та психологія дошкільна) - 1995 р. Проживав в м. Чорткові Тернопільської області. Працює на посаді завідувача дошкільним навчальним закладом м. Чорткова.
    Серед композиторів, з якими працює авторка, — Віталій Лазаренко, Микола Ведмедеві, Оксана Морозюк, Ігор Лавро, Ігор Уруський, Ярослав Злонкевич, Василь Дунець, Орест Слободян, Ярослав Скринник, Олег Майданик та інші. Її твори надруковані у колективних збірниках «Освітянська скриня», «Подільська толока», «Рушник», літературно-мистецьких альманахах «Пектораль», «Сонячне гроно», «Поетична Шевченкіана Тернопілля», пісенних збірках «Мелодії тернового поля», «На крилах надії».
    Упродовж кількох років очолювала клуб «Натхнення» для обдарованих школярів м. Чорткова. Веде тематичний гурток «Зернятко» для дітей дошкільного віку.
    Наша сучасниця долучилася до створення книги «Літературно-мистецька та наукова Чортківщина» — автори Яромир та Ольга Чорпіти, — Чортків, 2007 р., і написала переднє слово до збірника.
    Раїса Обшарська — член клубу творчих особистостей міста. Для громади Чорткова провела в районному будинку культури три великі презентації своїх книг, численні зустрічі в школах міста та району, міст Борщева, Бучача і Тернополя.
   Немає теми, яку б не зачепила мисткиня у своїх творах: і події визвольних змагань, і голодомор в Україні, і сторінки далекої історії, і теми сьогодення, що хвилюють наш народ.
    Працюючи на посаді завідуючої дитячим закладом, Раїса Володимирівна сприяє відродженню української національної системи виховання через духовність. Без віршів, пісень на слова Раїси Обшарської не обходиться жоден захід для малят. її люблять діти, поважають працівники та батьки. Вона дбає про зв'язок дошкільного закладу з громадськими організаціями. Діти «Золотої рибки» проводять концерти-зустрічі з людьми різних організацій — благодійної служби «Карітас», дитячої бібліотеки, музею, організації «Діти війни». Проводяться екскурсії на хлібокомбінат, до пам'ятників міста, організовуються зустрічі з цікавими людьми, родинні свята. Все це благодійно і благочинно впливає на свідомість дітей, змушує їх виростати чуйними, милосердними, добрими людьми. Дошкільний заклад №1— неодноразовий переможець у конкурсах районного та обласного значення з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку.
    Мабуть, і тому їй доручили благородну місію — вітати поетичним словом від Чортківщини святійшого Патріарха Філарета під час його приїзду цього року в місто Чортків.
   У 2009 р. Раїса Обшарська одержала подяку і пам'ятну вазу від Чортківської міської ради за активну громадську діяльність та вагомий внесок у розвиток рідного краю — міський голова І. М. Билиця, та подяку за підготовку матеріалів для радіопередач Чортківського районного радіомовлення — редактор Р. К. Островський.
    Р. Обшарська — член обласного літоб'єднання, член НСНСУ, лауреат багатьох конкурсів та літературних премій, серед них «Людина року — 2009», «Жіночі історії», «Я вірю в майбутнє твоє, Україно».
  Визнана видатним діячем та почесним громадянином Чортківщини.
«Медунки для мрійниці» — дванадцята книга авторки.
   Дипломант обласного конкурсу "Голос серця", присвяченого 10-ій річниці Незалежності України (2001 р.)
    Брала участь у роботі ІІІ-го зїзду письмеників України.
    Друкується в періодичній пресі.     Обшарська, Р. В. Мелодія літньої ночі: сучасні українські пісні / Р. В. Обшарська;  В. І. Лазаренко. - Тернопіль: СорокА, 2006. – 20 с.


    Обшарська, Р. В.  У міжгір'ї буття: поезії / Раїса Обшарська. - Т.: СорокА, 2006. - 64 с.

    Для творчого стилю поетеси характерні межова щирість, вишуканість жанрових форм і широта філософських узагальнень. Все у неї пропущене крізь серце, все зігріте вогнем любові й душевних переживань.
У світі Раїси Обшарської немає місця для зла і заздрості, підступу і неправди. Це світ чистий, як доглянуте польове джерело, лагідний, як осінній сонячний промінь, відкритий і привітний, як усмішка здорової дитини. У цьому світі легко і просто, в нього так радісно входити і так легко перебувати, його не хочеться покидати.


