Головна сторінка Карта сайту Бібліотекар Написати листа
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати "Kinect - майданчик" для інтерактивних розваг. Чекаємо Вас: неділя з 14:00 до 16:00, понеділок, четвер, п\'ятниця з 15:00 до 17:00 год.
Скарбничка методиста » Консультації, методичні поради » Підкорюємо Інтернет-простори
 
За матеріалами статті: Микитин Т. Підкорюємо Інтернет-простори: заочна школа бібліотекаря. / Т. Микитин // Шкільна бібліотека. - 2011. - №10. - С. 48-59.

    Реклама діяльності бібліотеки, її послуг та інтелектуальної продукції є важливим маркетинговим завданням. Однією з форм ділового іміджу є створення веб-сайту.
Веб-сайт - інформаційний ресурс у вигляді набору тематично пов'язаних між собою веб-сторінок, створених конкретною особою або організацією; концентратор логічно пов'язаних інформаційних ресурсів у глобальній мережі, обладнаний спеціальним програмним забезпеченням, який реалізовує відповіді на запитання по мережі. Під визначення сайтів попадають сайти, які надають фактографічну, довідкову, освітню та наукову інформацію.
   Веб-сторінка - документ в електронному вигляді, що складається за правилами мови розмітки гіпертексту і містить текст, зображення, програми та зв'язки.

Основні функції сайту

Імідж. Сайт - це офіційне представлення бібліотеки в Інтернеті, яке може містити найрізноманітнішу інформацію.
Освітня. Сайт - це засіб організації навчально-виховного процесу в умовах Інтернету.
Виховна. Сайт — це засіб відображення основних напрямків виховання (естетичного, патріотичного, інформаційного тощо).
Інформаційна. Сайт - це засіб відображення щоденного життя бібліотеки (заходи, проекти, конкурси, презентації і т.д.).
• Комунікативна. Сайт - засіб спілкування учнів, педагогічних працівників, бібліотекарів, батьків.
Інвестиційна. Сайт - засіб залучення спонсорів та меценатів.

Структура сайту бібліотеки

інформаційний блок (візитка - координати, історія, режим роботи, основні показники роботи, проекти, досягнення і т.п.);

новини (нові надходження, анонс про наступний захід, перемога в конкурсі тощо );

проблемне питання, над яким працює бібліотека (або завдання, окреслене планом роботи бібліотеки чи управлінськими документами, результативність);

бібліографічно-інформаційна діяльність (рекомендаційні бібліографічні списки, покажчики, огляди літератури, виставки. Дні бібліографії, інформації, експрес-інформація до ювілейних, історичних дат і т.п.);

інформаційна культура (рекомендації, пам'ятки, заняття з інформаційної культури (ББЗ) і т.п.);

виховна робота (проведення масових заходів-презентацій, конкурсів, вечорів, екскурсій, занять, диспутів, читацьких конференцій і т.д.; спільні заходи з міськими громадськими організаціями і т.п.);

родзинка (особливості роботи з обдарованими дітьми та результати цієї співпраці);

методичні рекомендації (поради бібліотекарю, бібліотечна практика та інше).
    Сайт може вміщувати різні види інформації - тексти, фото, музику, відео, презентації та інше.

Основи створення сайту

   Створення сайту - різнобічний і творчий процес. Якщо зазирнути в майбутнє Вашого сайту, то протягом першого півріччя Ваш сайт буде змінюватися й переписуватись повністю кілька разів. А все тому, що знання й розуміння деяких речей приходить згодом. Це означає, що весь шлях потрібно пройти від самого початку й до кінця.
      І якщо перестрибнути якусь стадію, то рано чи пізно все одно повернетесь до неї. Створення сайту - це творча дорога, де біля кожного пункту Ви одержуєте базові знання для переходу на наступний рівень. Тільки спочатку всі задають собі запитання: «З чого мені починати?».

Тепер детально:

    Сайт сукупність html сторінок на певну тему. Кожна сторінка сайту може формуватися динамічно (сервером за результатами виконання коду скрипта) або бути вже заздалегідь готовою й просто видаватися на запити користувача. Таким чином, сайти діляться на два види:


динамічні
(сторінки формуються веб-сервером у результаті виконання спеціального програмного коду);

статичні (кожна сторінка сайту створюється веб-майстром окремо і є вже заздалегідь готовою).