  
Обшарська, Р. В. Я розкажу Вам про Любов [Звукозапис]: збірка віршів / Раїса Обшарська. - Тернопіль: ТроЛіс, 2004.
    Ольга Петрівна Василишин після закінчення Теребовлянського тоді ще культосвітнього училища 21 рік працювала в бібліотеці. Ентузіастку від культури давно помітив тодішній директор музею-садиби, нині покійний Анатолій Дереш і хотів її взяти науковим працівником, але в райкомі були проти. А вже після його смерті Ольгу Петрівну призначили директором. На цій посаді вона з 1989 року.
  Очоливши музей-садибу, пані Ольга панікувала передусім через те, що мало знала про Леся Курбаса. Довелося стільки всього перечитати, що голова, здавалося, не витримає перенавантаження інформацією. Пригадує, як день і ніч читала, а потім переповідала, походжаючи по хаті, тренувалася перед дзеркалом…
   Пані Ольга адаптувала за роки праці свою екскурсію для людей різного віку й зацікавлень, її слухають навіть діти. Щодня працює над собою, удосконалюється і не думає про відпочинок. Єдиний син Михайло мешкає з родиною в Тернополі, внучки вже дорослі — бавити нікого, господарки майже нема…    Василишин, О. Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса: нарис-путівник / Ольга Василишин; вид. 1-е. – Тернопіль: Укрпрінт-Захід, 2007. – 82 с.: іл. – (до 120-річчя від дня народження Л. Курбаса).

    Нарис-путівник знайомить з експозицією меморіального музею-садиби Леся Курбаса в селі Старий Скалат на Тернопільщині, де пройшли дитячі та юнацькі роки видатного українського режисера, актора, великого мислителя, організатора театрів, педагога і публіциста, драматурга і перекладача, сценічного діяча і театрального філософа, народного артиста України. Її складають численні документи, фотографії, афіші, листи, спогади сучасників, особисті речі. Експонати музею розповідають не лише про життєвий та творчий шлях Л.Курбаса, а й про його учнів та однодумців, які працювали з ним на підмостках театральної сцени в 20-х - початку 30-х років минулого століття.
     Видаючи цей нарис-путівник, ставимо за мету ознайомити читачів з творчістю режисера, допомогти серцем відчути його співзвучний ритм до нашого сьогодення та викресати в душі вогонь високого патріотизму.

 
     Лемішка Ярослав Петрович (26.07.1961) — оперний і камерний співак, заслужений артист України (1997).
  Народився 26 липня 1961 року в с. Соснові Теребовлянського району. Навчався у восьмирічній школі в рідному селі, яку закінчив у 1976 році. З дитинства займався співом, брав участь у шкільному хорі.
   Після закінчення школи Я. Лемішка навчався в Тернопільському ПТУ № 4, яке закінчив у 1979 році. У 1980-1982 роках проходив військову службу в рядах Радянської армії. Після звільнення працював майстром виробничого навчання в Тернопільському ПТУ № 4 й одночасно навчався в Бережанському технікумі сільського господарства (заочна форма навчання).
    Любов до пісні та мрія про професійний спів не полишали його ніколи.
    Музичну освіту здобув у Тернопільському музичному училищі, а в 1985 році вступив до Київської консерваторії на вокальний факультет (клас К. Огневого). У 1990 році, після її закінчення, повернувся в Тернопіль, у Тернопільський муздрамтеатр на посаду актора драми, де працював до 1992 року. Виконував партії Андрія («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Петра («Наталка Полтавка» М. Лисенка).
      Згодом Я. Лемішка став солістом-вокалістом Тернопільської обласної філармонії. У репертуарі співака — провідні арії з опер «Травіата» та «Ріголет- то» Дж. Верді, «Тоска» Дж. Пуччіні, «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Шукачі перлів» і «Перська красуня» Ж. Бізе, «Майська ніч» М. Римського-Корсакова, «Євгеній Онєгін» П. Чайковського, а також романси й народні пісні.
Своїм голосом артист зачаровував слухачів і за межами України: виступав у Бельгії, Голландії, Німеччині та інших країнах Європи. Його мистецтвом насолоджувалися й у США.
   Свої знання та досвід Я. Лемішка передає студентам Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, викладаючи у них вокальне мистецтво. Доцент кафедри музикознавства, методики музичного виховання та акторської майстерності.
      У 2007 році Ярослава Петровича Лемішку призначено директором Тернопільської обласної філармонії.    Чуйко, І. Покликаний піснею: Ярослав Лемішка: творчий портрет / І. Чуйко, Б. Мельничук. - Тернопіль: Економічна думка ТНЕУ, 2011. - 172 с.: іл.

    Книга про народного артиста України, директора Тернопільської обласної філармонії Ярослава Лемішку з нагоди його п'ятидесятилітнього ювілею. В ній автори розповідають про життєвий і творчий шлях співака, котрий отримав благословення знаменитого тенора І. С. Козловського.
    На сторінках книги вміщено унікальні біографічні відомості про становлення сільського хлопчини, якого згодом іспанські газетярі йменували "український Паваротті".
    Книга розрахована на масового читача.    Павловська, Л. М. Ясніє зоря...: поезії / Л. М. Павловська. -Житомир: Полісся, 2011. - 88 с.

    Збірка поезій "Ясніє зоря..." - поетичне сприйняття дійсності в роздумах над власним життям. Воно переплітається зі щирим каяттям, прагненням любов'ю і милосердям виміряти глибину свого серця.
Осмислюючи себе, як живу людину з усіма хибами, авторка не розчаровується, а прагне досконалості в паломницькій дорозі до Вічності. "Духовний пошук людини починається з її пробудження", - стверджує Людмила Павловська. 


    
    Кобзар, Т. Притчі про Україну / Тимур Кобзар; худ. В. Миколайчук. - К.: Власті, 2011. - 48 с.

      "Притчі про Україну" - це високодуховні, алегоричні оповіді про тернистий шлях нашого народу до волі. В них виховуються почуття гідності, патріотизму, любові до нашої історії і духовних надбань.

      Михно, Н. Скарби твого міста: Теребовля / Наталка Михно. – Львів: Астролябія, 2011. – 47 с.: іл.

     Скарби твого міста: Теребовля" Наталки Михно — є першою книжкою із серії "Мандрівка Україною". Це видання — оригінальний підхід до подання легенд назв міст, сіл та селищ України, переказів про історичні особи, події та факти.
      Михно, Н. Скарби твого селища: Микулинці / Наталка Михно; фоток. Н. Балянт. – Львів: Астролябія, 2011. – 47 с.: іл.

     «Скарби того селища: Микулинці» Наталки Михно – є другою книжкою із серії «Мандрівка Україною». Це видання – оригінальний підхід до подання легенд назв міст, сіл та селищ України, переказів про історичні особи, події та факти.
        Для широкого кола читачів.


Лисий Степан
 

    Лисий Степан Гнатович народився 4 червня 1940, у с. Вербовець, нині Лановецького району - журналіст, літератор. Член НСЖУ (1983). Обласної літературної премія ім. В. Вихруща (2002). Закінчив Кременецький лісотехнічний технікум (1957), Вищу партійну школу в м. Київ (1972). Працював інженером, кореспондентом газет у Кемеровській області (нині РФ). Від 1965 - на Тернопільщині: кор.-оргнізатор Лановецького радіомовлення, від 1975 – головний редактор облтелерадіокомітету, його голова, заступник редактора газети "Вільне життя". 1986-95 - голова обласного комітету охорони державних таємниць у пресі, згодом - заступник начання обласного управління по пресі, на інших посадах. Нариси, статті опубліковані в українській та російській періодиці, добірки віршів - у щоквартальниках “Поезія-70”, “Поезія-71”, альманасі “Вітрила-?!”, журналах “Дніпро”, “Україна”, “Тернопіль” та ін.
    Автор збірки поезій “Дим золотого перетину”, “Байдина стріла” (обидві вийшли 2004).

    Лисий, С. Трой-зілля / Степан Лисий. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. — 144 с.

    У царстві зелен-розмаю верб, пастівнів та прикісків, серед тружденних наділів, моргів і десятин дід «гладив риб золотих-колоски у пшеничнім прибої». У старій вітцівській хаті — «храмі снів», на подушці із сон-травою, «в сповитку і пісень, і скрипок» стала колисковою співана- переспівана «по цей бік гора». А перед тим — купіль-хлюпання в нецьках відваром ромашки і м’яти. На додаток до святкового «ароматизатора» — вистеленій на долівці лепехи...
    Так на Святу Трійцю починався для автора цей казковий світ родовідних традицій — клечанням і трой-зіллям
.
    Лисий, С. Г. Паралелі оріїв: вірші / Степан Лисий. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2006. — 112 с.

    У новій, третій збірці — своєрідній поетичній тетралогії — автор продовжує осмислювати далеку минувшину і сучасні реалії після багатовікового потопту чорнобрового цвіту на чорноземних просторах праукраїнського хліборобського материка, його вулканічні виверження пісень, цивілізаційних міграцій , і осявань, і руйновищ, коли на сторінках степів писались скрижалі вольності зеленою кров’ю зернин і рабською мозолястою сукровицею, щоб врешті сталось оте, пророче «німим отверзуться уста», а нині збулось повнотою страждань і щастя Симоненківське, Василеве пророкування, що нагадує старозавітне, апокрифічно-ангельське сурміння: «Народ мій є! В його волячих жилах козацька кров клекоче і гуде».
    Лисий, С. Г. Байдина стріла: вірші / Степан Лисий. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2005. – 112 с.