      Виникає питання: «Який сайт краще?» Відповідь проста: динамічний сайт більш гнучкий і маневрений, він може реагувати на різні інтерактивні дії користувачів і підходить для створення середнього (від 20 сторінок) і великого по величині сайту (від 100 сторінок). Вся інформація, як правило, зберігається в базах даних і при формуванні сторінки витягається. Досить внести зміни в базу даних і сайт оновлений. Однак, динамічний сайт будується на програмному коді, і щоб його написати, потрібно вивчити web-програмування.
     Що стосується статичного сайту, то тут простіше не буває. Створюється готова сторінка, потім ще одна й проставляються взаємні посилання з однієї на іншу. Створення сторінки не забирає багато часу, кожна сторінка відповідає шаблону, а змінюється лише частіша сторінки. Такі сайти швидко завантажуються, бо не вимагають додаткового часу для виконання коду та ідеально підходять для створення маленьких сайтів (до 20 сторінок). Зазвичай, це сайт-візитка, коротка інформація про школу чи фірму, організацію, її продукти, контакти й т.д. Статичні сайти зручно створювати, якщо інформація поновлюється дуже рідко.


Правильний вибір тематики майбутнього сайту

     Вибір тематики сайту є важливим етапом підготовки до створення Web-Проекту.
1. Визначення мети створення сайту
2. Як підібрати тему сайту?
3. Як оцінити актуальність теми сайту?
4. Аналіз різних тематик сайту.
     Визначення мети створення сайту. Мета створення сайту буває двох варіантів: одержання стабільного доходу, заробітку (більше 95% всіх існуючих Web-Проектів); розміщення цілеспрямованої інформації.
     Якщо Ваша мета одержання доходу, тоді запам'ятаєте, будь-яка тематика сайту буде прибутковою, головне якісний матеріал, постійне поновлення. Ваш дохід буде прямопропорційно залежати від якості й кількості матеріалів Вашого сайту і Вашого вміння використовувати можливості заробітку в Інтернеті.


Як підібрати тему сайту?

      Обирайте тему сайту залежно від ваших знань у якійсь галузі знань, вашого хобі або захоплень. Адже Ви будете створювати сайт не один місяць і Вам необхідно максимально розкрити тему на своєму сайті. Без знання теми Вам доведеться або вивчати її або брати матеріали з інших сайтів. Ви, напевно, уже помічали наскільки іноді схожі сайти один на одного, змінюється лише оболонка сайту, а текст такий самий. Відвідувачі, які тукають інформацію, переглядають «гори» сайтів і знаходять одне й теж. Але, вони зупинять свій вибір на Вашому сайті, якщо він буде яскраво виділяться своїм контентом. Так що, вибирайте тематику сайту обдумано і пишіть від себе. Вас оцінять. Пам'ятайте, що популярні сайти тільки ті, які цікаві й привабливі, всі інші лише транзитні.

Як оцінити актуальність теми сайту?

      Незалежно від теми сайту, він завжди буде відвідуватись, різниця лище в кількості відвідувачів. Якщо Ви визначилися з темою і структурою сайту, для того, щоб оцінити її актуальність, підберіть кілька ключових слів за тематикою сайту й спробуйте знайти у пошукових системах якнайбільше сайтів. За результатами пошуку - оцініть розміщений па них матеріал, довідайтеся для себе, чи зможете Ви додати туди щось нове від себе, внести свіжі ідеї, новаторство. Задайте собі питання: чим ваш сайт буде краще знайденого? Можливо, не потрібно поспішати зі створенням подібного сайту, а подумати над іншою тематикою і структурою. Сайти із чітко вираженою тематикою та гарним дизайном, завжди будуть мати велику кількість відвідувачів і, відповідно, високий рейтинг.

odb.te.ua © 2004-2018
розробка: vlasne.info


Будь-яку інформацію Ви
зможете знайти за допомогою
Карти сайту
 

  Хороші казки для хороших малят

Ви можете залишити свої побажання
та зауваження у нашій
Приймальні бібліотекаря