    Щемливий біль, неначе від уціленої в груди Байдиної стріли, за призабугу козацьку славу із притлумленим духом свободи — на стежках Хортиці, полинна гіркота від покинутих і забур’янених рідних ланів, де блукають сирітками по рушниках споришів дитячі спогади, — такі резонатори-голосники нової збірки Степана Лисого, до якої увійшло майже сто віршів, написаних недавно і тридцять літ тому.

    Лисий, С. Г. Ой ти, гора... / Степан Лисий; мал. Л. Нейтарка. - Збруч,- 2010,- 184 с.: іл
.

    Чотири речі оті дивовижні, не пізнані до кінця:
    якого Господнього дня створено стихію води?
    як пройти попід веселкою, аби торкнутися небесних просвітлень?
    непрочитані сувої долі і познаки попереджень, що приходять у видіннях снів;
    справжня історія великомучеництва України.
    Чотири речі оті - неначе гори з чотирма крутизнами. Усе життя притягують, та не кожна доступна.
    Спробуймо, долаючи разом з автором, хоч одну дослідити...    Лисий, С. Г. Дим золотого перетину / Степан Лисий; передм. П. Сороки. – Тернопіль: Рада, 2004. – 64 с.    Світлі бризки із співзвучних глибин - з дитинства, просвітлена задума осінніх замилувань і вічні питання- відповіді душевних поривів, де біль і сумнів пережитих сучасних протиріч - усе це вмістила збірка поезій, що так довго шукала стежину до читача.


    Остап’юк, В. О. Букварик електробезпеки: для мол. і сер. шк. віку / Володимир Остап’юк; худ. оформл. Н. Романкевич. – Тернопіль: Лілея, 2012. – 48с.: іл.

    Дитячий посібник «Букварик електробезпеки» створено з метою розширення знань про небезпеку електричного струму. Книжечка знайомить читачів із самим поняттям електричного струму, із правилами надання першої допомоги. Вона вчить нас, як правильно користуватись електроприладами,застерігає від неправильної поведінки біля струмовідних частин.
    Вірші тут розміщені в алфавітному порядку, до кожного з яких додаються чудові відповідні ілюстрації, які стали результатом праці учнів шкіл Тернопільської області.
    Книжка розрахована на дітей молодшого і середнього шкільного віку.

    Леонтьева, У. Офисенок Роди: волшебство начинается / Ульяна Леонтьева и Евгений Игумнов; худ. З. Григорьев. — СПб.: Реноме, 2010. — 176 с.

    Вы прекрасно знаете, что в каждом доме проживают странные и невидимые для нас существа, которых мы называем домовыми. Они следят в домах за порядком и уютом. А если речь идет не об обычных домах, а об офисцентрах? Кто живет в них? Чем они занимаются? Об етом, а также о том, с какими невероятными приключениями придется столкнуться нашим героям, вы, дорогие читатели, узнаете из книжки, которую держите в своих руках. И помните — сказка всегда рядом. В добрый путь!
     Ониськів, М. Автографи. Бібліографі. Вибране... / Михайло Ониськів; текст і світлини В. Крупко, Н. Тлумацька та ін. — Тернопіль: Джура, 2012. — 732 с.


    У книжці під однією обкладинкою зібрано все краще, що вилущене із соняха творчого доробку відомого поета і краєзнавця, журналіста і літературного пошуковця та громадського діяча упродовж п'ятдесяти літ його невтомної праці на Вінниччині, Буковині, Прибалтиці і Тернопіллі і котре певною мірою дає ключ до розуміння реалій, в яких довелося жити і творити його поколінню. Книга пересипана рідкісними фотосвітлинами, окремі з яких публікуються вперше. Автор буде вдячний усім, хто дочитає цей томик до кінця.

   

    М
ацко, І. О. Пригоди маленького Мобіка: розповідь-казка: [для мол. шк. віку] / Ірина Мацко; худ. Д. Тимоніна. - Тернопіль: ІрМа, 2010. - 42с.: іл.    Мацко, І. О. Мамине серденько: казка: [для дошк. та мол. шк. віку] / Ірина Мацко; худ. В.Стецюк та ін. - Тернопіль: ІрМа, 2011. - 12с.: іл.

    Чи знаєш ТИ, що таке мамине серденько?
    Думаєш, воно таке, як на малюнку в енциклопедії?
    Ні, дитино, серце набагато більше.
    Цього незобразиш на жодному малюнку.
    А головне, що у серці основне місце займаєш ТИ.
    Так-так, саме ТИ...
    Дивне серце, правда? Поки Тебе не було, там поміщалося багато всього.     Але після Твого народження це все потіснилось, і більшу частину серденька зайняла дитина.
    Саме діти є господарями маминого серденька.
    І лише вони його можуть розбити. 
odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря